وزیر اقتصاد: پرداخت مالیات واحد های بزرگ صنعتی در استان ها عامل بهبود درآمد های مالیاتی است

به گزارش واندر هنگر، وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: پرداخت مالیات واحد های بزرگ مقیاس صنعتی در استان ها می تواند عامل بهبود درآمد های مالیاتی هر استان شود از این رو این گونه واحد ها نباید مالیات های خود را در تهران بپردازند.

وزیر اقتصاد: پرداخت مالیات واحد های بزرگ صنعتی در استان ها عامل بهبود درآمد های مالیاتی است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، احسان خاندوزی شامگاه گذشته در جمع فعالان اقتصادی استان فارس اظهار داشت: بهره گیری از ظرفیت نخبگان جامعه نظیر استانی دانشگاه ها و نخبگان اقتصادی رویکردی است که در دولت سیزدهم در اولویت وزارت اقتصاد قرار داشت.

وی ادامه داد: برطرف مسائل واحد های اقتصادی از جمله برنامه های است که در جهت دستیابی به توسعه ملاک فعالیت وزارتخانه اقتصاد بوده از این رو می توان از ظرفیت همفکری نخبگان برای خروج از این مسائل استفاده کرد.

خاندوزی تاکید کرد: با توجه به حوزه فعالیت این وزارتخانه تلاش ها در این جهت قرار گرفته که زمینه توسعه در کشور فراهم شود از این رو پیشنهاد استفاده از 5 درصد از درآمد اقتصادیاتی به تولید در هیأت دولت ارائه شده است.

وی ادامه داد: با توجه به، به روز رسانی سیستم های اطلاع رسانی و هوشمند سازی فرایند ها شاهد هستیم که فعالیت ها در زمینه مجوز های کسب و کار، قابل رصد و پیگیری است، اما نباید انتظار داشت تمام مسائل جامعه طی یک سال برطرف شود.

خاندوزی اظهار داشت: ویژه برنامه های عملی برای بهبود اقتصاد کشور در نظر گرفته شده و تمام تصمیم گیران اقتصادی کشور با جهان بینی جامع در تلاش اند تا قوانینی تصویب شود که دارای بیشترین بهره وری و کمترین خسران باشد.

وی گفت: رشد نقدینگی، تورم و توزیع اعتبارات شبکه بانکی و افزایش هزینه تمام شده عوامل رشد هزینه ها است.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: مودیان اقتصادیاتی تازه، هزینه فرصت افزایش پایه های اقتصادیاتی را متقبل شده و دولت، مردم و بنگاه های اقتصادی در سال 1401 از محل درآمد های اقتصادیاتی با مشکل روبرو نخواهند شد.

وی در خصوص ارز ترجیحی نیز اظهار داشت: در راستای هوشمندسازی پرداخت یارانه ها، دولت 20 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته تا به صورت تدریجی زمینه حذف ارز ترجیحی از کالا های اساسی را فراهم نموده و در عین حال بازار نیز مسئله ای را تجربه نکند.

خاندوزی گفت: جراحی اقتصادی در دولت سیزدهم عاملی است که در نهایت به نفع تولید خواهد شد و امتیازات ویژه ای نیز در این طرح به تولیدکنندگان داخلی ارائه شده و باعث می شود صادرات در فرایندِ فعالیت اقتصادی جذابیت ویژه ای داشته باشد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی یادآور شد: طرح اقتصادی دولت منجر به تقویت بنیان اقتصادی جامعه خواهد شد و می تواند آینده اقتصادی کشور را تضمین کند.

خاندوزی ادامه داد: اقتصادیات بر سوداگری از جمله طرح های است که در دولت قبل اجرایی نشد، ولی دولت سیزدهم از این طرح استقبال کرد.

او با اشاره به اینکه برنامه های اقتصادی دولت عملی برای رشد پایه های اقتصادیاتی نیست، اظهار داشت: پرداخت اقتصادیات واحد های بزرگ مقیاس صنعتی در استان ها می تواند عامل بهبود درآمد های اقتصادیاتی هر استان شود از این رو این گونه واحد ها نباید اقتصادیات های خود را در تهران بپردازند.

خاندوزی در خصوص افزایش هزینه ها نیز متذکر شد: رشد نقدینگی، شبکه بانکی و تورم در رشد هزینه ها اثرگذار بوده، اما افزایش هزینه تولید اصلی ترین عاملی است که بر رشد عمومی قیمت ها (هزینه ها) اثر گذاشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2069

به "وزیر اقتصاد: پرداخت مالیات واحد های بزرگ صنعتی در استان ها عامل بهبود درآمد های مالیاتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر اقتصاد: پرداخت مالیات واحد های بزرگ صنعتی در استان ها عامل بهبود درآمد های مالیاتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید