آقای رحمانی فضلی؛ اقدامات لازم برای تامین نظم و امنیت شهرستان اهواز هر چه سریع تر صورت گیرد

به گزارش واندر هنگر، انجمن های اسلامی دانشگاه های شهید چمران و جندی شاپور اهواز در بیانیه ای خطاب به وزیر کشور اعلام کردند: هر چه سریع تر اقدامات لازم جهت تامین نظم و امنیت شهرستان اهواز صورت گیرد.

آقای رحمانی فضلی؛ اقدامات لازم برای تامین نظم و امنیت شهرستان اهواز هر چه سریع تر صورت گیرد

به گزارش خبرنگار دانشگاه واندر هنگر، انجمن های اسلامی دانشگاه های شهید چمران و جندی شاپور اهواز در بیانیه ای خطاب به رحمانی فضلی، وزیر کشور اعلام کردند: انتظار می رود هر چه سریع تر اقدامات لازم جهت تامین نظم و امنیت شهرستان اهواز صورت گیرد، به نحوی که هر گونه روزنه امیدی برای گریز از چنگ عدالت برای تبهکاران وجود نداشته باشد؛ و سپس خواستار تدابیر عمومی برای محافظت اجتماعی در جهت بازدارندگی از جرائم هستیم.

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تامین امنیت اولین و مهم ترین وظیفه ذاتی حکومت است و این حق در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و هم چنین ماده 3 و 22 منشور حقوق بشر به رسمیت شناخته شده است.

فقدان امنیت و کیفر در برابر سرکشی ها و تعدی مجرمان و تبهکاران علیه شهروندان، ناخواسته شهروندان را به سمت و سوی عدالت و کیفر خصوصی سوق می دهد.

جناب آقای دکتر رحمانی فضلی، وزیر محترم کشور، امنیت، از ابتدایی ترین احتیاج های هر جامعه و پیش زمینه توسعه مالی، سیاسی و فرهنگی است. ایمان داشته باشید که کوشش شما برای برقراری امنیت در استان خوزستان، بیش از جلسات شما با فعالان مالی و سیاسی به توسعه استان یاری می نماید. چرا که در صورت وجود امنیت، سیل سرمایه گذاری ها، خود به سوی سرزمین پر پتانسیل خوزستان سرازیر می گردد.

وزیر محترم، با عنایت به بی نتیجه ماندن درخواست های گذشته در مورد تامین امنیت کلانشهر اهواز که پذیرای بیش از 20 هزار دانشجو می باشد، بر خود لازم دانستیم تا به صورت مختصر لزوم برقراری امنیت را به مجموعه دستگاه های اجرایی یادآور شویم. استان خوزستان با قرار دریافت در موقعیت جغرافیایی خاص با مسائل آب و هوایی و زیست محیطی ویژه و محرومیت ها و همچنین نرخ بالای بیکاری، دارای آمار بالای مهاجرت به سایر استان های کشور است و عدم وجود امنیت می تواند موجب تشدید این گونه مهاجرت ها گردد. عدم تامین امنیت از سوی دستگاه های مدیریتی استان موجب می گردد تا خوزستان آخرین اولویت از دید نخبگان و فعالان علمی، مالی، فرهنگی و سیاسی برای کار و فعالیت باشد. مسئله ای که به نحوی در روند توسعه استان خوزستان اختلال ایجاد خواهد نمود که عملا برطرف مسائل معیشتی و مالی ساکنان این استان ناممکن خواهد بود.

جناب آقای دکتر رحمانی فضلی، پیرو بی توجهی و کم کاری های استانداری خوزستان و همچنین نیروی انتظامی، ما دانشجویان و جامعه دانشگاهی دانشگاه شهید چمران و جندی شاپور اهواز از وزارت کشور خواستار عمل به وظایف طبیعی و قانونی خود هستیم.

انتظار می رود هر چه سریع تر اقدامات لازم جهت تامین نظم و امنیت شهرستان اهواز صورت گیرد، به نحوی که هر گونه روزنه امیدی برای گریز از چنگ عدالت برای تبهکاران وجود نداشته باشد؛ و سپس خواستار تدابیر عمومی برای محافظت اجتماعی در جهت بازدارندگی از جرائم هستیم.

همه ما نیک ریشه ها و عوامل جرم زا را می شناسیم؛ عواملی، چون مسائل مالی، نبود امکانات تحصیلی، فقدان امکانات ورزشی و ...، مسائلی که یاری به حل آن ها می تواند آمار جرائم را به شدت کاهش دهد.

جناب آقای دکتر، انجمن های اسلامی دانشگاه شهید چمران و جندی شاپور اهواز مطالبات بر حق مردم این شهرستان را فریاد می زنند و ضروری می دانند تا نگرانی موجود را منتقل نموده و درخواست پیگیری و اقدامات جدی حضرت عالی در مورد تامین امنیت شهرستان را داشته باشند.

پیشاپیش از بذل توجه و حسن همکاری شما کمال تشکر و قدردانی را داریم.

نهم آبان ماه هزار و سیصد و نود و هشت

انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش دانشگاه شهید چمران اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه جندی شاپور اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه جندی شاپور اهواز

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 533

به "آقای رحمانی فضلی؛ اقدامات لازم برای تامین نظم و امنیت شهرستان اهواز هر چه سریع تر صورت گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای رحمانی فضلی؛ اقدامات لازم برای تامین نظم و امنیت شهرستان اهواز هر چه سریع تر صورت گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید