تعاریف و اصطلاحات

از دست شوهر ژولیده ام کلافه شدم!

روزنامه خراسان - زهرا وافر: آقایان محترم، آیا می دانستید بسیاری از خانم ها به دلیل بی توجهی شوهرانشان به آراستگی ظاهری، به زندگی مشترک خود بی انگیزه می شوند؟ در چند وقت اخیر، چندین پیامک با چنین مضمونی به دست ما رسیده است. به طور مثال یک مخاطب نوشته: چرا...

8 شهریور 1399

یادداشت، تأثیر مسئله اقتصاد بر احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در ترکیه چیست؟

حیاتی ترین عاملی که در امکان انتخابات زودهنگام تاثیرگذار است مساله اقتصاد ملی است. موافقان و مخالفان برگزاری انتخابات زودهنگام هر دو عامل اقتصاد را به نفع خود مصادره می نمایند.

28 مرداد 1399

اجاره مسکن ارزان می گردد؟ ، ارزیابی تاثیر وام اجاره مسکن بر نرخ اجاره مسکن در بازار

به گزارش خبرنگاران، ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن از امروز شروع شد و جزئیات وام اجاره مستاجرین تا حدودی از سوی مقامات مسئول اطلاع رسانی شد. آن طور که از این طرح جدید دولت پیداست وام اجاره به تمام اجاره نشین ها تعلق نمی گیرد. حالا با شرایطی که دولت برای...

11 مرداد 1399

چرا آمریکا معافیت های هسته ای را لغو کرد؟

خبرنگاران- وزارت خارجه آمریکا، در اقدامی که ممکن است شرکت های خارجی را از همکاری با برنامه هسته ای ایران محروم کند، معافیت های هسته ای چند راکتور ایران را لغو کرد. این اقدام آمریکا می تواند اهداف متعددی داشته باشد.

10 مرداد 1399

نقش میکروب ها در سلامت انسان ، چگونه میکروب های مفید را در بدن افزایش دهیم؟

برخی از میکروب ها برای سلامت انسان ها نه تنها مضر نیستند، بلکه مفیدند. میکروبیوم ها از این نوع میکروب ها هستند که به صورت همزیست در دستگاه گوارش و پوست وجود دارند و سبب تندرستی بیشتر می شوند.

9 مرداد 1399

بورس چه تاثیری بر قیمت مسکن دارد؟

یک اقتصاددان اظهار کرد: در گذشته ابتدا قیمت دلار رشد می کرد و مسکن با فاصله زمانی دیرتر از سهام رشد قیمت را آغاز می کرد اما الان شاهد هستیم که دلار دیگر متغیر پیش قراول نیست.

9 مرداد 1399

تغذیه مناسب؛ پیشگیری از پوکی استخوان

با پوکی استخوان، بافت استخوان نازک تر می گردد، استخوان ها آغاز به تغییر شکل می دهند و شکستگی ها تکرار می شوند: کافی است فرد ضعیف زمین بخورد تا استخوان شکسته گردد - در حالی که ضربه می تواند کاملاً خفیف باشد.

17 تیر 1399

گچبری کلاسیک چیست؟

گچبری ها در کل به دو دسته کلی سنتی و مدرن تقسیم بندی می شوند. هر کدام از این دو دسته نیز دارای سبک هایی هستند که لازم است بر اساس سلیقه خود آن ها را انتخاب کنید. انتخاب سبک ممکن است برای شما کار سختی باشد، اما در صورتی که بخواهید انتخاب هوشمندانه ای داشته...

5 تیر 1399

نتایج کالبدشکافی بیماران درگذشته کرونا ، ویروس فقط به ریه حمله نمی کند

سوئیسی ها با انجام کالبد شکافی روی افراد فوت شده ناشی از کرونا چند عارضه مشترک بین همه آنها پیدا نموده اند.

29 خرداد 1399

جدیدترین مدل پرده های زبرا در دکوراسیون داخلی منزل

یکی از عظیم ترین روندهای پوشش پنجره ها که هم اکنون در بسیاری از محیط های مسکونی و اداری مشاهده می گردد، پرده زبرا است. سبک مدرن این پرده باعث شده است تا به عنوان یک جایگزین عالی برای پرده های کلاسیک باشد.

13 خرداد 1399

زندگی و آثار سال بلو، برنده نوبل ادبیات

روزنامه اعتماد: سال بلو رمان نویس در نوشته هایش به فردیت و هویت نوع بشر بیش از هر چیز بها می داد و به یاری قلمش می کوشید چیزی را از میان بردارد که خود از آن به کم رنگ شدن ارزش های اجتماعی یاد می کرد. سال بلو را یکی از ممتاز ترین راویان اوضاع اجتماعی ایالات...

11 مرداد 1398