تکانه در بازار مسکن پس از ریزش بورس

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران : معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اتفاقات بازار سرمایه، پیش بینی می گردد که تکانه هایی به بازار مسکن وارد گردد. از این رو سیاستی که وزارت راه و شهرسازی در حال انجام دارد و استراتژی اصلی دولت، جداسازی بازار مصرف از بازار سرمایه گذاری در مسکن است.

تکانه در بازار مسکن پس از ریزش بورس

جهت دریافت خدمات قیمت الاچیق ارزان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش واندر هنگر به نقل از ایلنا، محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره دلایل عدم توقف افزایش قیمت مسکن به ویژه در تهران گفت: قیمت مسکن تابع دو متغیر کلان میزان مصرف و میزان سرمایه گذاری است. اما از آنجایی که سایر بازارهای سرمایه گذاری ارز، سکه و بورس دچار تلاطم شدن، تمام فشار و سرریز این بازارها به بازار مسکن منتقل شد.

وی تاکید نمود: با توجه به اتفاقات بازار سرمایه، پیش بینی می گردد که تکانه هایی به بازار مسکن وارد گردد. از این رو سیاستی که وزارت راه و شهرسازی در حال انجام دارد و استراتژی اصلی دولت، جداسازی بازار مصرف از بازار سرمایه گذاری در مسکن است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با این اقدام می توانیم در دو بخش بازار شفافیت ایجاد کنیم و ضربه ها و فشارهای قیمتی کمتری به بازار مصرفی مسکن وارد می گردد.

محمودزاده با اشاره به اهرم نظارتی و کنترلی تفکیک سرمایه گذاری در دو مسکن مصرفی و مسکن سرمایه ای گفت: قوانینی در حال وضع است که می تواند جهت این دو بخش را از هم تفکیک کند. اصلاح قانون مالیات بر خانه های خالی و اصلاحات مالیات عایدی بر سرمایه دو قانون مهمی هستند که می توان به وسیله آنها بازار را کنترل کرد.

وی با بیان اینکه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مراحل نهایی را در مراجع ذی ربط می گذراند، گفت: لایحه دولت درباره این قانون مالیاتی در حال نهایی شدن است و مراحل انتهای را درکمیسیون تخصصی می گذراند و موضوع طرح این قانون هم با وزارت اقتصاد است و حوزه های مختلف را پوشش می دهد که یکی از آنها مسکن خواهد بود و امیدواریم به عنوان قانون مادر در کنترل بازار مسکن تاثیر گذار باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: به نظر می رسد این لایحه تا انتها سال به مجلس برود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1106

به "تکانه در بازار مسکن پس از ریزش بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکانه در بازار مسکن پس از ریزش بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید