ایرانسل پیشتاز توسعۀ ارتباطات روستایی در فروردین 1401

به گزارش واندر هنگر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمار اقدامات اپراتورهای ارتباطی در توسعۀ ارتباطات روستایی طی فروردین 1401 را منتشر کرد و بر این اساس، ایرانسل، پیشتاز توسعۀ ارتباطات روستایی در نخستین ماه نخستین سال قرن نو است.

ایرانسل پیشتاز توسعۀ ارتباطات روستایی در فروردین 1401

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، دکتر عیسی زارع پور، با انتشار یک پست در صفحۀ خود در اینستاگرام، آمار اقدامات اپراتورهای ارتباطی در توسعۀ ارتباطات روستایی در استان های مختلف ایران، از اول تا 22 فروردین 1401 را منتشر کرد.

بر این اساس، از مجموع 36 روستای بالای 20 خانوار در 11 استان، دسترسی 25 روستا به شبکۀ ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت، از طریق ایرانسل برقرار شده است. در این میان، 11 روستا در استان آذربایجان شرقی، 7 روستا در آذربایجان غربی، یک روستا در بوشهر، سه روستا در خراسان جنوبی، یک روستا در خراسان رضوی، یک روستا در سیستان و بلوچستان و یک روستا نیز در استان کرمانشاه قرار دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این پست اینستاگرامی، تأکید کرده است: کار همکاران ما در وزارت ارتباطات تعطیل بردار نیست حتی در تعطیلات نوروز. باید به عهدمان در اتصال تمامی روستاهای بالای 20خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات تا خاتمه امسال عمل کنیم. کار سختی است و نیاز به حمایت دولت و مجلس و مشارکت مردم داریم. ان شالله پیش روستاییان عزیز روسفید خواهیم شد.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و اپراتور پیشتاز در توسعۀ اینترنت پرسرعت روستایی، طی سال های اخیر توانسته است نقش مهمی در ایجاد دسترسی مردم ساکن در روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکۀ ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت، به خصوص در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد، ایفا کند.

پیش از این، در روز 3 بهمن 1400 و در آیین رونمایی از اتصال 1000 روستای بالای 20 خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، دکتر زارع پور با تشکر از دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل و مجموعۀ کارکنان ایرانسل که در راه اندازی ارتباطات روستایی سهیم بوده و بسیار فعالانه ایفای نقش کرده اند، گفت: زحمت اصلی در برقراری دسترسی روستاییان عزیز به اینترنت پرسرعت را این عزیزان می کشند. در این مراسم، سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در شهرک غدیر دهستان سیاخ دارنگون در استان فارس، به نمایندگی از 250 سایت ارتباطی روستایی ایرانسل افتتاح شد و با فناوری LTE-Pro، امکان دسترسی اهالی این روستا به اینترنت پرسرعت را فراهم کرد.

در نخستین گزارش وزیر ارتباطات از اقدامات اپراتورها در توسعۀ ارتباطات روستایی که 14 دی 1400 منتشر شد نیز، ایرانسل، نخستین ارائه دهندۀ 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، با ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای مردم 14 روستا در استان های بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و فارس، از مجموع 32 روستا در سراسر کشور، پیشتاز توسعۀ ارتباطات روستایی کشور بود.

همچنین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، 9 آذر 1400، طی بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل و افتتاح آنلاین سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در روستای آغوز دره شهرستان گلوگاه استان مازندران، با اشاره به ادامۀ پروژۀ اتصال روستاهای بالای 20 خانوار به شبکۀ ملی اطلاعات، گفته بود: باید ارتباطات این روستاها در سقف زمانی تعهد شده که خاتمه سال 1401 است، با کمک شما راه اندازی شود و این شدنی است، به ویژه در شرایط فعلی که زندگی و آموزش مردم به ارتباطات گره خورده است. زحمت زیادی کشیده شده و انصافا کارهایی که ایرانسل انجام داده است جزو اقدامات تر و تمیز و با کیفیت است و امیدواریم این جهت با سرعت ادامه یابد.

دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل نیز در این مراسم، گفت: ما مهمترین تعهد خود را در بخش شبکه ملی اطلاعات و پروژه توسعه ارتباطات روستایی (USO) می دانیم و تلاش می کنیم هر روز بهتر از گذشته، این تعهدات را عملیاتی کرده و آن را بر اساس برنامه زمان بندی پیش ببریم.

منبع: فرارو
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2048

به "ایرانسل پیشتاز توسعۀ ارتباطات روستایی در فروردین 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانسل پیشتاز توسعۀ ارتباطات روستایی در فروردین 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید