قتل جوان ایرانی ساکن گرجستان در هاله ای از ابهام

به گزارش واندر هنگر، پرونده قتل فجیع جوان ایرانی در گرجستان دچار چنان گرهی شده است که پلیس بعد از سه سال همچنان نتوانسته راز آن را برملا کند.

قتل جوان ایرانی ساکن گرجستان در هاله ای از ابهام

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش شرق، سه سال قبل خانواده جوانی به نام میثم، شکایتی را مطرح کردند و گفتند فرزند جوانشان در گرجستان کشته شده است. پدر و مادر میثم به مأموران گفتند: پسر ما در گرجستان زندگی می کرد. او برای اشتغال رفته بود و شغل خوبی هم داشت و کار می کرد و پول درمی آورد. ما تقریبا هر روز با هم در تماس بودیم. تا اینکه یک روز وقتی زنگ زدیم، جواب تلفن را نداد. او خودش هر روز تماس می گرفت. چند روز گذشت و تماسی نگرفت. با کسانی که می دانستیم در گرجستان با پسرم در ارتباط هستند و او را می بینند هم تماس گرفتیم اما جوابی به ما ندادند تا اینکه تصمیم گرفتیم خودمان به آن کشور برویم.

پدر این جوان گفت: من به گرجستان رفتم تا ردی از پسرم پیدا کنم. وقتی به خانه اش رفتم، متوجه شدم پسرم چند روز قبل در منزلش به قتل رسیده است. من وقتی وارد خانه پسرم شدم با صحنه فجیعی روبه رو شدم. با یاری دوستان پسرم سراغ پلیس گرجستان رفتم و آنها گفتند در جریان قتل هستند و پرونده نیز تشکیل داده اما هنوز ردی از عامل یا عاملان جنایت پیدا ننموده اند.

این مرد گفت: خون همه جا را گرفته بود. خانه پسرم به هم ریخته بود و معلوم بود به طرز فجیعی کشته شده است. در این باره با پلیس گرجستان صحبت کردم و آنها تأیید کردند پسرم را به طرز فجیعی کشته اند و پلیس هم به دنبال عامل قتل است. پلیس به من گفت پسرم را با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده و سرش را بریده اند.

پدر میثم درباره اینکه آیا پسرش با کسی دشمنی داشت، گفت: او پسر بسیار کاری و آرامی بود، در ایران حتی دعوا هم نمی کرد، چه برسد به اینکه با کسی دشمنی داشته باشد. من از زندگی اش در گرجستان خبر زیادی ندارم؛ البته ما به خانه او رفت و آمد می کردیم و پسرم را می دیدیم اما از اینکه با چه کسانی رفت وآمد داشت، اطلاعی ندارم. پسرم جوان بی آزاری بود او می خواست چند سالی در گرجستان کار کند و بعد به ایران بیاید و با پس اندازش شغل شرافتمندانه ای راه بیندازد و زندگی سالم و آرامی داشته باشد. من از پلیس ایران درخواست دارم پرونده قتل پسرم را پیگیری کند.

با شکایت این مرد، پلیس ایران از اینترپل خواست پرونده قتل میثم مورد آنالیز قرار بگیرد. همچنین هماهنگی هایی با پلیس گرجستان نیز انجام شد. فرضیه های مختلف از انتقام گیری شخصی تا سرقت در این پرونده مورد آنالیز نهاده شد، اما ردی از عامل یا عاملان جنایت به دست نیامد تا اینکه پدر و مادر مقتول از دادگاه ایران درخواست پرداخت دیه از بیت المال کردند.

جلسه آنالیز این درخواست در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برگزار گردید. در جلسه رسیدگی برادر میثم در دادگاه حاضر شد. او گفت: از وقتی پدر و مادرم داغدار مرگ برادرم شده اند، شرایط روحی بسیار بدی دارند. مخصوصا اینکه عاملان جنایت هم شناسایی نشده اند. این موضوع فشار بسیار شدیدی روی خانواده من ایجاد نموده است.

این جوان گفت: برادرم جوان بسیار آرامی بود. هیچ وقت کار خلافی نمی کرد و اصلا اهل دعوا نبود. نمی دانیم این اتفاق چطور افتاده است.

او گفت: به طور کلی پلیس گرجستان همکاری خوبی با ما نداشت، حتی برای اینکه جسد برادرم را تحول بدهد تا در ایران دفنش کنیم، کوشش بسیار زیادی کردیم و مدت ها پیگیری کردیم تا جسد برادرم را تحول ما دادند. سه سال از ماجرا گذشته و هیچ سرنخی از سوی پلیس اینترپل به دست نیامده است. هرچند ما همچنان کوشش می کنیم، اما خیلی ناامید هستیم. به همین دلیل هم پدر و مادرم درخواست دیه از بیت المال را دارند.

این مرد در ادامه گفت: برادرم کار می کرد و پول هایش را برای ما می فرستاد تا برایش نگه داریم و او بتواند در ایران کاری راه بیندازد و بتواند زندگی اش را تأمین کند، اما جانش را از دست داد. از طرفی پدر و مادرم آن قدر عذاب کشیده اند که دچار بیماری شده اند. ما روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و همچنان تا پیدا نشدن قاتل برادرم این شرایط ادامه دارد.

بعد از گفته های این مرد جوان، با توجه به مدارکی که در پرونده موجود بود قضات شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برای تصمیم گیری دراین باره وارد شور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1270

به "قتل جوان ایرانی ساکن گرجستان در هاله ای از ابهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل جوان ایرانی ساکن گرجستان در هاله ای از ابهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید