پیشنهاد نامزد مدیرکلی آژانس اتمی برای حفظ و تداوم برجام

به گزارش واندر هنگر، ایرنا نوشت: یکی از نامزدهای مدیرکلی آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد که برجام را با حسن نیت می توان حفظ کرد، نه با تحریم.

پیشنهاد نامزد مدیرکلی آژانس اتمی برای حفظ و تداوم برجام

مارتا زیاکووا نامزد اهل اسلواکی پنجشنبه در گفت و گو با رویترز گفت: طرف های باقیمانده در توافق هسته ای برجام ، یعنی گروه موسوم به E3+2 شامل چین، فرانسه، آلمان، روسیه و انگلیس که هنوز متعهد به توافق هستند باید در این وضعیت سخت راهی برای کمک به ایران پیدا کنند تا نشان دهند که توافقنامه ها باید رعایت شود.

وی افزود: ایران در ازای حفظ توافق هسته ای برجام چیز زیادی به دست نیاورده است اما باید به پایبندی کامل به تعهداتش ذیل این توافق بازشود.

زیاکووا گفت که پس از خروج آمریکا طرف های باقیمانده می توانند توافق هسته ای را حفظ کنند اما در ازای بازگشت ایران به تعهداتش و اجرای کامل برجام باید به جای تحریم، حسن نیت در مقابل این کشور نشان داده شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت سال گذشته از برجام خارج شد و تحریم ها علیه ایران را بازگرداند. اما سایر طرف های برجام بر پایبندی خود به این توافق تاکید کرده اند.

ایران در مقابل بی عملی اروپایی ها، در سه مرحله تعهدات خود را در این توافقنامه کاهش داده است.

این درحالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی به ویژه در دوره مدیرکلی یوکیا آمانو در گزارش های متعدد خود پایبندی ایران به برجام را تایید کرده است.

آمانو ماه ژوئیه درگذشت و شورای حکام آژانس امیدوار است ماه جاری میلادی (اکتبر) جانشین وی را تعیین کند.

زیاکووا، کورنل فروتا از رومانی، رافائل گروسی کننده آرژانتین در آژانس، لاسینا زربو از بروکینافاسو برای جانشینی آمانو نامزد شده اند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 433

به "پیشنهاد نامزد مدیرکلی آژانس اتمی برای حفظ و تداوم برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد نامزد مدیرکلی آژانس اتمی برای حفظ و تداوم برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید