مطالعه به شکل سنتی رقیبی به اسم فضای مجازی دارد

به گزارش خبرنگاران، محمد صادق کریمی کیا شامگاه گذشته در چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان خوزستان اظهار کرد: برای یاری به احداث و تجهیز کتابخانه های استان باید از ظرفیت های ملی هم بهره مند شویم و در این زمینه با صدا و سیمای کشور نیز برنامه ریزی های خوبی داشتیم.

مطالعه به شکل سنتی رقیبی به اسم فضای مجازی دارد

کریمی کیا بیان نمود: آنچه در کشور می گذرد خوشایند نیست و سرانه مطالعه خیلی پایین است؛ حتی سطح مدارا و رفتار اجتماعی نیز با خوانش و مطالعه ارتباط دارد و وضعیت استان های کشور در این زمینه به خاطر فرهنگ مطالعه متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه امروزه یکی از مباحث مطرح در جهان فراوری، توزیع و مصرف فرهنگی است، ادامه داد: در خوزستان برای فراوری محتوای فرهنگی، نویسندگان، شعرا و ادبای کمی نداریم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان توضیح داد: مطالعه به شکل سنتی رقیبی به اسم فضای مجازی پیدا نموده و در کنار توجه به توسعه فضای فیزیکی نباید اجازه دهیم که کتاب از میدان برود. انسان توسعه یافته هیچ راهی به غیر از مطالعه و خوانش ندارد و سرمایه گذاری در این حوزه خیلی خوب و در بلندمدت جواب می دهد.

کریمی کیا با اشاره به فعالیت تدریجی در این زمینه گفت: به عنوان یک شهروند دوست دارم خوزستان با وجود همه پتانسیل های اقتصادی و صنعتی در حوزه فرهنگی نیز فرصت ها را تقویت و نمود بیشتری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 83

به "مطالعه به شکل سنتی رقیبی به اسم فضای مجازی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالعه به شکل سنتی رقیبی به اسم فضای مجازی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید