موافقت آمریکا با آزادسازی بخشی از دارایی ایران

به گزارش واندر هنگر، یک مقام وزارت امور خارجه کره جنوبی از موافقت آمریکا با آزادسازی مقداری از دارایی هایی مسدود شده ایران اطلاع داد.

موافقت آمریکا با آزادسازی بخشی از دارایی ایران

به گزارش ایرنا از شبکه تلویزیونی کی.بی.اس ، این مقام کره ای روز پنجشنبه اضافه نمود: این انتقال قرار است به وسیله بانک های سوئیس انجام گردد.

این مقام ارشد وزارت خارجه کره جنوبی اضافه نمود: ایالات متحده در واقع با طرح آزادسازی مقداری از دارایی های ایران به وسیله بانک های سوئیسی موافقت اصولی نموده است، اما بحث ها درباره روش انتقال آن همچنان ادامه دارد.

گزارش می افزاید: دولت های کره جنوبی و ایالات متحده در خصوص انتقال دارایی های ایران به سوئیس بحث نموده اند از آنجا (سوئیس) می توان این دارایی ها را به وسیله توافق نامه تجارت بشردوستانه سوئیس (SHTA) به کشورهای خاورمیانه بازگرداند.

تلویزیون کره جنوبی می افزاید: توافق نامه تجارت بشردوستانه سوئیس (SHTA) به دنبال اطمینان از صادر کنندگان و شرکت های بازرگانی مستقر در سوئیس در بخش های غذایی، دارویی و پزشکی است که یک کانال پرداخت امن با یک بانک سوئیس دارند از این طریق، صادرات کالاها به ایران تضمین می گردد.

روز گذشته عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی ایران گفته بود پولی که بانک مرکزی در کره دارد مبلغ 7 میلیارد دلار است و پرداخت کُره به ما با یک میلیارد دلار آغاز می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1485

به "موافقت آمریکا با آزادسازی بخشی از دارایی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت آمریکا با آزادسازی بخشی از دارایی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید