قصد رهبران اتحادیه اروپا برای تشدید تحریم ها علیه روسیه

به گزارش واندر هنگر، رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر ضرورت اتخاذ تدابیری هماهنگ و قاطع، از جمله با استفاده از اعمال تحریم های مالی، برای پاسخ گویی به ادامه اقدامات تهاجمی، غیرقانونی و مخرب از سوی روسیه تأکید کردند.

قصد رهبران اتحادیه اروپا برای تشدید تحریم ها علیه روسیه

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سرانجام نخستین روز نشست خود در بروکسل به کمیسیون اروپایی پیشنهاد کردند تا تدابیر احتمالی از جمله اعمال تحریم های مالی برای پاسخ گویی به هر نوع اقدام احتمالی از سوی روسیه، در نظر بگیرد.

در پیش نویس بیانیه سرانجامی نشست سران بروکسل در این باره آمده است: شورای رهبران اتحادیه اروپا بر ضرورت پاسخ هماهنگ و قاطع این سازمان و کشورهای عضو آن به هر نوع اقدام شرورانه، غیرقانونی و مخرب از سوی روسیه که در آینده تکرار گردد، تأکید داشته و در این راستا باید تدابیر لازم، از جمله استفاده از کلیه امکانات اتحادیه اروپا، مانند اعمال تحریم های مالی، اتخاذ گردد.

ضمن اینکه بسیاری از رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا با پیشنهاد صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه در مورد برگزاری نشست سرانی با حضور ولادیمیر پوتین مخالفت نموده اند.

پیش از این، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا گفته بود که در راه چاره سیاست خارجی تازه این سازمان در روابط با روسیه، دو عامل بازدارنگی و همکاری بطور همزمان مورد توجه قرار گرفته است.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به این مسئله اظهار داشت که استراتژی تازه اتحادیه اروپا در روابط با روسیه عقب نگهدارنده، بازدارنده و تنش زا بوده و گویای ظهور منطق قرون وسطایی در قاره اروپاست و چنین برخوردی، نه از سوی یک کشور و نه سازمانی متحد کننده کشورها، در قرن 21 مناسب و سازنده نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1718

به "قصد رهبران اتحادیه اروپا برای تشدید تحریم ها علیه روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصد رهبران اتحادیه اروپا برای تشدید تحریم ها علیه روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید