هزاران کارگر دامداری در آمریکا به کرونا مبتلا شدند

به گزارش واندر هنگر، چند روز بعد از اعلام بحران کمبود مواد گوشتی در آمریکا به دلیل گسست در زنجیره فراوری این ماده پروتئینی ناشی از بحران کرونا، اکنون رسانه ها شرکت تیسون-بزرگترین فراورینماینده گوشت در آمریکا- را به کوتاهی در محافظت از پرسنل خود متهم می نمایند زیرا هزاران کارگر دامداری به کووید-19 مبتلا شده و تا به امروز حداقل 20 نفر جان خود را از دست داده اند.

هزاران کارگر دامداری در آمریکا به کرونا مبتلا شدند

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش روز شنبه شبکه تلویزیونی سی ان ان، شماری از کارگران شرکت تهیه گوشت تیسون فود (Tyson Foods- دومین فراورینماینده گوشت در دنیا)، گفته اند مسئولان این شرکت حاضر به اجرای ساده ترین راه پیشگیری از آلوده شدن به ویروس کرونا که تهیه یک ماسک بود، نشدند.

این رسانه آمریکایی در گزارش خود افزود: تا به امروز هزارن نفر از کارگرانی که در واحدهای دمداری این شرکت کار می نمایند به ویروس کرونا مبتلا و حداقل 20 نفر از آن ها به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

تارنمای خبری دیلی میل نیز در این زمینه نوشت: تا به امروز نزدیک به 6 هزار و 500 نفر از کارگران شرکت فراوری گوشت تیسون بطور مستقیم به این ویروس آلوده شده اند.

آلودگی 40 درصد کارگران دامداری های آمریکا به کرونا

بنابراین گزارش، جواب آزمایش 890 نفر از 2 هزار و 200 کارگر شرکت تیسون تنها در واحد دامداری لوگان اسپورت (Logansport) در ایالت ایندیانا آمریکا، به کووید-19 مثبت بوده، یعنی 40 درصد از کارگران مبتلا به کرونا هستند.

در ادامه گزارش دیلی میل آمده است: در یک کارخانه گوشت موسوم به ترایمف فود (Triumph Foods) در ایالت میسیور نیز جواب آزمایش 120 نفر از کارگران این کارخانه مثبت اعلام شد.

2 برابر شدن خطر ابتلا به کرونا در آمریکا

تونی تامپسون کلانتر ناحیه بلک هاوک (Black Hawk) ایالت آیوا که یکی از مراکز دامداری مربوط به شرکت فراوری گوشت تیسون در آنجا واقع شده است، درباره آلوده شدن کارگران این شرکت به ویروس کرونا به سی ان ان گفت: این شرایط نگران نماینده ای است؛ اکنون با توجه به این مشکل، خطر ابتلا به ویروس کرونا در میان شهروندان این منطقه از آمریکا 2 برابر شده است.

براساس این گزارش، نگرانی در میان شهروندان ناحیه بلک هاوک آمریکا نسبت به بازگشایی کسب وکار شدت گرفته، شمار مبتلایان به ویروس کرونا اکنون نسبت به هر بخش دیگری از ایالت آیوا بیشتر شده است، اما دونالد ترامپ دستور باز شدن واحدهای تهیه و توزیع گوشت در آمریکا را داده است.

جان تیسون رئیس هیات مدیره این شرکت چند روز پیش در بیانیه ای هشدار داد، ما موظف و مسئول در تامین مواد غذیی شهروندان هستیم در حالی که زنجیره تامین مواد غذایی در آمریکا از هم گسسته و این مساله به مانند سلامتی اهمیت دارد؛ این چالشی است که نباید نادیده گرفته گردد.

بزرگترین شرکت فراورینماینده مواد گوشتی در آمریکا همچنین نسبت به ضایع شدن مواد غذایی و نابود کردن میلیون ها راس دام به علت وقفه در زنجیره فراوری مواد غذایی، بطور جدی هشدار داده بود.

درهمین حال جولیت کایم (Juliette Kayem) دستیار پیشین وزیر امور خارجه آمریکا در زمینه امنیت ملی به این سی ان ان گفت: چرخه فراوری مواد غذایی از دامداری ها و زمین های کشاورزی، از برداشت محصول تا آماده توزیع به علت همه گیری ویروس کرونا دچار وقفه و اختلال شده است؛ کارگران ناگزیر به حفظ فاصله اجتماعی بوده و مراکزی که به این کار مشغول بودند اکنون در بسیاری از ایالت های آمریکا بسته شده اند.

کاهش 25.6 درصد کشتار دام در آمریکا

بنابر داده های وزارت کشاورزی آمریکا، حداقل 767 هزار راس دام در هفته گذشته برای تامین گوشت در این کشور سلاخی شدند که نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهشی حدود 25.6 درصد همراه بوده است.

اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا به بیش از سه میلیون و 400 هزار نفر رسیده که از این تعداد نزدیک به 240 هزار نفر جان باخته و یک میلیون و 81 هزار نفر بهبود یافته اند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از یک میلیون و 100 هزار نفر گذشته است و تا به امروز 65 هزار و 776 نفر از ِآنها جان باخته اند. ،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 959

به "هزاران کارگر دامداری در آمریکا به کرونا مبتلا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران کارگر دامداری در آمریکا به کرونا مبتلا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید