واکنش حریری به حکم دادگاه لاهه درباره ترور پدرش

به گزارش واندر هنگر، ایرنا نوشت: به دنبال صدور حکم نهایی دادگاه بین المللی ترور رفیق الحریری، پسرش سعد الحریری گفت: حکم دادگاه انتظارات ما را برآورده نکرد و در سطح انتظارات ما نیست اما به آن رضایت می دهیم.

واکنش حریری به حکم دادگاه لاهه درباره ترور پدرش

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش رسانه های لبنان، الحریری با حضور در مقر دادگاه لاهه به منظور صدور حکم نهایی درباره پدرش گفت که خواستار اجرای عدالت است.

دادگاه بین المللی ترور رفیق الحریری نخست وزیر اسبق لبنان امروز سه شنبه پس از 15 سال، رای نهایی خود را صادر کرد و شخصی با نام سلیم العیاش را به عنوان مجرم در این پرونده شناخت.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، دادگاه بین المللی ترور رفیق الحریری، عیاش را به عنوان شریک در این توطئه و ارتکاب عمل تروریستی در قتل عمد الحریری و 21 نفر از همراهان وی و نقش داشتن در قتل 126 نفر دیگر، مجرم شناخت.

بر اساس این گزارش قرار است حکم وی، 31 شهریور (21 سپتامبر) صادر گردد.

دادگاه سه متهم دیگر این پرونده با نام های حسن مرعی ویحسین عنیسی و اسد حسن صبرا را از اتهامات وارده تبرئه کرد.

قاضی دادگاه بین المللی ویژه رسیدگی به ترور رفیق الحریری همچنین در جلسه امروز دادگاه، اعلام کرد که هیچ دلیلی دال بر اینکه رهبران حزب الله و مقامات سوریه در این ترور دست داشته اند. وجود ندارد.

رفیق الحریری در 14 فوریه 2005 توسط افراد ناشناس ترور شد. بر اثر این حادثه سازمان ملل تحقیقاتی پیرامون قتل وی را تحت عنوان دادگاه ویژه برای لبنان آغاز کرد.

دادگاه ویژه ترور رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان قرار بود در تاریخ 17 مرداد ماه برگزار گردد که به علت حادثه انفجار بیروت در تاریخ 14 مرداد اعلام رای به تعویق افتاد.

دادگاه مذکور (وابسته به سازمان ملل) اولین دادگاه بین المللی است که برای رسیدگی به جنایت های تروریستی تشکیل شده و دست کم 600 میلیون دلار از زمان آغاز کار در سال 2009 تا به امروز هزینه داشته است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1158

به "واکنش حریری به حکم دادگاه لاهه درباره ترور پدرش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش حریری به حکم دادگاه لاهه درباره ترور پدرش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید