معرفی 10 سوپرمارکت معتبر آنلاین در کشور

به گزارش واندر هنگر، کسب و کار های آنلاین سال هاست که در دنیا و البته ایران پا به عرصه ظهور گذاشته اند و کوشش نموده اند سهمی قابل توجه در بازار های دنیای را ازآن خود نمایند. در این میان سوپرمارکت های آنلاین نیز با توجه به مزایای خاص خود نسبت به سوپرمارکت های سنتی، فعالیت خود را آغاز نموده اند و اگرچه این نوع فروشگاه ها در ایران سابقه چندانی ندارند، اما عواملی همچون شیوع ویروس کرونا و صرفه مالی سبب شده است تا در ایران نیز مقبولیت آن ها رو به گسترش باشد. اما در ایران کدام سوپرمارکت های آنلاین فعال هستند و این سوپرمارکت ها چه مزایایی را به ما می توانند داشته باشند. در ادامه شما را با 10 سوپرمارکت آنلاین معتبر در ایران و مزایای آن ها آشنا خواهیم کرد.

معرفی 10 سوپرمارکت معتبر آنلاین در کشور

شیوع کرونا و برآمدن سوپر مارک های آنلاین

با شیوع گسترده ویروس کرونا در دنیا و به دنبال آن گرایش مردم به رعایت قوانین مربوط به فاصله گذاری اجتماعی، کسب و کار های آنلاین به شدت رونق یافت. این مساله به ویژه تقاضا برای سرویس های ارسال کالای سوپرمارکتی را با افزایش بی سابقه ای روبرو کرد و باعث شده تا بازیگران اصلی این عرصه در دنیا از جمله والمارت، آمازون و تارگت برای جوابگویی به مشتریان جدید به تکاپو بیفتند. تحلیلگران معتقدند شیوع ویروس کرونا باعث شده تا خریدارانی که تا به حال از سوپرمارکت های آنلاین استفاده نکرده بودند، بالاخره به این سرویس ها روی خوش نشان دهند. اگرچه پیش از این نیز بازار خرید های اینترنتی فرایند رو به رشدی را تجربه می کرد و ارزش آن بین سال های 2016 تا 2018 دو برابر شد، اما در مارس 2020 و همزمان با اوج بحران کرونا تقاضا برای خرید های اینترنتی با افزایش بی سابقه ای روبرو شد.

بر اساس داده کاوی شرکت Namogoo، میزان بازدید از سوپرمارکت های اینترنتی در مارس 2020 نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، 162 درصد افزایش داشته و نکته جالب تر اینکه میزان بازدید در مقایسه با یک ماه قبل (فوریه)، 146 درصد بیشتر شده است. طبق آمار های داده کاوی سایت Rakuten Intelligence، حجم سفارشات از سوپرمارکت های اینترنتی بین 12 تا 15 مارس (22 تا 25 اسفند 98)، در مقایسه با بازه مشابه در سال گذشته 210 درصد بیشتر شده است. تحلیلگران معتقدند دوران کرونا پتانسیل تأثیرگذاری طولانی مدت در رفتار خرید کردن را دارد، چون بیشتر از هر اتفاق دیگری مردم را وادار کرده تا سوپرمارکت های آنلاین را امتحان نمایند. به عبارت دیگر به نظر می رسد که شیوع ویروس کرونا توانسه است سوپرمارکت های آنلاین را سریعتر از آنچه پیش از این تصور می شد، وارد زندگی مردم کند و ظاهراً این فروشگاه ها خیلی زود تبدیل به بخش جدایی ناپذیر از زندگی مردم خواهند شد.

مزایای سوپرمارکت های آنلاین

1. خرید راحت، آسان و بدون دغدغه: شما وقتی در فضای یک سوپرمارکت اینترنتی قرار می گیرید، احساس راحتی به شما دست می دهد که این راحتی می تواند به خاطر تنوع کالا، دسترسی آسان به محصولات و یا صرفه جویی در زمان باشد.

2. تحویل درب منزل: یکی از ویژگی های مهمی که سوپرمارکت های اینترنتی دارند؛ ویژگی تحویل درب منزل می باشد، شما می توانید خریدتان را بدون هزینه اضافی در هر نقطه ای از شهر که باشید، درب منزل تحویل بگیرید.

3. تخفیف های همیشگی: سوپرمارکت های آنلاین به خاطر گستردگی محصولات و دامنه وسیع مشتریانی که در تمام سطح شهر دارند، همواره با تخفیفات ویژه می توانند گوی سبقت را از سوپرمارکت های سنتی بگیرند و یک گام دیگر به جایگزینی سوپرمارکت های سنتی با سوپرمارکت های اینترنتی نزدیکتر شوند.

4. تنوع کالایی و دسترسی به تمام محصولات: مراجعه به سوپرمارکت ها و نبود کالای مورد نظر ما، احتمالاً یکی از تجربه های ناخوشایندی باشد که همگی ما در هنگام خرید تجربه کرده ایم. این موضوع چیزی است که احتمالاً در سوپرمارکت های آنلاین با آن روبرو نخواهیم شد چرا که تنوع محصولات در این فروشگاه ها بسیار زیاد است.

5. همواره در دسترس: همانطور که میدانید هر کسب و کار اینترنتی برای پیروزیت و گسترش بیشتر احتیاج به اپلیکیشن دارد؛ خوشبختانه سوپرمارکت های اینترنتی نیز مثل بیشتر استارت آپ های دیگر اپلیکیشن های مخصوص خودشان را دارند و این کار مشتری را بیش از پیش راحت تر می نماید چرا که امروزه در دست هر فردی موبایل هست و فرد با داشتن اپلیکیشن سوپرمارکت، می تواند در هر جایی که هست، به راحتی خرید کرده و کالای خود را دریافت کند.

6. خدمات شبانه روزی: یکی از مزایای سوپرمارکت های آنلاین، برخلاف سوپرمارکت های سنتی این است که شما می توانید به راحتی هر چه تمام تر، در هر ساعت از شبانه روز خریدتان را انجام دهید.

7. خرید محصولات خاص: شاید برایتان رخ داده که بخواهید؛ محصولات خاص، مثل محصولات زناشویی یا محصولاتی که مربوط به بانوان است را تهیه کنید، ولی نتوانید به راحتی این کار را انجام بدهید؛ سوپرمارکت های اینترنتی این مشکل را هم برای مشتری های خود حل کرده اند و شما می توانید به راحتی کالای مورد نظرتان را پس از سفارش درب منزل دریافت کنید و از خجالت کشیدن در سوپرمارکت های سنتی راحت شوید.

8. قابلیت جست وجو در سوپرمارکت آنلاین: همانگونه که در هر سوپرمارکت، هر قفسه و هر بخش مربوط به کالا یا برند خاصی است؛ در سوپرمارکت های اینترنتی نیز شما می توانید با قابلیت جستجو یا جستوجوی پیشرفته، کالا یا برند مورد نظر را به راحتی پیدا کرده و آن را سادگی آب خوردن به سبد خرید خود اضافه کنید.

9. قابلیت مقایسه قیمت کالا های مختلف: با حضور در وب سایت سوپرمارکت اینترنتی، شما می توانید به راحتی و بدون هیچ دردسری، تمامی قیمت ها را از برند های مختلف مقایسه کرده و خریدی هوشمندانه و به صرفه انجام دهید.

10. دریافت اطلاعات دقیق محصولات: یکی دیگر از ویژگی های سوپرمارکت های آنلاین اطلاعاتی است که مربوط به هر کالا بوده و شما می توانید قبل از خرید، اطلاعات مربوط به آن را مطالعه کرده و با آگاهی کامل نسبت به خرید خود اقدام کنید.

11. ضمانت تعویض کالا: در صورت مغایرت آنچه سفارش داده اید و آنچه تحویل گرفته اید؛ کالای مورد نظر را به سوپرمارکت عودت داده و هزینه ای که پرداخت کرده اید را باز پس بگیرید که این مورد نیز یکی دیگر از مزایای سوپرمارکت های آنلاین محسوب می گردد.

ویژگی های یک سوپرمارکت آنلاین مناسب چیست؟

شاید تصور کنیم یک سوپرمارکت اینترنتی به ویژگی خاصی احتیاج ندارد و تنها کافی است محصولات را ارائه و درب منزل تحویل دهد؛ اما این تصور چندان درست نیست. یک سوپرمارکت خوب باید ویژگی های بخصوصی داشته باشد که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد؛

1. داشتن محصولات متنوع: حتی در خرید از سوپرمارکت های سنتی ترجیح می دهیم به فروشگاه هایی برویم که تمام مایحتاج مورداحتیاج ما را داشته باشند؛ بنابراین، بهترین سوپرمارکت های آنلاین نیز باید اقلام متنوعی را عرضه نمایند. هیچ یک از ما تمایل نداریم اقلام مورداحتیاجمان را به جای یک فروشگاه، از چند فروشگاه اینترنتی مختلف بخریم.

2. تحویل سریع: فرض کنید قرار است میزبان یک مهمانی باشید یا در هنگام غذاپختن متوجه می شوید یکی از اقلام مورداحتیاج غذا در منزل تمام شده است. به سوپرمارکت می روید و ساعت ها وقت خود را برای خرید و رفت وآمد تلف می کنید و احتمالا به موقع برای مهمانی آماده نمی شوید یا نمی توانید غذایی لذیذ طبخ کنید؛ بنابراین باید راهکاری سریع برای خرید پیدا کنید. اگرچه خرید از فروشگاه های اینترنتی سریع انجام می گردد، اما تحویل آن ها نیز باید در اسرع وقت انجام گردد.

3. تخفیف های ویژه: تمام فروشگاه های زنجیره ای عظیم تخفیف های ویژه ای به مشتریان ارائه می دهند. بنابراین، برای جلب رضایت مشتری، سوپرمارکت های آنلاین نیز باید دست به کار شوند و تخفیف های چشمگیری برای مشتریان ارائه نمایند.

4. فرایند ثبت سفارش آسان و سریع: یکی از علل اصلی انتخاب خرید اینترنتی، سریع تر و راحت تر بودن آن نسبت به خرید سنتی است؛ بنابراین توقع داریم خرید اینترنتی زمان کمی از ما بگیرد. به عبارت دیگر، سوپرمارکت آنلاین خوب باید فرایند ثبت نام و خرید آسانی داشته باشد. توجه به این نکته لازم است که هر فروشگاه اینترنتی معتبر باید دارای نماد اعتماد الکترونیک (e نماد) باشد. این نماد به ما اطمینان می دهد که خرید از این وب سایت، معتبر است؛ البته باید آدرس وب سایت قیدشده در این نماد با سایتی که قصد خرید از آن را داریم هم یکسان باشد.

معرفی 10 سوپرمارکت آنلاین ایران

1. سوپرمارکت دیجی کالا (روکولند)

دیجی کالا محبوب ترین و معروف تری فروشگاه آنلاین در ایران است، این فروشگاه با توجه به بازدید بالایی که دارد توانسته است رتبه 3 الکسای ایران را به دست بیاورد. سوپرمارکت روکولند نیز توسط این شرکت خریداری شده است و با ورود به سایت اصلی روکلند به وبسایت دیجی کالا منتقل خواهید شد. همانطور که گفتم دیجی کالا یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از یک دهه تجربه، با پایبندی به سه اصل کلیدی، پرداخت در محل، 7 روز ضمانت بازگشت کالا و تضمین اصل بودن کالا، پیروز شده تا همگام با فروشگاه های معتبر دنیا، به عظیم ترین فروشگاه اینترنتی ایران تبدیل گردد. این فروشگاه با آدرس اینترنتی www.digikala.com در دسترس قرار گرفته است و شامل بخش های مختلفی از جمله سوپر مارکت آنلاین می باشد.

مزایای سوپرمارکت اینترنتی دیجی کالا

تحویل اکسپرس

7 روز ضمانت بازگشت کالا

ضمانت اصل بودن کالا

پشتیبانی 24 ساعته

ایمیل مارکتینگ حرفه ای

نرم افزار و نسخه موبایل حرفه ای

سرعت بارگذاری بالا

معایب سوپر مارکت اینترنتی دیجی کالا

در بیشتر مواقع به دلیل نوسانات ارز محصول مورد نظر به جای تحویل اکسپرس، یک روز بعد ارسال می گردد

وجود شکایت های متعدد در مورد عدم مطابقت کالا با محصول سفارش داده شده و یا کیفیت نامناسب کالا.

2. سوپرمارکت آنلاین اسنپ مارکت

سامانه سفارش آنلاین اسنپ، فعالیت خود را با هدف ترویج فرهنگ سفارش اینترنتی در ایران شروع کرده و امروز پس از گذشت 8 سال توانسته سفارش آنلاین را در شهر های مختلف ایران ممکن کند. اپلیکیشن و وب سایت سوپرمارکت آنلاین اسنپ با عنوان اسنپ مارکت برای راحتی کار مشتریان طراحی شده است، با استفاده از این برنامه به راحتی با پیدا کردن نزدیک ترین سوپرمارکت ها در اطراف خود می توانید محصولات دلخواه خود را سفارش دهید. اسنپ مارکت با آدرس اینترنتی snapp.market در دسترس است و توانسته به عنوان سوپر مارکت آنلاین، رتبه 300 الکسای ایران را به دست بیاورد.

مزایای اسنپ مارکت

اپلیکیشن هوشمند موبایل

درصد تخفیفات بسیار بالا

تنوع سوپرمارکت های در دسترس

ارسال محصولات در کمترین زمان ممکن

امکان سفارش آنلاین در بیشتر شهر های ایران

جستجوی بسیار حرفه ای

پرداخت اینترنتی با امنیت بالا

معایب سوپرمارکت آنلاین اسنت مارکت

عدم درج هزینه ارسال در بعضی سفارشات

عدم نمایش نتایج در صورت اشتباه املایی

3. سوپر مارکت آنلاین اُفق کوروش (اُکالا)

مجموعه فروشگاه های زنجیره ای اُفق کوروش که به صورت سنتی نیز فعالیت دارد، فروشگاه اینترنتی خود را با عنوان اُکالا راه اندازی کرده است. این وب سایت با آدرس اینترنتی www.okala.com در دسترس می باشد و توانسته رتبه الکسای 200 را به دست بیاورد. شما می توانید تمام محصولات و احتیاج های روزانه خود را از انواع خواروبار تا همه نوع محصولات سوپرمارکتی، ازجمله انواع مواد غذایی، نوشیدنی و دم نوش ها، محصولات بهداشتی و زیبایی، انواع ابزار و ملزومات را با تخفیف مناسب در فروشگاه اینترنتی اُکالا تهیه کنید.

مزایای سوپرمارکت آنلاین اُکالا

تخفیفات متعدد

ارسال سریع محصولات

تحویل رایگان (برای خرید های بالای 75 هزار تومان)

72 ساعت ضمانت بازگشت کالا

وجود هر نوع محصولی مختص یک هایپرمارکت

اپلیکشن خرید محصولات

پشتیبانی و پاسخگویی مناسب

معایب سوپرمارکت آنلاین اُکالا

دسته بندی نچندان مناسب محصولات

ضعف در گزینه لیست خرید

4. سوپر مارکت آنلاین شهفرایند

فروشگاه اینترنتی شهفرایند در راستای تسهیل امر خرید اینترنتی و خرید تلفنی برای تمامی شهفرایندان و در جهت کاهش سفر های درون شهری و در نهایت کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر در سال 1390 شروع به فعالیت کرده است. این فروشگاه با آدرس اینترنتی www.shahrvand.ir و رتبه الکسای 600 ایران در دسترس است. این سوپر مارکت آنلاین با پشتوانه مجموعه فروشگاه های زنجیره ای شهفرایند توانسته با خدمات رسانی سریع و همچنین ارائه تنوع بالایی از بارکد های کالایی در مدت زمان کوتاهی صندلی ویژه ای در میان شهفرایندان در زمینه فروش اینترنتی به دست آورد.

مزایای سوپر مارکت اینترنتی شهفرایند

ارسال رایگان برای خرید های بالای 50 هزار تومان

پرداخت در محل در شهر تهران

ضمانت اصالت کالا

48 ساعت ضمانت تعویض کالا

دارای باشگاه مشتریان

نرم افزار هوشمند موبایل

تخفیفات متعدد

5. سوپر مارکت آنلاین بیار

این سوپرمارکت آنلاین در بهمن ماه 1394 با همکاری شرکت هوش گستر ماهان و شرکت مهندسی نرم افزار هوش و دانش سپهر با هدف عرضه کالای خرده فروشی در بستر اینترنت راه اندازی شده است. ازجمله مزایای این فروشگاه اینترنتی سادگی و راحتی کار کردن است به صورتی که به راحتی می توانید با یک جستجوی کالای مورد نظر خود را بیابید؛ همچنین این فروشگاه دارای اپلیکیشن نیز می باشد. سوپر مارکت آنلاین بیار از بهترین سوپر مارکت های آنلاین ایران با آدرس اینترنتی www.ibiar.com و با رتبه الکسای 800 در دسترس قرار گرفته است.

6. سوپر مارکت آنلاین رادیکالا

رادیکالا با هدف رشد، احترام، خلاقیت، مسئولیت، هوشمندی و شفافیت با یک تیم جوان کار خود را شروع کردند و اکنون با رتبه الکسای هزار ایران در آدرس radykala.com در دسترس قرار گرفته است. سوپر مارکت آنلاین رادیکالا فعالیت خود را در سال 1396 شروع کرد، اما نداشتن تبلیغات گسترده باعث شده است چندان در بین عموم مردم شناخته شده نباشد. با این حال رادیکالا مشتریان وفادار خود را دارد. این فروشگاه برای خرید های اول 20 هزار تومان تخفیف در نظر گرفته است.

7. سوپر مارکت آنلاین تزول

سوپر مارکت تزول فعالیت خود را از شهر تبریز شروع کرد. کلمه ترکی تزول به معنای زودباش است. پس می توان حدس زد که هدف اصلی این سوپر مارکت سرعت عمل در پذیرش و ارسال سفارش است. این سوپرمارکت مدعی است که کمتر از 45 دقیقه سفارش مشتری را به دستش می رساند. این سایت به شما این امکان را می دهد تا از نزدیک ترین سوپرمارکت منطقه ای که در آن قرار دارید، خرید را انجام دهید. تزول با آدرس www.tezolmarket.com با رتبه الکسای 1.400 ایران به عنوان یکی از بهترین سوپرمارکت های آنلاین ایران در دسترس است.

مزایای سوپرمارکت آنلاین تزول

ارسال رایگان سفارش

پوشش دهی کامل مناطق تهران

تحویل کالا در کمتر از 45 دقیقه

8. سوپرمارکت آنلاین فینال

این سوپر مارکت با سیستم مدیریت محتوای مجنتو طراحی شده است و با وجود کارکرد عالی که داشته مدتی است که افت داشته است. هایپرمارکت فینال، ایجاد خریدی رضایت بخش در فضای اینترنتی را رکن اصلی فعالیت های خود قرار داده است. انواع کالا های ضروری و مصرفی زندگی از سی دی و دی وی دی خام گرفته، تا لوازم جانبی کامپیوتر و الکترونیک، فیلم و کارتون و موسیقی، نرم افزار و بازی، محصولات موادغذایی، بهداشتی و آرایشی، اداری و تحریر و لوازم خانگی، با یک کلیک در تمام نقاط ایران در اختیار شما است. کالا های موجود درهایپرمارکت فینال از برند های معتبر در صنعت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، فیلم و موسیقی و بازی به فروش می رسد. هایپرمارکت فینال با ایجاد تنوع درنوع کالا، قیمت کالا و برند و با آدرس final.ir توانسته است جزو بهترین سوپر مارکت های آنلاین در ایران گردد.

مزایای فروشگاه اینترنتی فینال

ارسال رایگان برای خرید های بالای 100 هزار تومان

تضمین خرید و ارسال کالا

پرداخت درب منزل در تهران

انواع محصولات مصرفی

9. فروشگاه آنلاین فن آسان

اگر هدف از یک فروشگاه اینترنتی را تنها ارائه محصولات سوپرمارکتی بدانیم می توان گفت قدمت فن آسان از سایر سوپرمارکت های اینترنتی بیشتر است. فن آسان از سال 1395 فعالیت خود را در این زمینه شروع کرده و با گذاشتن تخفیف بر روی محصولات ضروری مانند مواد خوراکی و سبزیجات خود، به شما یک خرید مقرون به صرفه را نوید می دهد. این سوپر مارکت اجناس خود را مستقیم از فراوری نماینده تهیه می نماید تا بتواند قیمت های خود را در مقایسه با سایر رقبا پایین تر نگه دارد. می توان گفت اگر قصد خرید مواد غذایی دارید سوپر مارکت فن آسان یکی از بهترین گزینه ها است. این فروشگاه با آدرس اینترنتی fanasan.com در دسترس قرار گرفته است.

مزایای سوپرمارکت اینترنتی فن آسان

بیش از 6000 قلم کالا

ضمانت اصالت کالا

پشتیبانی و سفارش تلفنی

ارسال رایگان بالای 75 هزار تومان خرید

ضمانت بازگشت کالا

10. سوپر مارکت آنلاین 724

یکی از بهترین سوپرمارکت های آنلاین ایران در استان اصفهان، سوپر مارکت 724 می باشد. این سوپر مارکت تنها فعالیت مجازی داشته و خرید های شما را از نزدیک ترین و ارزان ترین فروشگاه ها تهیه می کنید. این فروشگاه با یاری سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده است و دارای اپلیکیشن حرفه ای و اپلیکیشن تحت وب نیز می باشد. اگر در شهر اصفهان سکونت دارید حتما برای دریافت خرید های خود از این سوپر مارکت که از جمله بهترین سوپر مارکت های آنلاین در ایران است، استفاده نمایید.

مزایای سوپر مارکت آنلاین 724

ارسال رایگان برای خرید های بالای 100 هزار تومان

تنوع محصولات مصرفی

ضمانت بازگشت وجه تا 48 ساعت

تحویل کمتر از 1 ساعت در اصفهان

دارای اپلیکیشن حرفه ای

منبع: فرارو
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1154

به "معرفی 10 سوپرمارکت معتبر آنلاین در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 10 سوپرمارکت معتبر آنلاین در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید