زمان برگزاری نشست لهستان نشان دهنده حماقت آمریکایی ها است

به گزارش واندر هنگر، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که زمان برگزاری اجلاس ضد ایرانی لهستان آن هم دو روز قبل از برگزاری مراسم با شکوه 22 بهمن نشان دهنده حماقت آمریکایی ها خواهد بود. نشست ورشو تحت الشعاع حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی قرار می گیرد.

زمان برگزاری نشست لهستان نشان دهنده حماقت آمریکایی ها است

به گزارش واندر هنگر، حشمت الله فلاحت پیشه در شرح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه با حضور مسئولانی از وزارتخانه های خارجه و اطلاعات و نمایندگانی از دستگاه های دفاعی کشور و مرکز پژوهش های مجلس برای آنالیز نشست ضد ایرانی لهستان برگزار گردید.

وی شرح داد: بر اساس مباحث مطرح شده در این نشست اجلاس لهستان نوعی عقب نشینی آمریکا در شکل گیری سیاست های ضد ایرانی است. آمریکا قبل از آن به دنبال مطرح کردن موضوع ایران در شورای امنیت بود که به نتیجه نرسید. بعد از اجماع منطقه ای علیه ایران را دنبال کرد که در این باره هم به نتیجه نرسید که در نهایت خود ناچار به خروج از منطقه شد که این سرخوردگی را برای آمریکایی ها به دنبال داشت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آمریکا به دنبال همراهی کشورها برای حضور در اجلاس ورشو است که تا کنون پیروز نشده است. لذا به دلیل این عدم استقبال کوشش کرد تا موضوع را تعدیل کند و خاطرنشان کرد که قرار نیست در این نشست موضوعی علیه ایران و برجام مطرح گردد. این اقدامات برای این است که کشورها به این نشست بیایند.

فلاحت پیشه گفت که زمان مشخص شده برای نشست لهستان نشان دهنده حماقت آمریکایی هاست. چون دو روز قبل از برگزاری مراسم با شکوه 22 بهمن این نشست برگزار می گردد که قطعاً شکست محرزی برای آنها به دنبال خواهد داشت. چون مردم ایران در راهپیمایی سال جاری نیز حضور گسترده ای داشته و علیه دشمنی های آمریکا به خیابان ها می آیند. لذا نشست لهستان تحت الشعاع حضور میلیونی مردم ایران در روز 22 بهمن قرار می گیرد.

وی در انتها گفت: در این بین مهم آن است که مسئولان به دنبال حل مسائل در داخل کشور بوده و از اقدامات و مواضع تفرقه افکنانه خودداری نمایند. کوشش بیشتری برای حل شرایط مالی داشته باشند تا بهانه به دشمن داده نگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 134

به "زمان برگزاری نشست لهستان نشان دهنده حماقت آمریکایی ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان برگزاری نشست لهستان نشان دهنده حماقت آمریکایی ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید