پرتره تهیه کننده ای که مجوز پخش صدای محمد نوری را گرفت

به گزارش واندر هنگر، تهران (پانا) - صدای فرهنگ پرتره ای از فرهنگ جولایی، (تهیه کننده باسابقه رادیو) پنجشنبه 12 فروردین ساعت 21 از شبکه مستند پخش می نماید.

پرتره تهیه کننده ای که مجوز پخش صدای محمد نوری را گرفت

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، تهیه کننده و کارگردان مجموعه مستندهای صداو دوبله درباره مستند پرتره جدید خود گفت: دو سال پیش بود که مراسم عظیمداشتی برای استاد فرهنگ جولایی و بهروز رضوی در کرج گرفته بودند که بنده هم به نمایندگی از شبکه مستند در آن حضور داشتم. عظیمانی در آن مراسم بودند و در خصوص ابعاد شخصیتی آقای جولایی صحبت کردند که من فهمیدم ایشان فقط یک تهیه کننده رادیو نبوده است بلکه بسیار اثرگذار و به اعتقاد بنده در جریان فراوری برنامه های رادیویی بسیار فرهنگ ساز بوده است.

وی افزود: در فصل دوم مجموعه مستندهای پیشکسوتان صدا و دوبله با مدیر فراوری شبکه مشورت کردم و پیشنهاد ساخت مستندی از آقای جولایی را دادم که مورد قبول نهاده شد. ایشان یکی از تهیه کنندگان شاخص و اثرگذار رادیو بوده و از جمله کارهای ماندگار او می توان به صبح آدینه با شما اشاره نمود.

این کارگردان با اشاره به آشنایی خود با فرهنگ جولایی گفت: اولین فیلمی که از این مجموعه ساخته ام، مستند روزگار بهروز بود که پرتره ای از استاد بهروز رضوی است؛ خاطرم هست روزی که در کرج مشغول تصویربرداری از ایشان بودم، مشغول ضبط برنامه ای به نام یکشنبه سبز بودند که از قضا تهیه کننده اش آقای فرهنگ جولایی بود. همانجا ایشان در جریان فراوری این فیلم نهاده شدند و در مراسم رونمایی مستند پرتره بهروز رضوی نیز حضور داشتند. وقتی پیشنهاد فراوری فیلمی درباره خودشان را به ایشان دادم، استقبال کردند و پذیرفتند که در خدمت شان باشیم.

وی با اشاره به فعالیت ها و اثرگذاری خاص این چهره رادیویی گفت: یکی از کارهایی که آقای جولایی در رادیو انجام داده و فرهنگ ساز بوده این است که برای اولین بار مجوز پخش ترانه های شادروان محمد نوری را برای پخش در رادیو می گیرد. این اقدام بسیار اثرگذار بوده است. هم چنین در کنار ساخت برنامه های رادیویی، موضوعاتی را درباره محیط زیست پیگیری می کردند. یکی از عظیمترین دستاوردهای پیگیری ایشان این است که پیروز می شوند باغ سیب کرج که قرار بوده به فروش برسد را ثبت ملی می نماید.

توکلی گفت: اولین روز فیلمبرداری خود را در راه آهن کرج انجام دادیم؛ این محله همان جایی است که ایشان در آن عظیم شدند. پدر ایشان مامور شهربانی آن دوران در راه آهن بوده و به همین دلیل در آنجا زندگی می نموده است. همچنین در رادیو ارگ و مراسمی که با حضور ایشان در کرج برگزار گردید، فیلمبرداری کردیم. به منزل ایشان هم رفتیم و تصویر گرفتیم و حتی به باغ سیب کرج هم رفتیم. این فیلمبرداری یکی دو جلسه دیگر ادامه خواهد داشت. وقتی به رادیو ارگ برای تصویربرداری رفتیم، قدیمی ترها بسیار راضی شدند که ایشان پس از چندین سال به آنجا بازگشته است. آنجا بود که فهمیدم ایشان چه محبوبیتی در نزد همکاران خود داشته است.

این تهیه کننده گفت: از جمله نکات قابل توجه کارنامه ایشان همکاری با چهره های مهم موسیقی مثل ناصر چشم آذر و بابک بیات است، چشم آذر تیتراز برنامه خانه و خانواده و بابک بیات آرم برنامه یکشنبه سبز را ساخته اند.

وی در خاتمه گفت: روابط عمومی رادیو به مدیریت آقای صدر همکاری برای خوبی برای هماهنگی تصویربرداری در رادیو با گروه ما انجام داد. این موضوع یاری کرد تا بتوانیم تصاویر بهتر و مناسب تری را ضبط کنیم.

صدای فرهنگ از فراوریات جدید شبکه مستند پنجشنبه 12 فروردین ساعت 21 از شبکه مستند پخش می گردد و بازپخش آن روز بعد 13 فروردین ساعت 10:30 خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1561

به "پرتره تهیه کننده ای که مجوز پخش صدای محمد نوری را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتره تهیه کننده ای که مجوز پخش صدای محمد نوری را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید