قانون 5 ساعت و تاثیرات آن در زندگی بزرگان

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: کسی را سراغ نداریم که سودای موفقیت در سر نداشته باشد و به همین دلیل نیز کتاب ها و فیلم های زیادی با محور موفقیت ساخته شده اند. اگر اهل سینما باشید حتماً در این فیلم ها دیده اید که شخصیت اصلی فیلم با دشواری های زیادی روبرو می شود و در بیشتر مراحل شاهد تلاش او هستیم تا اینکه درنهایت پشتکار و تلاش به بار می نشیند و این فیلم ها با به موفقیت رسیدن شخصیت اصلی داستان به پایان می رسند.

قانون 5 ساعت و تاثیرات آن در زندگی بزرگان

اما پیروزیت در زندگی واقعی مانند چیزی که در فیلم ها دیده ایم راحت نیست و به قول قدیمی ها نابرده رنج، گنج جهت نمی شود، مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد. به همین دلیل هم هست که بیشتر چهره های سرشناس و سلبریتی هایی که فکر می کنیم ثروت باد آورده ای دارند و در عرض یک شب پول دار شده اند، بیشتر از چیزی که به نظر می رسد کوشش کرده و زحمت کشیده اند.

جالب است بدانید حتی کوشش هم به تنهایی ضامن پیروزیت نیست و در کنار کوشش و کوشش، باید از ذهن پویا و خلاقی نیز بهره بگیرید. برقراری ارتباطات خوب و مؤثر، تحصیلات و آموزش و همچنین بهره دریافت از روش های اثبات شده که میان بری به پیروزیت هستند باعث می شود تا شرایط پیروز شدن یک فرد مهیا شود. یکی از این روش ها قانون 5 ساعت است و سلبریتی های معروفی مانند ایلان ماسک و اپرا وینفری به لطف همین قانون به پیروزیت و ثروت افسانه ای رسیدند.

به همین منظور در ادامه برای شما از قانون 5 ساعت می گوییم تا به لطف چنین ترفند هایی پیروزیت بیشتری در زندگی بدست بیاورید.

اوقات فراغت، حرف اول را در پیروزیت شما می زند

کار کردن در هر جامعه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ما ایرانی ها هم ضرب المثل معروفی برای کار کردن داریم و می گوییم برو کار میکن مگو چیست کار، که سرمایه جاودانی است کار. با این جایی برای شک و تردید وجود ندارد که باید تا می توانیم کار کنیم. اما در این بین حتماً شما هم افراد زیادی را دیده اید که با سختی و کوشش روز خود را شب می کنند، اما همیشه درجا می زنند و حتی پس از گذشت سال ها، تغییر خاصی در زندگی و پیروزیت آن ها حاصل نشده است.

جالب است بدانید پایگاه ایترنتری اینترپرنر (Enterpreneur)، که تجربه ویژه ای در کارآفرینی و پیروزیت دارد گزارش جالبی منتشر کرده و مدعی است سخت کار کردن شاید اهمیت ویژه ای در پیشرفت نداشته باشد و در واقع نحوه گذراندن اوقات فراغت است که حرف اول را در پیروزیت می زند. به عبارت دیگر اگر حتی روزی 12 ساعت بی وقفه کار کنید و وقتی به خانه می رسید پای تلویزیون لم بدهید یا با سرتان را با گوشی هوشمند بند کنید، درواقع کوشش 12 ساعته روز خود را به هدر داده اید.

به این ترتیب باید از اوقات فراغتی که دارید بهره وری بیشتری پیدا کنید و به جای مشاهده برنامه های سرگرم کننده تلویزیون، کتاب بخواهید یا مهارت شغلی جدیدی را فرا بگیرید. انصافاً باید اعتراف کرد کتاب خواندن نسبت به تماشای برنامه های تلویزیون کار سخت تری است و افراد عادت به مطالعه دارند. در این زمینه توماس کورلی (Thomas Corley)، تحقیقات بلندمدت 5 ساله ای را ترتیب داد و به این نتیجه رسید بیشتر کارآفرین هایی که به پیروزیت های چشمگیری دست پیدا کرده اند، کتاب خوان های خوبی بوده اند.

این قضیه باعث شد تا مایکل سیمونز، کارآفرین و سخنران انگیزشی، قانون 5 ساعت را ابداع کند. بر اساس این قانون باید دست کم روزی یک ساعت مطالعه متمرکز و آموزشی داشته باشید و این مطالعه را در 5 روز هفته ادامه دهید. به این ترتیب در واقع در هر هفته 5 ساعت مطالعه مؤثر و مرتبط با زمینه کاری خود خواهید داشت و بدون شک این مطالعه باعث افزایش دانش شما و باز شدن در های بیشتری به پیروزیت های آینده خواهد شد.

قانون 5 ساعت، ریشه ای دیرینه دارد

کاملاً مشخص است که قانون 5 ساعت، یک ایده جدید و امروزی است، اما به گفته مایکل سیمونز، این قانون ریشه ای قدیمی و تاریخی دارد و بنجامین فراکلین، یکی از بنیان گذاران ایالات متحده آمریکا از این قانون استفاده می کرده است.

به همین دلیل نیز در دست نوشته هایی که از فرانکلین باقی مانده به علاقه شدید وی به کتابخانه ها اشاره شده است و فرانکلین شخصاً در این دست نوشته ها اشاره کرده که دست کم روزی یک ساعت از عمر خود را در کتابخانه سپری می کرده است و در این مدت تا می توانست کتاب می خواند. همین موارد نیز باعث شد تا فرانکلین به نظریه پرداز و سیاستمدار و دانشمندی تبدیل شود که از او به عنوان یکی از پدران آمریکا یاد می شود. علاقه فرانکلین به کتابخوانه ها به اندازه ای بود که نخستین کتابخانه عمومی آمریکا را راه اندازی کرد و در کنار فعالیت های سیاسی که در طول عمر خود داشت، به دستاورد های علمی و پیشرفت های زیادی نیز رسید.

انصافاً هم باید گفت اختصاص روزی یک ساعت در 5 روز هفته به کتابخوانی کار سختی نیست و در کنار کار های روزمره و تفریحات، باز هم می شود روزی یک ساعت کتاب خواند. مطمئن باشید پس از مدتی، روزی یک ساعت مطالعه به یک عادت روزمره در شما تبدیل خواهد شد و کتاب خواندن به جای اینکه فرآیندی سخت و سخت باشد، به کاری شیرین و دلنشین برای شما تبدیل خواهد شد.

باید به کتابخوانی عادت کنید

بدون شک تا این قسمت متوجه شده اید که عادت کردن به روزی یک ساعت مطالعه در 5 روز هفته، شالوده قانون 5 ساعت را تشکیل می دهد، اما انصافاً باید اعتراف کنیم که این کار با توجه به اینکه ساده و راحت به نظر می رسد، فرآیندی سخت است و که نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. مایکل سیمونز سبک و برنامه زندگی بنجامین فراکلین را با کارآفرین ها و افراد پیروز امروزی مانند بیل گیتس، مارک زاکربرگ و اپرا وینفری مقایسه کرد، متوجه شد که سلبریتی ها و چهره های پیروز حال حاضر نیز از چنین قانونی در زندگی پیروی می کنند و به همین دلیل نیز هست که بیل گیتس، زاکربرگ و وینفری اصرار زیادی به کتابخوانی دارند و اگر حساب های کارآفرینی آن ها در شبکه های اجتماعی را دنبال کرده باشید حتماً متوجه شده اید که این کارآفرین ها از هر فرصتی برای معرفی کتاب های جدید استفاده می کنند.

برای اثبات این موضوع کافی است به ترفند ها و روش هایی که این چهره های سرشناس در کار های خود پیش می گیرند توجه کنید. بدون شک این افراد چنین دانشی را بدون مطالعه کتاب به دست نیاورده اند و برای بهره وری بیشتر از کتاب هایی که می خوانند روش جدیدی را به خدمت گرفته اند، این روش که با نام مطالعه، تفکر و آزمایش معروف شده است ابتدا به مطالعه تأکید دارد، پس از اینکه کتابی خوانده شد زمان آن فرا می رسد تا به چیز هایی که از این کتاب یادگرفته اید فکر کنید و راه های مناسبی را برای عملی کردن آن ها پیدا نمایید. در نهایت نیز نوبت آزمایش مطالب جدیدی است که فرا گرفته اید. این مطالب را باید در زندگی و کار خود پیاده سازی کنید و پس از چندین بار آزمایش به بهترین روش برای انجام کار ها برسید.

چرا کتاب خواندن تا این اندازه برای پیشرفت حیاتی است

بدون شک شما هم بهانه هایی مانند اینکه وقت برای خواندن کتاب وجود ندارد یا اینکه قیمت کتاب گران است را شنیده اید، اما گوش تان نباید به چنین عذر و بهانه هایی بدهکار باشد و به هر اندازه هم که آدم پرکار و فعالی باشید و برنامه کاری و هفتگی شلوغی داشته باشید باز هم بعید می دانیم به اندازه افرادی مانند بنجامین فرانکلین یا مارک زاکربرگ، برنامه کاری شما پر باشد. اگر این افراد فرصت برای مطالعه پیدا می کنند مطمئن باشید ما هم می توانیم.

برای اثبات این ادعا کافی است نگاهی به زندگی باراک اوباما داشته باشید، اوباما در میان رئیس جمهور های اخیر آمریکا به یکی از کتاب خوان ترین آن ها معروف است و به گفته نیویورک تایمز باراک اوباما توانست به لطف علاقه ای که به کتاب خوانی دارد سال های پرتنش دوران ریاست جمهوری خودش را پشت سر بگذارد. براساس گزارشی که پایگاه خبری آ. ان. سی (Inc)، منتشر کرده است کتابخوان ها نه تنها عمر بیشتری نسبت به افرادی که کتاب نمی خوانند دارند بلکه مطالعه باعث می شود ذهن بازتر و خلاق تری دارند. چنین ویژگی هایی تفکر خلاق را در شما شکوفا میکند و راه های بهتری برای پیروزیت پیدا خواهید کرد.

به این نکته نیز اشاره کنیم که اگر حوصله شما از خواندن کتاب های آموزشی در حوزه کاری خودتان سر می رود، همیشه لازم نیست در این زمینه مطالعه داشته باشید و گاهی اوقات برای تغییر روحیه هم که شده، کتاب های داستان مطالعه کنید. جالب است بدانید حتی خواندن کتاب های داستان نیز تأثیر زیادی در بهبود شخصیت انسان ها دارد.

به گزارش واشنگتن پست، کتاب انسان ها را به دنیای دیگری وارد می کند که شخصیت های داستان کتاب در آن زندگی می کنند. در واقع از طریق کتاب ها، ما زندگی های دیگری را تجربه می کنیم و با دلایل آن ها برای انجام کار هایی که در کتاب رخ می دهد آشنا می شویم. اگر هم از آن دسته افرادی هستید که سرشان حسابی شلوغ است و زمان آزادی برای کتاب خواندن ندارند، پیشنهاد می کنیم فرصتی را که هر روز به رفتن و برگشتن از محل کار اختصاص می دهید را غنیمت بشمرید و در جهت، کتاب صوتی گوش کنید. بیزنس اینسایدر گزارشی در این زمینه منتشر کرده و مدعی است اثربخشی گوش فرا دادن به کتاب های صوتی برابر با خواندن کتاب است و به همین دلیل نیز هیچ بهانه ای وجود ندارد که کتاب خواندن را کنار بگذارید.

چرا تفکر، نقش مهمی در پیروزیت دارد

در بالا برای شما گفتیم که پس از مطالعه، تفکر به عنوان دومین گام در جهت پیروزیت شمرده می شود و از آنجایی که با فرآیندی ذهنی طرف هستیم، انصافاً باید اعتراف کرد که تفکر از مطالعه سختتر است. در این مرحله نه تنها باید به کتاب هایی که خوانده فکر کنید، بلکه به کار ها و اموری که در گذشته انجام داده اید را نیز در نظر بگیرید. برای نمونه به آخرین پروژه کاری که با تمام کوششی که به خرج دادید باز هم ناپیروز از آب در آمد فکر کنید و ببینید اشکال کار کجا بوده است.

تفکر راه را به سوی پیشرفت باز می کند و یکی از مهم ترین رکن های پیروزیت است. پایگاه خبری هاروارد بیزنس ریویو در این زمینه مقاله کاملی منتشر کرده و مدعی است نگرش مثبت به تفکر، چیزی است که رهبران پیروز را از رهبران ناپیروز و شکست خورده جدا می کند. اگر کاری را به اشتباه انجام داده اید باید مسئولیت این کار را بر عهده بگیرید و فکر کنید تا مشخص شود کجای کار اشتباه صورت گرفته و چگونه می توان در آینده جلوی این اشتباه ها را گرفت. در این زمینه نیز یک آزمایش بسیار جالب در یک مرکز خدمات پس از فروش صورت گرفت و مشخص شد کارمندان این مرکز که تنها 15 دقیقه به مدت 10 روز در پایانی هر شیفت کاری به اشتباه های خود در طول همان شیفت فکر کرده اند به میزان 23 درصد نسبت به سایر کارمندان همان شیفت بهره وری بیشتری در کار ها داشتند.

با این حساب پیشنهاد می کنیم در هر شغلی که مشغول هستید، دست کم روزی 15 دقیقه به اشتباه های خود و روش هایی که با کمک آن ها می توان کار ها را بهتر انجام داد فکر کنید. مطمئن باشید مطالعه و تفکر در صورتی که استمرار پیدا کند و همان گونه که در قانون 5 ساعت به آن اشاره کردیم در 5 روز هفته انجام شود، بدون شک آماده خواهید بود تا دانشی که کسب کرده اید را به اجرا بگذارید و سهم بیشتری از پیروزیت را از آن خود کنید.

چرا آزمون و خطا برای پیشرفت کار اهمیت دارد

کسی را سراغ نداریم که از اشتبا ه هایی که در کار ها انجام می دهد راضی باشد و کسی را هم نمی شناسیم که کار ها را بدون اشتباه انجام دهد. به هر اندازه هم که در انجام یک کار تخصص داشته باشید باز هم بدون شک می دانید که بدون تردید راه های بهتری برای انجام آن کار وجود دارد. به همین دلیل نیز هست که همیشه روش های جدیدی را برای انجام کار ها مشاهده می کنیم و تمام محصولاتی که امروز ساخته می شود، چند دهه پیش با روش دیگری ساخته می شدند و کیفیت کمتری داشتند.

برای اینکه حال و هوای این مطلب را کمی تغییر دهیم اجازه دهید به مثالی از فیلم بتمن آغاز می کند اشاره کنیم، اگر این فیلم را دیده باشید حتماً صحنه ای که آلفرد به بروس وِین می گوید چرا ما شکست می خوریم؟ و پاسخ به این دلیل که دوباره روی پای خودمان بایستیم، را دیده و شنیده اید. این فیلم به نکته مهمی اشاره کرد و متذکر شد که شکست درواقع عامل اصلی پیروزیت است.

به عبارت دیگر تا شکست نخوریم، نمی توانیم نقطه ضعف های خودمان را بشناسیم و در فیلم بتمن نیز به چشم خودمان دیدیم که بروس وین با مشاهده شکست های پشت سر هم باز هم خم به ابرو نیاورد و در نهایت به بتمن تبدیل شد تا لرزه بر اندام خلافکاران شهر گاتم بیاندازد. از طرف دیگر نوآوری نیز تنها توسط افرادی ایجاد می شود که تحمل شکست را دارند و با آزمایش روش های جدید به دستاورد های تازه تری می رسند. تمامی این موارد دست به دست هم داد تا در کنار مطالعه و تفکر، آزمایش را به عنوان آخرین چاشنی قانون 5 ساعت بشناسیم.

توماس آپونگ (Thomas Oppong) که یکی از کارآفرین های شناخته شده دنیا است پیش از این گفته بود که اجتماع های مدرن امروزی خواستار تغییر و تحول هستند و تغییر نیز بدون اشکال و اختلال در کار هایی که پیش از این داشته ایم ایجاد نمی شود. به زبان ساده تر می توان اختلال در انجام کار ها را ماحصل کار افرادی دانست که حاضرند تن به آزمایش بدهند و می خواهند کار ها به روش های جدیدتر و بهینه تری انجام شود. گاهی اوقات هیچ راه بهتری برای انجام کار ها وجود ندارد به غیر از اینکه اشتبا ه های زیادی مرتکب شوید تا بهترین روش را شناسایی کنید.

همان گونه که در بالا هم اشاره کردیم، مطالعه، تفکر و آزمایش سه رکن اصلی قانون 5 ساعت را تشکیل می دهد، اما پیشنهاد می کنیم در کنار این قانون باز هم بدنبال پیدا کردن راه هایی برای بهبود سبک زندگی و عادت های خود باشید. در این زمینه مثال معروف ترک عادت موجب مرض است صحت ندارد و با ترک یا تغییر عادت ها، بدون شک ترفند های بهتری برای پیروزیت پیدا خواهید کرد.

عادت های مهم چگونه در پیروزیت تأثیر دارند

اگر به جزئیات قانون 5 ساعت، دقت کنید متوجه خواهید شد که بیشتر از ایجاد عادت به انجام رکن های این قانون اشاره کردیم و عادت ها بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید در زندگی و پیروزیت هرشخص نقش دارند. به این ترتیب عادت های خود را دست کم نگیرید چرا که همین عادت ها، آینده شما را می سازند.

در این زمینه پایگاه خبری سی. ان. بی. سی گزارش جالبی منتشر کرده و مدعی است عادت ها به یکدیگر زنجیر شده اند و انجام یک عادت، انسان را به عادت دیگری سوق می دهد. اجازه دهید برای روشن تر شدن این موضوع مثالی بزنیم. فردی را فرض کنید که بر حسب عادت، وقتی ناراحت می شود، سعی می کند با ولخرجی، ناراحتی اش را کاهش دهد. چنین فردی با روبرویی با هر ناراحتی جزئی، دست به جیب می شود و کاملاً مشخص است که به آخر برج نرسیده، پول هایش با ولخرجی هایی که انجام داده تمام خواهد شد.

از آنجایی که چنین فردی بعید به نظر می رسد اندوخته ای داشته باشد به دلیل تمام شدن پول هایش، ناراحتی بیشتری پیدا می کند و عادت ناشایست ولخرجی، عادت های ناشایست دیگری را منجر می شود و بعید می دانیم روزی فرار رسد که چنین فردی به پیروزیت دست پیدا کند. از طرف دیگر فردی را در نظر بگیرید که اهل ورزش و نرمش است، چنین عادتی، او را به سمت تغذیه بهتر هدایت می کند و روز به روز عادت های بهتری را در او شاهد خواهیم بود.

عادت کتاب خوانی نیز یکی دیگر از آن عادت های خوبی است که نه تن ها فکر و ذهن انسان را باز می کند، بلکه همان گونه که اشاره کردیم عادت های مثبت دیگری را نیز به دنبال دارد.

با این حساب می توان گفت عادت های بد، دقیقاً حکم وزنه هایی سنگین را دارند که به پای شما بسته شده اند و جلوی حرکت و پیشرفت را می گیرند. خوشبختانه این سکه روی دیگری نیز دارد و عادت های خوب، نقش کفش های راحت و سریعی را دارند که به شما کمک می کنند با شتاب بیشتری به سمت پیروزیت بروید.

به گفته بیزنس اینسایدر، توماس کورلی، خصوصیت های افراد را به عادت های پول دار ها و فقرا تقسیم کرده است و کاملاً مشخص است کسی که عادت های خوب بیشتری دارد، در زندگی نیز فرد پیروز تری خواهد بود.

همیشه روی کمک دیگران حساب کنید

به احتمال زیاد شما هم شنیده اید که بسکمک از سلبریتی ها به عنوان میلیونر های خودساخته ای شناخته می شوند که تمام آجر های پیروزیت خود را شخصاً روی هم گذاشته اند و از هیچ به همه چیز رسیده اند. اما باور کنید چیزی به عنوان میلیونر خودساخته وجود ندارد. برای اثبات این ادعا کافی است به گزارش مجله معتبر فوربز اشاره کنیم که بر اساس آن، تمام تاجرین پیروز دنیا، به نوعی کمک دریافت کرده اند.

این کمک ممکن است از جانب خانواده، دوستان و آشنایان و وام های بانکی صورت گرفته باشد. گاهی اوقات نیز چیز های کوچک تری مانند فراهم کردن شرایط تحصیل و خواب و خوراک یا دسترسی به اینترنت باعث شده تا راه های پیروزیت یک فرد فراهم شود. دایره پیروزیت از چیزی که فکرش را بکنید گسترده تر است و حتی اگر شرکت خوب و پیروزی داشته باشید، باز هم قسمت زیادی از این پیروزیت را مدیون کارمندان این شرکت هستید و نمی توان مدعی شد که پیروزیت شخصاً به دست آمده است.

اعتماد سهام داران به یک شرکت و همچنین وفاداری مشتریان نیز از دیگر مواردی است که به پیروزیت شرکت ها کمک می کند. به این ترتیب می توان گفت پیروزیت ماحصل یک کار تیمی و گروهی است و کسی نمی تواند مدعی باشد که میلیونر خودساخته بوده و شخصاً به ثروت و دارایی رسیده است.

به این ترتیب پیشنهاد می کنیم شما هم برای پیروزیت روی کمک دوستان و آشنایان حساب باز کنید، درخواست کمک داشتن هیچ اشکالی ندارد و هیچ افتخاری نیز در تنها کار کردن وجود ندارد. قانون 5 ساعت را در هر روز در پیش بگیرید و هر کجا که احساس کردید شانس در خانه شما را زده و احتمال پیروزیت بیشتری در انجام یک کار به خصوص می بینید، برای بهتر انجام شدن این کار، بدون هیچ رودربایستی از دیگران کمک بگیرید.

قانون 5 ساعت، راهی برای رسیدن به هدف های شما است

همان گونه که در ابتدا برای شما گفتیم سلبریتی های زیادی به لطف قانون 5 ساعت به پیروزیت های چشم گیری رسیده اند و به همین دلیل نیز این قانون محبوبیت زیادی دارد و اگر در موتور های جستجو واژه های قانون 5 ساعت را کاوش کنید، به مقاله های مختلفی به زبان های گوناگون برخورد خواهید داشت که بیشتر این مقاله ها این باور را در ذهن تداعی می کنند که با انجام قانون 5 ساعت، ثروتمند خواهید شد.

اما چنین باوری نادرست است و تفاوت زیادی میان ثروتمند شدن و دنبال کردن هدف ها وجود دارد، همین امر باعث شده تا افرادی که امید زیادی به دنبال کردن هدف هایشان دارند با مطالعه مقاله هایی که از روش های ثروتمندشدن سخن میگویند، در جهت نادرستی از پیشرفت قرار بگیرند و پس از مدتی امید خود را از دست بدهند. پایگاه اینترنتی آبزِروِر (Observer) که مقاله های جالبی در زمینه پیروزیت منتشر می کند مدعی است اگر فردی تمام وقت و انرژی خودش را به کسب پول و ثروت بیشتر اختصاص دهد، در نهایت خسته خواهد شد و به جای اینکه ثروتمند شود، به جمع ورشکسته ها اضافه می شود. به عبارت دیگر این یاددریافت و اشتیاق به انجام کار ها از شیوه های متفاوت است که به فرد انگیزه می دهد و به او کمک می کند تا رویاهایش را دنبال کند.

با این حساب در پایان قانون 5 ساعت، یکبار دیگر به اهمیت مطالعه اشاره می کنیم، در ابتدا برای شما از بنجامین فرانکلین گفتیم و اشاره کردیم که این مرد بزرگ، روزی یک ساعت از وقت خودش را در کتابخانه ها می گذراند و مطالعه می کرد. فرانکلین هرگز به دنبال کسب ثروت و مال و منال نبود و تا می توانست سعی می کرد چیز های جدید یاد بگیرد و به کمک این دانسته ها، به هدف های بزرگ تری برسد. خاطرتان باشد که هفته ای 5 ساعت مطالعه ممکن جیب های شما را پر از پول نکند، اما بدون شک ذهن شما را بارور خواهد کرد و روز به روز به اندوخته های فکری شما اضافه می کند.

سه رکن مطالعه، تفکر و آزمایش که در قانون 5 ساعت به آن ها اشاره کردیم توسط سلبریتی ها و چهره های سرشناس زیادی امتحان شده اند و این قانون آزمایش خودش را پس داده است، به این ترتیب مطمئن هستیم شما هم از انجام آن ضرر نمی کنید و پس از مدتی به لطف قانون 5 ساعت، شاهد دستیابی به رؤیا های خود خواهید بود.

در پایان از آنجایی که مطمئن هستیم پیش از این روش های مختلفی را برای رسیدن به پیروزیت در پیش گرفته اید یا اینکه قانون 5 ساعت را می شناسید و اطلاعات یا تجربه های جالبی از این قانون دارید، برای ما و سایر کاربران در قسمت نظرات از این تجربه های مفید بگویید.

منبع: grunge

منبع: برترین ها
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 221

به "قانون 5 ساعت و تاثیرات آن در زندگی بزرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون 5 ساعت و تاثیرات آن در زندگی بزرگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید