تاکید معاون اول رئیس جمهور بر حضور موثر بخش خصوصی برای بهبود شرایط اقتصاد و فراوری کشور

به گزارش واندر هنگر، معاون اول رییس جمهور حضور موثر و فعالانه بخش خصوصی را یکی از راه های بهبود شرایط اقتصاد و فراوری کشور توصیف و تأکید کرد: دولت در پی آن است تا به عنوان ناظر و نه مداخله گر در کنار فعالین حوزه فراوری و صادرات کشور باشد.

تاکید معاون اول رئیس جمهور بر حضور موثر بخش خصوصی برای بهبود شرایط اقتصاد و فراوری کشور

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمد مخبر بعد از ظهر امروز (شنبه) در جلسه مشترک اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن،کشاورزی، اتاق تعاون و بعلاوه اتاق اصناف کشور بر ضرورت توانمند سازی بخش تعاون و خصوصی کشور تأکید کرد و اضافه نمود: تیم اقتصادی دولت در پی آن است تا با تعامل بیشتر و ارتباط مستقیم با فعالان اقتصادی بخش خصوصی و برداشتن موانع، در جهت خلق ثروت در جامعه گام بردارد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اهمیت حضور سازنده و فعال فراوریکنندگان و صادرکنندگان ایرانی در بازارهای جهانی اعلام نمود: پیگیری دیپلماسی اقتصادی یکی از راهبردهای دولت سیزدهم برای رونق فراوری است.

دکتر مخبر راهنمایی نقدینگی موجود در کشور در راستا توسعه و رونق فراوری و صادرات را از اهداف مهم اقتصادی برشمرد و اعلام آمادگی کرد که اتمام طرح های نیمه تمام عمرانی و پروژه های نیمه کاره به مردم و بخش خصوصی واگذار گردد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به عدم اجرای صحیح سیاست های اصل 44 در کشور توضیح داد: اجازه نمی دهیم بعضی رویه های نادرست گذشته در زمینه خصوصی سازی در کشور ادامه یابد.

در این جلسه که بیش از 2 ساعت به طول انجامید ، نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی، اتاق اصناف و اتاق تعاون به طرح دغدغه ها و مسائل خود در بخش های مختلف از جمله توجه به مسأله خصوصی سازی در کشور، دیده شدن نظرات فعالان اقتصادی در جهت جهش صادراتی، بازشدن فضا برای بخش خصوصی و تعاون، تأمین سرمایه اقتصادی برای فعالین بخش صنعت و صادرات به وسیله بازار سرمایه، اجرایی شدن سند توسعه بخش تعاون، برطرف قوانین و مقررات دست و پاگیر، مبارزه با فساد و استفاده از ظرفیت تعاونی ها برای تأمین کالاهای اساسی پرداختند. |

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1934

به "تاکید معاون اول رئیس جمهور بر حضور موثر بخش خصوصی برای بهبود شرایط اقتصاد و فراوری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید معاون اول رئیس جمهور بر حضور موثر بخش خصوصی برای بهبود شرایط اقتصاد و فراوری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید