فرهنگ و هنر

بیژن بنفشه خواه: پول، جهت زندگی ام را عوض کرد

روزنامه همشهری - الناز عباسیان: لبخند همواره بر لبانش هست و مثل نقش هایش دلنشین حرف می زند. به هر بهانه ای تو را به یک لبخند دعوت می نماید و گاهی هم بی محابا از ته دل بلند بلند می خندد و فضای گپ و گفت را شاد و پرانرژی می نماید.

30 دی 1398

وزارت ارشاد: از هنرمندان پولدار مالیات بگیرید

معاون ارشاد اسلامی گفت: ما به عنوان دستگاه فرهنگی معتقدیم هنرپیشه، خواننده، موسسه یا هرجایی که درآمد بالایی داشته باشد باید مالیات بدهد، اما باید کارشناسی گردد.

30 دی 1398

بلاتکلیفی جاماندگان یارانه بنزین ، پیامکی که با اعصاب مردم بازی می کند

جاماندگان طرح یارانه بنزین تا 12 آذرماه فرصت اعتراض دارند این در حالی است که عده ای هنوز پیامک کد رهگیری برای شان ارسال نشده و بلاتکلیف هستند.

25 دی 1398

بلاتکلیفی بعضی جاماندگان یارانه بنزین، تکلیف کسانی که کد رهگیری دریافت نکرده اند، چیست؟

جاماندگان طرح یارانه بنزین تا 12 آذرماه فرصت اعتراض دارند این در حالی است که عده ای هنوز پیامک کد رهگیری برایشان ارسال نشده و بلاتکلیف هستند.

25 دی 1398

غرب و رسوا شدن یک دروغ شیمیایی دیگر در سوریه

خبرنگاران، سرویس بین الملل- فاطمه صالحی: کشورهای غربی از زمان شروع جنگ در سوریه و کمی بعدتر، زمزمه های استفاده از سلاح های شیمیایی را در سوریه مطرح کردند. این زمزمه ها بعدها تبدیل به اتهامات غیر رسمی و بعد از آن اتهامات رسمی در سطح مجامع بین الملل علیه...

21 دی 1398

وزارت امورخارجه صندلی ویژه ای برای صنایع دستی قائل است، آثار صنایع دستی سفرای فرهنگی ایران هستند

معاون سیاسی وزارت امورخارجه اظهار کرد: بر اساس وظیفه ای که بر عهده مان است، صندلی ویژه ای را برای صنایع دستی و فرش قائل هستیم و معاونت مالی وزارت امورخارجه، اداراتی را به همین منظور تشکیل داده است.

20 دی 1398

شروع مرمت بخشی از پل تاریخی سی پله کوهدشت

خبرنگاران/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: مرمت بخش دیگری از پل تاریخی سی پله شهرستان کوهدشت شروع شد.

12 دی 1398

دومین جشنواره کتاب در فضای مجازی

دومین جشنواره ملی کتاب در فضای مجازی تحت عنوان صفحه خیال با انتشار فراخوانی به صورت رسمی شروع به کار کرد.

9 دی 1398

تنها فیلمساز جیمی جامپ جهان برای شبکه سه سریال می سازد!

سریال تلویزیونی کتونی زرنگی به کارگردانی علی ملاقلی پور کلید خورد.

3 دی 1398

جشنواره ققنوس براساس تفکرات دانشجویی است

دبیر جشنواره هنری دانشجویی ققنوس گفت: جشنواره ققنوس درسطح دانشگاه های تهران و بر اساس تفکرات دانشجویی برنامه ریزی شده و برگزار می شود.

2 دی 1398

چهره برتر صنعت قیر و آسفالت ایران را بشناسید

دکتر فریدون مقدس نژاد، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به عنوان چهره برتر صنعت قیر و آسفالت ایران در سال 1398 انتخاب شد.

25 آذر 1398

نخستین بمب اتمی دنیا چه شکلی بود؟

وبسایت فرادید: تاریخ بشر در ساعت 5 و 29 دقیقه و 45 ثانیه صبح روزِ 16 ژوئیه سال 1945 میلادی وارد فاز جدیدی شد، چرا که اولین آزمایش پیروز قوی ترین سلاح دنیا در آن لحظه ثبت شد.

23 آذر 1398

کتاب های مناسب برای بچه ها با نیازهای ویژه شناخته شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری، شورای کتاب کودک پس از آنالیز و داوری آثار، آ مثل آهو و ف مثل فیل اثر علی خدایی از مجموعه کتاب های مرغک کانون را در بخش کتاب های چاپی برای داوری پایانی به دفتر IBBY ارسال...

18 آذر 1398

نمایش مجموعه ای کمتر دیده شده از نقاشی های عباس کیارستمی

مجموعه ای کمتر دیده شده از نقاشی های عباس کیارستمی در گالری گلستان به نمایش درمی آید.

18 آذر 1398

قدیمی ترین نسخه های خطی زیارت اربعین در گنجینه رضوی رونمایی شد

قدیمی ترین نسخه های خطی زیارت اربعین در سی و یکمین نشست موسوم به سه شنبه های فرهنگی آستان قدس رضوی معرفی و رونمایی شد.

17 آذر 1398

مرمت حمام قاجاری فرح آباد در مازندران شروع شد

مدیر پایگاه تاریخی فرهنگی فرح آباد از مرمت حمام قاجاری فرح آباد با همکاری شهرداری این شهر اطلاع داد.

13 آذر 1398

بازدید از جاذبه های دهلی را نباید فراموش کنید

قدم زدن در مکان های جذاب دهلی دهلی هند به عنوان یک کلان شهر دارای دو چهره و دو دنیا با ویژگی کاملا متفاوت است که از دو بخش دهلی نو و دهلی قدیم تشکیل می گردد. پیش از این در شروع تسلط بریتانیایی ها در سال 1931 میلادی هنگامی که دهلی قدیم، قلب نمادین و یک منطقه...

1 آذر 1398

گزارش نشریه آتلانتیک از مسئله مدارس غیرانتفاعی؛ انگلیس مدارس خصوصی را منحل می نماید

موضوع مدارس غیرانتفاعی و خصوصی چند صباحی است به بحثی جدی در بخشی از جامعه و اصحاب قلم تبدیل شده است، این موضوع تنها در ایران حاشیه ساز نشده بلکه در بسیاری از کشورها -حتی کشورهای اروپایی- این موضوع محل بحث فراوان است.

30 آبان 1398

باغ های تاریخی هند را بشناسید

باغ های لودی جزو باغ های تاریخی و نمونه ای از میراث فرهنگی شناخته شده و مشهور دهلی به شمار می رود.این باغ ها صندلی مقبره حاکمان سلسله های سید و لودی از سلسله های سلاطین دهلی هستند. در واقع باغ های لودی یک پارک شهر محسوب می شوند که در شهر دهلی نو واقع شده...

29 آبان 1398

10 بازار برتر سفر و گردشگری در دنیا ، رده بندی قدرتمندترین کشورهای دنیا در توسعه اقتصاد گردشگری ، صندلی قابل توجه ایران را ببینید

خبرنگاران: براساس گزارش قدرت و کارایی سفر و گردشگری که شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) به تازگی منتشر نموده است سال 2017 یکی از پیروز ترین سال های رشد فراوری ناخالص داخلی (جی دی پی) وابسته به بخش گردشگری در یک دهه اخیر بوده است.

23 آبان 1398
تعداد: (102)