شروع شکل گیری 200 شرکت دانش بنیان تازه در حوزه تجهیزات سلامت

به گزارش واندر هنگر، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد ریاست جمهوری دانش بنیان، روح الله دهقانی در سومین روز از بیست و چهارمین نمایشگاه ایران هلث و در حاشیه بازدید از شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در این نمایشگاه، از پویایی و حرکت روبه رشد شرکت های حاضر در این رویداد گفت و ادامه داد: نمایشگاه ایران هلث سال جاری، به اذعان شرکت کنندگان آن نسبت به سال های پیش بسیار پرشورتر و پراستقبال تر برگزار شده و شاهد اتفاقات بسیار خوبی است. بعلاوه نمایشگاه سال جاری یک اتفاق خوب دیگر را در کنار خود دارد و آن هم بازدید نخبگان دانشگاهی و نخبگان ایرانی غیر مقیم است که در قالب برنامه همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور یا کانکت به کشور بازگشته اند و این مهم از دستاوردها، توانمندی ها و ظرفیت های همکاری شرکت های دانش بنیان مستقر در این رویداد فناورانه است.

شروع شکل گیری 200 شرکت دانش بنیان تازه در حوزه تجهیزات سلامت

دهقانی، از برگزاری تورهای علمی و فناوری با هدف تعامل میان نیروی انسانی نخبه و شرکت های توانمند حوزه تجهیزات پزشکی حاضر در ایران هلث اطلاع داد و اضافه نمود: روز گذشته بالغ بر 70 نفر از این افراد در قالب یک تور علمی و فناوری متشکل از نخبگان تشکیل و از این دستاوردها بازدید کردند. این بازدیدها فرصتی را فراهم می آورد تا ضمن آشنایی نخبگان با توانمندی شرکت های دانش بنیان، فرصت جذب و همکاری آنان در این کسب و کارها فراهم گردد.

ظرفیت شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری، حوزه پزشکی را یکی از حوزه های پیشران علمی در جهان دانست و اضافه نمود: شرکت های دانش بنیان و فناور هستند که میدان رقابت را در دست دارند. پس این که به زودی طی چند سال آینده تمامی شرکت های حوزه سلامت از جنس دانش بنیان باشند، دور از فکر نیست چراکه حوزه سلامت مدام در حال توسعه است و حوزه پزشکی معادل با فناوری های نو و نو شناخته می گردد. کشورمان نیز توجه بسیار خوبی به این حوزه دارد و خوشبختانه دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه پزشکی داریم. در مذاکرات و تعاملات بین المللی از نظر همه کشورهای جهان در حوزه پزشکی توانمندی بالایی داریم و ایران را به عنوان یک کشور توانمند در تجهیزات پزشکی، دارو و ملزومات سلامت می شناسند. حوزه دانش بنیان سلامت و پزشکی یکی از بزرگ ترین زمینه ها برای ایجاد اشتغال و بعلاوه تعاملات بین المللی فناورانه است.

ایجاد 200 استارتاپ سلامت و ارتقای 50 شرکت دانش بنیان

دهقانی، با اشاره به در اولویت بودن حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی از سوی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، اضافه نمود: در نمایشگاه ایران هلث با همکاران اتحادیه صادر کنندگان تجهیزات پزشکی، شرکت های دانش بنیان مقدمات اولیه توافق آن مطرح شد، ایجاد 200 شرکت نو و نوپا در دل شرکت های دانش بنیان بزرگ فعال در حوزه تجهیزات پزشکی بود. شرکتی که توانسته بازار خوبی را به دست بیاورد و صاحب نام و نشان شده، متعهد می گردد با حمایت معاونت علمی، زمینه را برای ایجاد 10 تا 15 شرکت نو در حوزه مرتبط فراهم کند. شرکت هایی که بازار، فرصت ها و توانمندی ها را می شناسند و از زیرساخت، تجربه و امکانات کافی برخوردار هستند، فرصت خوبی را برای شکل گرفتن شرکت های نو، مهیا خواهند کرد.

وی دومین زمینه حمایت را از ارتقای شرکت ها دانست و گفت: شرکت هایی در بازار سلامت فعالیت دارند که به حد مطلوبی از مقدار و توانمندی رسیده و اکنون به Scaleup احتیاج دارند. تسهیلات کم بهره، مقرون به صرفه قیمت، معافیت های مالیاتی و سایر تسهیلات به این شرکت ها یاری می نماید تا ارتقای چند برابری داشته باشند. اگر بتوانیم زمینه شکل گرفتن 200 شرکت نو و ارتقای 50 شرکت موجود را فراهم کنیم، قطعاً سال آینده ایران هلث پربارتری هم خواهیم داشت.

بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی به عنوان فراگیرترین نمایشگاه صنعت سلامت کشور در روزهای ششم تا نهم خردادماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 خرداد 1402 بروزرسانی: 13 خرداد 1402 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2234

به "شروع شکل گیری 200 شرکت دانش بنیان تازه در حوزه تجهیزات سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع شکل گیری 200 شرکت دانش بنیان تازه در حوزه تجهیزات سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید