شروع فرایند کاهشی تورم نقطه ای از 6 ماه گذشته

به گزارش واندر هنگر، تهران (پانا) - وزیر امور مالی و دارایی گفت در 6 ماه گذشته کشور شاهد کاهش نرخ تورم در کشور بوده است ولی تا حد ایده آل فاصله زیادی وجود دارد.

شروع فرایند کاهشی تورم نقطه ای از 6 ماه گذشته

سیداحسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی در گفت وگو با رادیو اقتصاد از ثبات اقتصادی و کنترل تورم در بازار اطلاع داد و گفت: در ماههای گذشته مجموع سیاست های پولی و اقتصادی که باعث افزایش نرخ اورم می شد را کنترل نموده و همین امر موجب کاهش درصدی از نرخ تورم شد.

وی گفت: کاهش پنج درصدی نرخ اقتصادیات در سال 1401 نیز نشانه وقوف دولت بر اهمیت فراوری است.

خاندوزی گفت: وزارت اقتصاد به جد به تسهیل راستا پیش روی فراوری نمایندگان برای پرداختن به رسالتی که در راستای توسعه کشور بر عهده گرفته اند، نه به عنوان یک انتخاب، بلکه ضرورت، باور دارد.

وزیر اقتصاد افزود: در قرن نو با توجه به شعار سال جاری به سمت اقتصاد دانش بنیان و اشتغال زایی پیش خواهیم رفت.

وی گفت: از سه روزپیش 5 درصد نرخ اقتصادیات بر عملکرد شرکت های فراورینماینده کاهش پیدا نموده است و محاسبات با 5 درصد لحاظ خواهد شد تا فضا برای تنفس و مشوق هایی بیشتر برای فراورینمایندگان باشد و به تبع آن موانع کمتر و شکایت ها هم کمتر بشود.

وزیر اقتصاد و دارایی افزود: در مورد شفافیت سازی، نسل نو نسلی است که با این ادبیات اجین شده است برخی اوقات هزینه ها را خواهند پرداخت و با شفاف سازی بیشتر به آینده امیدوارتر هستیم.

وی افزود: در اسفندماه گذشته دفتر بازرسی نهاد ریاست جمهوری از تمام وزاری اقتصادی خواسته تا شرکت ها را شفاف نمایند از جمله رفاه، نفت و گاز و این وظیفه به وزارت اقتصاد محول شده است.

وزیر اقتصاد و دارایی افزود: موضوع مهم دیروز جلسه دولت خرید تضمینی گندم برای کشاورزان بوده است ولو اینکه باراقتصادی برای دولت داشته باشد.

وی در انتها در مورد بهر ه مندی از ظرفیت دانش بنیان خاطر نشان کرد: وزارت اقتصاد بسیاری از کارهای اجرایی در گمرک، اقتصادیات، بیمه و حتی بانکی را به شرکت های دانش بنیان محول خواهد نمود و دولت در پی قوی ترکردن شرکت های دانش بنیان است تا جوانان متخصص و به عنوان نهال های جوان به درختان قوی و تنومند تبدیل شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2038

به "شروع فرایند کاهشی تورم نقطه ای از 6 ماه گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فرایند کاهشی تورم نقطه ای از 6 ماه گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید