وزیر دفاع بولیوی هنگام استعفا:ارتش از مردم دفاع می نماید نه اینکه از حکومت در برابر مردم دفاع کند

به گزارش واندر هنگر، فارس نوشت: به دنبال اعطای پناهندگی مکزیک به اوو مورالس رئیس جمهور مستعفی بولیوی، وزیر دفاع بولیوی هم امروز سه شنبه استعفا کرد.

وزیر دفاع بولیوی هنگام استعفا:ارتش از مردم دفاع می نماید نه اینکه از حکومت در برابر مردم دفاع کند

در ادامه بحران در بولیوی و عزیمت اوو مورالس رئیس جمهور مستعفی این کشور به مکزیک، خاویر ساوالتا وزیر دفاع بولیوی با انتشار یک پیغام توئیتری از استعفای خود اطلاع داد.

به گزارش اسپوتنیک، خاویر ساوالتا وزیر دفاع بولیوی با صدور یک پیغام توئیتری خطاب به مردم این کشور گفت: من به منظور حفظ یکپارچگی در رده فرماندهان نیروهای مسلح بولیوی، از پُست وزارت دفاع کنار می روم.

وی اضافه نمود: ما (در وزارت دفاع) هرگز دستوری به سربازان و ملوانانمان برای دست بردن به سلاح علیه مردمشان ندادیم و هرگز این کار را نخواهیم کرد. در حکومتی که ما در بولیوی ساختیم، هر عضو ارتش در کنار مردم از کشورش دفاع می نماید نه اینکه از حکومت در برابر مردم دفاع کند.

استعفای وزیر دفاع بولیوی در شرایطی صورت گرفت که بنا بر گزارش ها اوو مورالس بعد از استعفای اخیرش از ریاست جمهوری این کشور به مکزیک عزیمت نموده است.

مارسلو ایبراند وزیر خارجه مکزیک در پیغامی توئیتری بامداد امروز سه شنبه خود، تصویری از مورالس در هواپیمای اعزامی مکزیک منتشر نموده و از اعطای پناهندگی به او اطلاع داده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 563

به "وزیر دفاع بولیوی هنگام استعفا:ارتش از مردم دفاع می نماید نه اینکه از حکومت در برابر مردم دفاع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع بولیوی هنگام استعفا:ارتش از مردم دفاع می نماید نه اینکه از حکومت در برابر مردم دفاع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید