کرونا در اروپا، از عبور آمار مبتلایان فرانسه از مرز 5 میلیون نفر تا افزایش بستری در اورژانس ها

به گزارش واندر هنگر، جدیدترین اخبار اروپایی حاکی از آن است که شمار بیماران بستری شده در اورژانس های کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و ایتالیا به شدت افزایش پیدا نموده و فرانسه هم به عنون اولین کشور عضو این اتحادیه آمار مبتلایانش از مرز پنج میلیون نفر عبور کرد.

کرونا در اروپا، از عبور آمار مبتلایان فرانسه از مرز 5 میلیون نفر تا افزایش بستری در اورژانس ها

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا جولان می دهد.

اعتراضات گسترده و خشونت بار ضد محدودیت ها در کشورهای مختلف اروپا

جدیدترین اخبار کرونا دراروپا حاکی از آن است که در یک تجمع اعتراضی علیه اقدامات و محدودیت های کرونایی در برلین پلیس روز شنبه یک نفر دستگیر شده و 41 مورد نقض قوانین و جرم از طرف معترضان ثبت شد. بسیاری از معترضان ماسک نداشتند و بعضی هم قواعد کرونایی را نقض کردند.

در پایتخت رومانی تعداد زیادی از مخالفان اقدامات کرونایی دولت اعتراض کردند. معترضان در مقابل مقر ریاست جمهوری خواهان برگزلری انتخابات زودهنگام شدند. از اواخر دسامبر در این کشور اروپایی یک قرنطینه سراسری و منع ترددهای شبانه برای مهار کرونا حاکم است.

در این کشور با حدود 19 میلیون سکنه از اوایل بحران کرونا 24867 نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.ب عد از افزایش چشمگیر موارد ابتلا در ماه مارس در رومانی شمار مبتلایان در حال حاضر کمی رو به کاهش است. البته بخش های اورژانس این کشور همچنان تحت فشار بالایی واقع شده است و به اندازه کافی جا برای بستری بیماران جدید وجود ندارد. کمپین واکسیناسیون در این کشور هم به کندی پیش می رود و تا به حال حدود 11.7 درصد ساکنان این کشور اولین دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

روز گذشته درهلسینکی، پایتخت فنلاند هم حدود 300 معترض بدون اطلاع قبلی به خیابان ها آمدند و علیه اقدامات کرونایی دولت اعتراض کردند. پلیس حدود 20 معترض را در جریان این اعتراضات دستگیر کرد چرا که از درخواست های نیروها پیروی نمی کردند. پلیس از معترضان خواست فورا به این تجمع انتها دهند. جریمه نقض قواعد هم در انتظار بعضی از اعتراض نمایندگان است.

در اتریش هم اعتراضات گسترده ای علیه محدودیت های کرونایی برگزار گردید و در وین، پایتخت این کشور حدود 3 هزار نفر به خیابان ها آمدند و علیه محدودیت های کرونایی اعتراض کردند. در بین معترضان بعضی نمایندگان حزب افراطی این کشور هم حضور داشتند.

شرکت نمایندگان در این تجمع اعتراضی که پلیس قبلا آن را ممنوع اعلام نموده بود در نزدیکی ایستگاه اصلی قطار وین جمع شدند و بعد از درگیری با پلیس حدود 14 معترض دستگیر شدند.

سازمان دهندگان این تجمع اعتراضی با توجه به آفتابی بودن و مطبوع بودن هوا از شهفرایندان خواسته بودند با بچه ها برای شرکت در این تجمع اعتراضی بیایند و از هوای تازه لذت ببرند. در این تجمع اعتراضی بعضی اعضای گروه های راست افراطی هم شرکت کردند.

پلیس بعد از اینکه بعضی معترضان می خواستند حصارهای ایجاد شده را بشنمایند و به سمت نیروهای پلیس بطری پرتاب می کردند از اسپری فلفل استفاده کردند.

بعضی معترضان بنرهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود راه دیکتاتوری کوتاه است.

در پایتخت لهستان هم اعتراضاتی علیه محدودیت های کرونایی برگزار گردید که در جریان اعتراضات 6 نفر دستگیر شدند. به گفته پلیس معترضان نارنجک دودی به سمت نیروها پرتاب می کردند.

هشدار پزشکان آلمانی درباره تاثیرات قرنطینه بر بچه ها

پزشکان عمومی آلمان هم در نامه ای به شدت به تاثیرات قرنطینه بر بچه ها انتقاد وارد کردند. در این نوشته آمده است که بچه ها نسبت به سایر گروه های سنی به شدت از این بیماری رنج برده و بیشترین آسیب را در دوران قرنطینه می بینند.

بیش از 17 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 17855 مورد ابتلای جدید به کرونا خبر داده که به این ترتیب نرخ مبتلایان به ازای هر 100 هزار نفر در یک هفته اخیر به 129.2 درصد افزایش پیدا می نماید. 104 نفر هم در 24 ساعت اخیر در آلمان در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

بیش از 15 درصد شهفرایندان آلمانی اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کردند

در آلمان بیش از 15 درصد شهفرایندان که شامل 12.7 میلیون نفر هستند اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند. این خبر را انستیتو رابرت کخ آلمان اعلام نموده است. 5.9 درصد شهفرایندان هم دومین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

نیروهای امنیتی آمریکا سربازان ارتش آلمان در آمریکا را واکسینه می نمایند. این در حالی است که نیروهای ارتش آلمان در داخل کشورشان هنوز واکسن کرونا را تزریق ننموده اند.

افزایش بستری ها در اورژانس های آلمان

شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت ویژه آلمان همچنان افزایش پیدا می نماید. آمارهای رسمی نشان می دهد که در روز یکشنبه 4566 بیمار در این بخش بستری بودند که از 12 ماه مارس بدون توقف در حال افزایش است و البته هنوز به بالاترین حد در موج دوم کرونا که 5745 نفر بود نرسیده است. پزشکان مراقبت های ویژه هشدار دادند که تداوم افزایش این فرایند محتمل است.

یک مقام مسئول در این بخش از کاهش پرسنل این بخش ها خبر داده و گفت: حتی اگر یک قرنطینه سخت هم اعمال گردد آمارها همچنان برای مدت 10 تا 14 روز ادامه پیدا می نماید.

اعمال قرنطینه سخت در دستور کار دولت آلمان

خبرگزاری آلمان هم خبر داده است که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان خواهان اعمال یک قرنطینه سخت برای مهار موج سوم کرونا شده و در عین حال گفته است که این پل محدودیت ها باید در حد ممکن کوتاه باشد.

هشدار درباره وقوع موج سوم کرونا در انگلیس

انگلیس هم از روز دوشنبه برای اولین بار از اوایل ژانویه می خواهد محدودیت ها دراین کشور را شدیدا کاهش دهد. البته کارشناسان درباره وقوع موج سوم کرونا هشدار داده اند، چرا که به زعم آن ها همچنان کانون های فعالیت ویروس در بعضی مناطق فعال است.

به گزارش رسانه های انگلیسی کارشناسان بهداشتی در این کشور نقطه زمانی انتخاب شده برای کاهش گسترده محدودیت ها را زود می دانند.

بر اساس آمارهای رسمی نرخ مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر در انگلیس به 30 نفر کاهش پیدا نموده است.

مرگ یک ناقض قواعد کرونایی در بلژیک از ترس پلیس

در بلژیک یکی از شرکت نمایندگان در یک پارتی نقض نماینده قواعد کرونایی از ترس پلیس جان داد. بر اساس اطلاعات دادستانی محلی وقتی که پلیس برای منحل کردن این پارتی حضور پیدا کرد یک جوان 21 ساله از پنجره بالا رفته و در سقوطی مرگبار جان داد. تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد.

در ایالت نیدرزاکسن آلمان هم مخالفان محدودیت های کرونایی با اتومبیل های خود به خیابان ها آمده و اعتراض کردند. بر اساس اطلاعات پلیس بعضی نقض قواعد کرونایی از طرف معترضان وجود داشت.

افزایش چشمگیر شمار بستری ها در اورژانس های فرانسه و ایتالیا

در حالی که شیوع ویروس کرونا در فرانسه تشدید شده است، آمارهای رسمی نشان می دهد تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های این کشور با افزایش چشمگیری روبرو شده و تلفات ناشی از ابتلا به این ویروس مرگبار نیز همچنان رو به افزایش است.

بر اساس این گزارش، آمارهای رسمی حاکی است تا به امروز بیش از 5769 بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های فرانسه بستری شده اند، این رقم در روز آدینه به 5757 نفر رسیده بود.

تعداد بیماران کرونایی که در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های ایتالیا بستری شده اند نیز به 2765 نفر افزایش پیدا نموده است. وزارت بهداشت ایتالیا اضافه نمود: 186 بیمار کرونایی دیگر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت +43,284 نفر به کرونا مبتلا شده و +207 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 2,589 نفر به کرونا مبتلا شده و 40 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 17,567 نفر به کرونا مبتلا شده و 344 نفر در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

.به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,023,785 نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده و 98,602 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 4,368,045 نفر به کرونا مبتلا شده و 127,080 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 3,754,077

نفر به کرونا مبتلا شده و 113,923 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,347,512 نفر به کرونا مبتلا شده و 76328 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در آلمان هم تا به حال 2,992,803 نفر به کرونا مبتلا شده و 78,858 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1534

به "کرونا در اروپا، از عبور آمار مبتلایان فرانسه از مرز 5 میلیون نفر تا افزایش بستری در اورژانس ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از عبور آمار مبتلایان فرانسه از مرز 5 میلیون نفر تا افزایش بستری در اورژانس ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید