تور چین ارزان: چین: تایوان حق پیوستن به سازمان ملل را ندارد

به گزارش واندر هنگر، سخنگوی دفتر امور تایوان در پکن در واکنش به اظهارات تحریک آمیز وزیر خارجه آمریکا درباره حضور معنادار این جزیره در نهادهای سازمان ملل، گفت تایوان حق ندارد به سازمان ملل بپیوندد.

تور چین ارزان: چین: تایوان حق پیوستن به سازمان ملل را ندارد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از آنکه آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا خواهان گنجاندن بیشتر تایوان در نهادهای سازمان ملل شد، یک مقام پکن گفت تایوان حق ندارد به سازمان ملل بپیوندد.

ما شیائوگوانگ سخنگوی دفتر امور تایوان در پکن در نشستی گفت سازمان ملل یک سازمان دولتی بین المللی متشکل از دولت های مستقل است و تاکید نمود تایوان بخشی از چین است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این مقام چینی گفت که جمهوری خلق چین تنها دولت قانونی است که کل چین را نمایندگی می نماید و از سیاستمداران در تایپه خواست که ایده اتکا به واشنگتن برای استقلال را کنار بگذارند.

شامگاه شنبه مقامات آمریکایی و تایوانی، درباره حضور معنادار تایوان در نهادهای سازمان ملل گفت وگو کردند.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد: طرف آمریکایی بر تعهد ایالات متحده به حضور معنادار تایوان در سازمان جهانی بهداشت و چارچوب کنوانسیون تغییرات اقلیمی تأکید نموده و برجسته ساختن توان تایوان در مشارکت در طیف گسترده ای از مسائل را به بحث گذاشتند.

این اظهارات تحریک آمیز در حالی بیان شد که چین تایوان را یکی از استان های خود می داند و هرگونه مداخله در امور این جزیره را مداخله در امور داخلی چین قلمداد می نماید. مقامات پکن معتقدند تایوان در آینده نزدیک دوباره به سرزمین مادری برمی شود.

آخرین باری که تایوان در سازمان ملل حضور یافت، 25 اکتبر 1971 بود که از کرسی چین استفاده نموده و به سود جمهوری خلق چین رأی داد.

هیچ یک از کشورهای عضو سازمان ملل متحد، تایوان را به عنوان یک کشور به رسمیت نشناخته اند. با این حال از زمان بالا گرفتن اختلافات میان آمریکا و چین، جدایی طلبان این جزیره به اهرم فشار واشنگتن علیه پکن تبدیل شده اند.

ژانگ جون نماینده چین در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه از آمریکا خواست از کشیدن تایوان به ورطه جنگ دست بردارد.

این دیپلمات چینی در نشستی خبری گفت: بعضی کشورها، به ویژه آمریکا، اقدامات خطرناکی انجام می دهند که شرایط تنگه تایوان را به جهت خطرناکی می کشاند.

ژانگ جون اضافه کرد: در این لحظه، آنچه باید خواهان آن باشیم این است که ایالات متحده چنین اقداماتی را متوقف کند. قطعاً کشاندن تایوان به جنگ، به نفع هیچکس نیست.

این هشدار چین پس از آن اجرا شده است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه (به وقت محلی) گفت که ارتش این کشور از تایوان دفاع خواهد نمود و متعهد به دفاع از این جزیره است که چین آن را متعلق به خود ادعا می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1857

به "تور چین ارزان: چین: تایوان حق پیوستن به سازمان ملل را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین ارزان: چین: تایوان حق پیوستن به سازمان ملل را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید