تاکید ترامپ و ملک سلمان بر تقویت روابط نظامی

به گزارش واندر هنگر، کاخ سفید خاطرنشان کرد، رئیس جمهوری آمریکا و پادشاه عربستان در تماس تلفنی روز آدینه در سایه تنش ها در مورد فراوری نفت سعودی بار دیگر بر قدرت مشارکت دفاعی آمریکا - عربستان تاکید کردند.

تاکید ترامپ و ملک سلمان بر تقویت روابط نظامی

به نقل از خبرگزاری رویترز، این تماس یک روز پس از گزارش هایی مبنی بر تصمیم آمریکا برای خارج کردن سامانه های موشکی پاتریوت از عربستان که به منظور بالا بردن توان بازدارندگی این کشور مستقر شده بودند، انجام می گیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته میلادی کوشش کرد عربستان را از بابت کاهش فراوری نفت متقاعد کند زیرا افزایش فراوری نفت توسط سعودی ها در مرحله شیوع کرونا شرکت های نفت آمریکا را متحمل فشارهای شدیدی نموده بود.

جود دیر، سخنگوی کاخ سفید اعلام نمود، دو رهبر بر اهمیت ثبات در بازارهای جهانی انرژی توافق و بار دیگر روی قدرت مشارکت دفاعی آمریکا و عربستان تاکید نمودند.

به گفته این سخنگو، دو مقام همچنین مسائل دیگر منطقه ای و مشترک و همکاری خود به عنوان رهبران گروه هفت و گروه 20 را مورد تاکید قرار دادند.

در این بیانیه سرنوشت پاتریوت ها تعیین نشده و کاخ سفید هیچ اشاره ای به این مساله نکرد.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا روز آدینه به گزارش های رسانه ای پرداخت که اشاره داشتند موشک های پاتریوت از عربستان خارج خواهند شد.

او در عین حال گفت، این مساله دال بر کاهش حمایت آمریکا از عربستان نبوده کما اینکه این اقدام کوششی برای اعمال فشار بر ریاض درباره مسائل نفتی هم نیست.

او همچنین گفت، این به منزله آن نیست که واشنگتن معتقد است که ایران دیگر تهدید نیست.

پامپئو در گفت وگو رادیویی تاکید نمود، سامانه های موشکی پاتریوت از مدتی پیش مستقر بوده اند و می بایست این نیروها را بازمی گرداندیم.

عربستان نیز در بیانیه ای بیان کرد، ترامپ بر تعهد آمریکا به حمایت از منافع و امنیت هم پیمانانش در منطقه تاکید نمود.

در این بیانیه آمده است: ترامپ همچنین بر حمایت از واشنگتن از کوشش های سعودی ها با هدف حل سیاسی بحران یمن تاکید نمود.

پادشاه عربستان به کوشش های کشورش برای دستیابی به راه چاره سیاسی فراگیر در یمن و طرح ائتلاف سعودی برای آتش بس در حمایت از کوشش های فرستاده سازمان ملل اشاره نمود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 973

به "تاکید ترامپ و ملک سلمان بر تقویت روابط نظامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ترامپ و ملک سلمان بر تقویت روابط نظامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید