میانگین قیمت مسکن در تهران 19500000 تومان است

به گزارش واندر هنگر، نایب رئیس اول اتحادیه مشاورین املاک گفت: مستاجرینی که با افزایشی بیشتر از نرخ مصوب ستاد مبارزه با کرونا روبرو میشوند میتوانند قرارداد اجاره خود را تمدید نکنند و این امر نیازی به برخورد قانونی ندارد.

میانگین قیمت مسکن در تهران 19500000 تومان است

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه مشاورین املاک در تبادل نظر با خبرنگاران به توضیح شرایط بازار مسکن در روزهای اخیر پرداخت.

عقبایی شرایط بازار مسکن را در حالت رکود تورمی عنوان نمود و گفت: میزان معاملات خیلی بالا نیست و قیمت ها در ماه های گذشته رشد داشته و فرایند آن از ابتدای سال صعودی بوده است. خرید و فروش مسکن نسبت به میزان سال گذشته بسیار کاهش داشته اشت. در حال حاضر بازار مسکن به یک تثبیت نسبی رسیده است و میانگین قیمت در مناطق تهران 19 میلیون و پانصد هزار تومان است.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاورین املاک اضافه کرد: ستاد مبارزه با کرونا در روزهای گذشته موصوبه ای تصویب کرد که حداکثر افزایش اجاره بها در شهر تهران 25 درصد، در 6 کلانشهر ایران 20 درصد و در شهرهای کوچک کشور 15 درصد است و موجرین حق افزایش بیش از این را ندارند و مستاجرینی با افزایشی بیشتر از این نرخ روبرو شوند، میتوانند قراردادهای خود را تمدید ننمایند. موجرین نیز نمی توانند مستاجرین را تا 3 ماه بعد از شرایط سفید کرونا تخلیه نمایند و قانونگذار اختیار را به مستاجر داده و به موجر نیز اجازه تخلیه را نمی­دهد و نیازی به برخورد قانونی ندارد.

حسام عقبایی در پاسخ به این سوال که بعضی از مشاورین املاک با یکی از طرفین معامله هماهنگ مینمایند که برای خریدار ارزان بخرند و یا برای فروشنده گرانتر بفروشند و درصدی از آن را برای خود برمیدارند. آیا از سوی قانون این کار جرم تلقی میشود؟ اظهار کرد: این فعل کاملا فعل مجرمانه ای است و من وجود آن را در عموم مشاورین املاک تایید نمیکنم؛ اما در حدود 130 هزار بنگاه مشاور املاک و 600 هزار نفر شاغل در این فعالیت مینمایند. این که بگوییم تخلفی وجود ندارد اشتباه است. حتما در این حرفه مانند حرفه های دیگر فرد متخلف وجود دارد اما در سطح گسترده نیست. وظیفه اتحادیه مشاورین املاک این است که با حداکثر بازرسی جلوی انجام اینگونه تخلفات را بگیرد و آن را به حداقل برساند.

وی در خصوص توجه مردم در هنگام خرید و فروش مسکن به قیمتها تاکید نمود: مشتری ها امروزه مطلع هستند و اگر بخواهند کالایی بخرند از قبل به وسیله چند فروشگاه دیگر قیمت را کنترل مینمایند. حال برای خرید کالای گرانی مانند مسکن که قیمت میلیاردی دارد، باید آنالیز های خود را انجام دهند و اگر مطلعی کافی برای این کار ندارند میتوانند از یک وکیل هدایت بخواهند، سپس خرید و معامله خود را انجام دهند.

حسام عقبایی با اشاره به وجود سایتها و اپلیکیشنها برای خرید، فروش، رهن و اجاره مسکن اعلام کرد: ما همیشه مخالف درج قیمت مسکن چه در حوزه اجاره و چه در حوزه خرید و فروش در سایتها و اپلیکیشنها بودیم. ما موافق انجام فعالیت های مالی در حوزه تجارت الکترونیک هستیم. موافق این هستیم که سایتها و صفحات مجازی فعال باشند؛ اما در چهارچوب قانون. اول این که غیرقانونی نباشند و دوم این که مجورهای لازم را از وزارت ارشاد، وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت کسب نموده باشند. با اتحادیه مشاورین املاک هماهنگ باشند و از درج قیمت در سایتها خودداری نمایند.

وی در انتها اضافه کرد: مسکن یک کالای همگن نیست که قیمت ان را در سایتها قرار بدهیم. طلا و سکه کالاهای همگن هستند و قیمت آن در همه جای ایران یکسان است ولی مسکن نه تنها در ایران بلکه در همه جهان کالای ناهمگن است. درج قیمت مسکن در سایتها و اپلیکیشنها به گرانی آن دامن میزند به همین دلیل ما با دادستانی هماهنگ نموده ایم که قیمتی درج نشود. مدتی این قیمت ها نمایش داده نمیشد اما اخیرا دوباره اقدام به نمایش آن نموده اند. اتحادیه مشاورین املاک موافق تجارت الکترونیک است و کشور ما باید رتبه خود را در همه مشاغل در حوزه تجارت الکتونیک بالا ببرد. اما اجازه ندهیم که مردم خصوصا در خصوص کالایی گرانی مانند مسکن، از آن آسیب ببینند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 992

به "میانگین قیمت مسکن در تهران 19500000 تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانگین قیمت مسکن در تهران 19500000 تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید