تکه های قاره گمشده پیدا شد!

به گزارش واندر هنگر، قاره گمشده آرگولند که 155 میلیون سال پیش از استرالیا جدا شد، اکنون پیدا شده است؛ اما تا به امروز معمای آرگولند حل نشده به جای مانده است.

تکه های قاره گمشده پیدا شد!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، این یافته همچنین باعث تسکین محققان شد، زیرا می ترسیدند که توانایی به ظاهر جادویی یک قاره برای شکستن و ناپدید شدن بدون هیچ ردی، جنبه های قابل توجهی از درک علمی آنها از گذشته پیچیده زمین را کاملاً بر هم بزند.

در تحقیقات منتشر شده خود، تیمی که بقایای قاره محکوم به فنا را که از استرالیا جدا شد و به سمت شمال غرب به سمت آسیا حرکت کرد را پیدا کرد، گفت که قاره هایی که از دیگر قاره ها جدا شده و در گوشته زمین ناپدید می شوند، گاهی در گذشته این اتفاق را تجربه کرده اند. با این حال، در آن موارد، مانند قاره گمشده آدریای بزرگ، از بین رفتن چنین توده عظیمی نشانه ای غیرقابل انکار بر محیط زیست آن باقی گذاشت.

این تیم در بیانیه مطبوعاتی که کشف خود را گفت، توضیح می دهد: در مقطعی در گذشته، آدریای بزرگ در گوشته زمین فرو رفت، اما لایه بالایی پشت سر ماند و تا شد و کوه های جنوب اروپا را تشکیل داد. در پرونده آدریای بزرگ، شواهد عینی کافی مبنی بر جدایی آرگولند از استرالیا وجود داشت که این رویداد به عنوان واقعیت پذیرفته شد. با این حال، این قاره گمشده ظاهراً این کار را کرد و بدون هیچ اثری در گوشته زمین ناپدید شد.

این تیم می گوید: ما به معنای واقعی کلمه با جزایر اطلاعات سر و کار داشتیم، به همین دلیل است که تحقیقات ما طولانی شد. ما هفت سال را صرف چیدن این پازل کردیم. در نهایت، کار آنها نتیجه داد زیرا قطعات پازل آغاز به جمع شدن کردند و ردپای قاره گمشده آرگولند را آشکار کردند.

نتایج شگفت انگیز آن ها نشان داد که چرا دیگران در وهله اول در یافتن قاره گم شده آرگولند مشکل زیادی داشتند. تقریباً از 300 میلیون سال پیش این قاره به قطعات زیادی تقسیم شده بود. سپس آن قطعات یک راهپیمایی جداگانه و در عین حال هماهنگ به سمت شمال غرب را آغاز کردند که میلیون ها سال به طول انجامید و آنها را گمشده جلوه دادند. تنها تاریخ تطبیق این قطعات متفاوت از آرگولند نشان داد که این قاره به هر حال گم نشده است، بلکه آنقدر از هم پاشیده شده است که یافتن و اتصال بقایای آن سال ها طول کشید.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1402 بروزرسانی: 5 آبان 1402 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2279

به "تکه های قاره گمشده پیدا شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکه های قاره گمشده پیدا شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید