11 محصول تولیدی در حوزه کلان داده حمایت شد

به گزارش واندر هنگر، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، کسب و کارها با استفاده از کلان داده های تولید شده ایران ساخت، به سمت هوشمندسازی حرکت کردند و از مزایای آن بهره مند شدند.

11 محصول تولیدی در حوزه کلان داده حمایت شد

11 کلان داده تهیه شد تا کسب وکارها و فعالیت های اقتصادی در راستا هوشمند شدن و استفاده از داده های امن قرار گیرند. اطلاعات و داده های حیاتی که برای سازمان ها و بنگاه ها بسیار مهم و ضروری به حساب می آیند.

این کلان داده ها از طریق شرکت های دانش بنیان، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و در بستری امن و مطمئن طراحی و تهیه شده اند.

سامانه های هوش تجاری، راه حل انبار داده و هوش تجاری، سامانه هوش تجاری و داشبورد مدیران، نرم افزار هوش تجاری (BI)، ارائه راه حلهای تحلیل داده های تجاری و سامانه هوش تجاری، انبار داده و داده کاوی از جمله محصولات تولیدی در این حوزه است.

کلان داده ها؛ مجموعه ای بسیار بزرگ از داده ها هستند که از منابع متعددی جمع آوری می شوند. این داده ها می توانند نتایج ارزیابی عملکرد یک سازمان یا تعاملات مخاطبان آن در شبکه های اجتماعی باشند. این داده ها تأثیری مثبت در توسعه کسب وکارها دارد.

وجود کلان داده ها و جمع آوری آن ها می تواند برای هر کسب وکاری مفید باشد. تجزیه وتحلیل این داده ها با سیستم های نرم افزاری پیشرفته، به سازمان ها در تصمیم گیری ها و تعیین استراتژی کمک می کند و این کار باعث کاهش هزینه ها و افزایش درآمد در هر کسب وکاری می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2057

به "11 محصول تولیدی در حوزه کلان داده حمایت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 محصول تولیدی در حوزه کلان داده حمایت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید