غافلگیری به سبک یحیی و جواد

به گزارش واندر هنگر، هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی به سرانجام رسید که پرسپولیس صدرنشین رقابت های لیگ برتر، در اهواز و در جریان یک بازی پرحرف و حدیث، با یک گل نتیجه را به فولاد واگذار کرد. در این بازی که دومین شکست فصل پرسپولیس رقم خورد، شاگردان یحیی گل محمدی اعتقاد داشتند که داور یک پنالتی آن ها را نگرفته و از طرفی نیمکت تیم رقیب با داد و فریاد فراوان، لرزه به تن داور انداخته است. نکته عجیب تر اینکه این بازی تنها ملاقات هفته لقب گرفت که بدون حضور تماشاگران برگزار گردید، ولی در میان بهت پرسپولیسی ها تعدادی از طرفداران فولاد روی سکو حضور داشتند.

غافلگیری به سبک یحیی و جواد

اتفاقات درون زمین، اشتباهات داوری، تنش روی نیمکت دو تیم و البته حضور تعدادی از تماشاگران باعث شد تا یحیی گل محمدی، سرمربی پرسپولیس، در کنفرانس خبری بعد از بازی الفاظی به کار ببرد که چندان مورد پسند نیست. یحیی گل محمدی با گلایه تند از سبک بازی فولادی ها گفت: این بازی لجن بود. از شما می پرسم آیا نام این بازی را می گردد فوتبال گذاشت؟ اتفاقاتی که در این بازی افتاد، حال آدم را از فوتبال بد می نماید. از مسئولان می پرسم چرا این بازی بدون تماشاگر شد؟ تنها علت این مسئله این است که اجازه بدهند صدای مربیان حریف و افرادی که در جایگاه و جا های دیگر نشستند، به داور برسد تا آن ها داد بزنند و بازی را خراب نمایند. نمی دانم این شیوه بازی برای فولاد عاقبت دارد یا نه. تأسف می خورم به حال این مجموعه. از اسپانیا مربی آوردند، اما فقط داد می زد. نکونام مربی جوان و خوبی است و احتیاجی به این کار ها ندارد. ما سه امتیاز را از دست دادیم، اما کاش جوری بازی کنیم که فنی امتیاز بگیریم. وقتی بازی این شکلی می گردد، باید به حال برگزارنمایندگان بازی تأسف خورد.

صحبت های یحیی در کنفرانس با نقدها تندوتیز بازیکنان پرسپولیس در میکسدزون همراه شد تا آن ها هم به نوعی از رفتار فولادی ها گلایه نمایند. موضوعی که البته از دید مربیان تیم رقیب پنهان نماند و آن ها هم از پرسپولیسی ها بابت چنین اظهاراتی حسابی گلایه کردند.

بااین حال، عجیب ترین واکنش به این صحبت ها را جواد نکونام، سرمربی جوان و آینده دار فولاد در فضای مجازی داشت. بعد از خاتمه ملاقات پرسپولیس و فولاد خوزستان، جواد نکونام با انتشار یک استوری در صفحه شخصی خود نوشت: شیر برای اثبات قدرتش احتیاج به جنگیدن با هر شغال و کفتار ندارد، همان نگاهش کافی است.

واکنش جواد نکونام حالا شکایت پرسپولیسی ها را در پی داشته و از طرفی فولاد هم از یحیی گل محمدی بابت صحبت هایش در کنفرانس خبری شکایت نموده است.

در حالی واژگان جدیدی از جمله لجن بازی و شغال و کفتار وارد ادبیات دو مربی صاحب سبک فوتبال ایران شده که این دو در زمره بهترین های فوتبال ایران هستند. اتفاقا هر دو هم تا چند وقت پیش در لیست سرمربیان احتمالی تیم ملی ایران قرار داشته و هنوز هم روز های روشنی در این عرصه در انتظارشان است. پرسپولیس با وجود این شکست هنوز بخت اصلی قهرمانی در لیگ برتر ایران محسوب می گردد و فولاد هم تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان است. یحیی گل محمدی توانسته با فتح چندین جام، رفته رفته خودش را در بین مربیان پرافتخار لیگ برتر ایران جا دهد و جواد نکونام هم در سال های کوتاهی که وارد این چرخه شده، استعداد بی نظیرش را نشان داده است.

حال مطرح شدن چنین واژگانی از سوی این دو چهره فوتبالی جای تعجب دارد. فارغ از مسائلی که مربوط به حوزه فنی می گردد، هر دو مربی در زمره انسان های بااخلاقی نشان داده اند که الگویی برای بقیه بوده اند. البته جبهه گیری مشترک آن ها در قبال اتفاقات اخیر در ایران هم مردمی بودن هر دو را ثابت نموده است، ولی چه شده که این دو نفر که تا چند هفته قبل می گفتند در این شرایط فوتبال اهمیتی ندارد یکباره برای یک بازی مخاطبان را غافلگیر نموده و از واژگانی استفاده می نمایند که چندان جایگاه، شأن و منزلتی ندارد؟

منبع: فرارو
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2185

به "غافلگیری به سبک یحیی و جواد" امتیاز دهید

1 کاربر به "غافلگیری به سبک یحیی و جواد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غافلگیری به سبک یحیی و جواد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید