واکنش جلیل سامان به حواشی زیرخاکی

به گزارش واندر هنگر، جلیل سامان کارگردان سریال زیرخاکی به حاشیه هایی که برای پخش این سریال در شب های ماه مبارک رمضان رخ داد واکنش نشان داد.

واکنش جلیل سامان به حواشی زیرخاکی

به گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی سیمافیلم، جلیل سامان کارگردان سریال زیرخاکی در پی حاشیه هایی که برای پخش این سریال در شب های ماه مبارک رمضان به وجود آمده گفت: من خیلی دوست داشتم برای 40 سالگی انقلاب کاری انجام دهم و کاری را به پخش برسانم. سعی داشتم در فضایی با نشاط و با یک نگاه متفاوت به ماجرای انقلاب و تاریخ انقلاب نگاه کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که بعضی رسانه ها عنوان نموده اند به واسطه حضور گوهر خیراندیش در سریال و رفتارهای اخیر این بازیگر در خارج از کشور، سریال زیرخاکی از رسانه ملی پخش نمی شود، گفت: هنوز به بنده اطلاع رسمی در این باره داده نشده اما من هم چیزهایی شنیده ام ولی ما همچنان در حال آماده سازی و انجام کارهای پس فراوری سریال هستیم. ضروری است بدانید حاشیه اخیر بعد از فیلم برداری رخ داده وگرنه ایشان به هیچ عنوان برای این نقش انتخاب نمی شد.

سامان اضافه نمود: اگر بازیگری در جایی حاشیه ای به وجود آورده، هیچ ارتباطی به ما و کار ما ندارد. ما در کار حرفه ای مان به عنوان کارگردان و یا بازیگر وظیفه داریم که کارمان را درست انجام دهیم ولی من فکر می کنم هر کس مسئول صیانت از اثر هنری خودش هم هست و باید یک تعهد اخلاقی به کارش داشته باشد. اگر مثلاً یک بازیگر در کاری نقش مذهبی بازی می نماید، دیگر نباید این بازیگر در موقعیتی خودش را نشان دهد که به آن کار لطمه بخورد.

این کارگردان با اشاره به حاشیه به وجود آمده برای سریال اضافه نمود: من فکر می کنم این اخلاق غیرحرفه ای است. من فقط از منظر اخلاق حرفه ای نگاه می کنم. اخلاق حرفه ای ایجاب می نماید وقتی آدم به یک کاری متعهد است و با یک سری افرادی چند ماهی زندگی نموده و نان ونمک همدیگر را خوردند، باید مراقب رفتارش باشد و کاری نکند که برای آن اثر و همکارانش اتفاق بدی بیافتد.

جلیل سامان در ادامه گفت. واقعیت این است که من خیلی دلخور هستم. اگر به واسطه حاشیه خانم خیراندیش قرار باشد کار به حاشیه برود و ممیزی بیشتری اعمال شود، من ایشان را مقصر می دانم. امیدوارم ایشان یک جوری خودش را تبرئه کند و از آن ماجرا فاصله بگیرد. فکر می کنم ایشان از نظر حرفه ای بد کردند و ما را در شرایطی قرار دادند که صحبت این شود که آیا سریال ما پخش می شود یا نمی شود.

کارگردان زیرخاکی اضافه نمود: مردم در این شرایط کرونایی و خانه نشینی احتیاج به برنامه های سرگرم نماینده دارند. از نظر محتوایی هم که ترجیح می دهم کار پخش شود و مردم قضاوت نمایند.

وی در سرانجام گفت: من دو سال برای این کار زحمت کشیدم و همین الان حدود 40 روز است که به خاطر فشار شدید کار، در بستر بیماری در حال پیگیری و انجام امور پس فراوری کار هستم. خود مردم و خانم خیراندیش باید قضاوت نمایند که چه شرایطی برای ما به وجود آمده است.

نباید زحمات گروه 100 نفره هدر برود

رضا نصیری نیا تهیه نماینده سریال زیرخاکی هم در مورد حاشیه های به وجود آمده برای این سریال ماه رمضانی گفت: حدود 30 مرداد سال 98 بود که کار را آغاز کردیم و با خانم گوهر خیراندیش هم در ابتدای کار قرارداد داشتیم. قرارداد ایشان با پروژه دو ماه بود و اگر اشتباه نکنم بخش اعظم کار تصویربرداری با حضور ایشان در شهریورماه و ابتدای مهرماه انجام شد. اتفاقات مربوط به خانم خیراندیش که در رسانه ها هم منعکس شد، مربوط به بعد از سرانجام تصویربرداری کار ما بود و فراوری ما تمام شده بود.

وی با بیان اینکه حدود 100 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم درگیر ساخت این کار تاریخی و سنگین بودند، اضافه نمود: وقتی با سازمان و ارگانی کار می کنیم حواسمان باید به تمام موضوعات، ارزش ها و مسائل مهم باشد. به نظرم در زندگی شخصی هم اگر کاری انجام دهیم که باعث شود زحمات کسی از بین برود، یا دیگری جوابگوی کار ما باشد، اساساً این کار غلط است.

نصیری نیا تأکید کرد: اگر مسئولانه تر با قضیه برخورد کنیم به این جمع بندی می رسیم که باید حواسمان به خیلی چیزها باشد. من حقیقتاً از حاشیه ای که پیش آمد خیلی ناراحت شدم؛ اما اتفاقی است که افتاده و حیف است باعث از بین بردن زحمات تعداد زیادی از عواملی شود که شبانه روز درگیر پروژه بودند و پول بیت المال هم برای کار هزینه شده است.

تهیه نماینده زیرخاکی یادآور شد: از خانم خیراندیش که بازیگر باسابقه ای است توقع نداشتیم که به این شکل رفتار نمایند. تا آنجایی که من می دانم ایشان هنوز به ایران برنگشته اند. منتظرم که پس از بازگشتشان به همراه آقای سامان با ایشان درباره این مسائل صحبت کنیم و ناراحتی و نگرانی خودمان را به او اعلام کنیم.

وی در سرانجام با بیان اینکه این اقدام خیراندیش تعهد ما به تلویزیون را مخدوش می نماید، گفت: ما به تلویزیون متعهد هستیم و باید ضوابط را رعایت کنیم و در قراردادها هم این موضوع لحاظ شده است. در حال حاضر هنوز آخرین شرایط پخش سریال معین نیست و خود سازمان در این زمینه اطلاع رسانی می نماید. خواهش من این است که تحمل و صبرمان را بالا ببریم. سریال زیرخاکی یک کار انقلابی است و ما سعی کردیم با نگاه جدیدی به مسائل انقلاب بپردازیم. مطمئنم وقتی سریال پخش شود، جذابیت کار حواشی را که متأسفانه به وجود آمده از بین خواهد برد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 938

به "واکنش جلیل سامان به حواشی زیرخاکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش جلیل سامان به حواشی زیرخاکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید