حاجی میرزایی: پژوهش برای آموزش و پرورش مانند اکسیژن است

به گزارش واندر هنگر، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حیات ما بدون پژوهش میسر نیست و در معرض تغییرات جامعه هستیم و فهم این تغییرات نیازمند مواجهه هوشمندانه و در گروی پژوهش های کارآمد است گفت: پژوهش برای آموزش و پرورش مانند اکسیژن است.

حاجی میرزایی: پژوهش برای آموزش و پرورش مانند اکسیژن است

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران، محسن حاجی میرزایی در جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی که در دبیرستان پسرانه فرهنگ منطقه 2 آموزش و پرورش برگزار گشت، ضمن گرامیداشت هفته پژوهش اضافه نمود: هفته پژوهش فرصتی برای مرور دستاوردها، توسعه و تعمیق فرهنگ پژوهش و ارزیابی عملکردهاست.

وی اضافه نمود: مهمترین کارکرد آموزش و پرورش آماده کردن انسان ها برای زندگی هدفمند است. انسان هایی که بتوانند دستشان را به زانوی خود گرفته و بلند شوند و خوداتکا باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پژوهش رکن تفکیک ناپذیر این فرایند است اظهار کرد: حیات ما بدون پژوهش میسر نیست. در معرض تغییرات جامعه هستیم و فهم این تغییرات نیازمند مواجهه هوشمندانه و در گروی پژوهشهای کارآمد است. پژوهش برای آموزش و پرورش مانند اکسیژن است.

حاجی میرزایی ادامه داد: باید دانش آموزان را پژوهنده بار بیاوریم. پژوهنده بودن و پرسشگری با دانش آموز بودن همراه و عجین است. آموزش و پرورش باید مکمل حس اولیه پرسش گری باشد که خداوند در فطرت بچه ها قرار داده است. باید استمرار دهنده این جهت باشیم و دیوارهای بین جامعه و مدرسه برداشته شود.

حاجی میرزایی ادامه داد: در پیگیری این هدف مصمم هستیم. همه دانش آموزان و معلمان ما باید پژوهنده باشند. آموزش و پرورش میدان فراخی برای همه جور اندیشیدن و سوال کردن و در جست و جوی پاسخهای مفید بودن است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه روح پرسشگری را باید در همه مدارس و عرصههای آموزش و پرورش توسعه دهیم مطرح نمود: این کار نیازمند فرهنگ سازی است. پژوهشگری یک فرهنگ است و برای پژوهشگر بودن باید پژوهندگی را یاد گرفت.

وی اضافه نمود: باید هیچ کاری جز از جهت پژوهش سامان نگیرد. در اختیار داشتن دانش آموزان، پیوند با مقوله تربیت و زندگی آینده و خلاقیت در جهت زندگی، میدان بزرگی برای پژوهیدن است. همه ما باید این میدان را تقویت کنیم.

حاجی میرزایی خطاب به دانش آموزان پژوهنده برتر گفت: کسانی که می آموزند از کودکی پرسشگر و نقاد باشند و اندیشه کنند آینده درخشانی خواهند داشت. برای همه شما آینده ای درخشان از خداوند مسئلت دارم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 627

به "حاجی میرزایی: پژوهش برای آموزش و پرورش مانند اکسیژن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: پژوهش برای آموزش و پرورش مانند اکسیژن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید