آنالیز حاشیه های ماندگار خطیر به بهانه درگیری تازه با زنوزی

به گزارش واندر هنگر، علی خطیر معاون اسبق فدراسیون فوتبال و سابق باشگاه استقلال که از اواخر سال 96 نامش در فوتبال ایران مطرح شد، در این 2 سال و چند ماه حاشیه و جار و جنجال کم نداشته است و به سختی می توان کسی را پیدا کرد که با او کار نموده و مشکل پیدا ننموده باشد. از ماجرای اختلاف و درگیری اش با بعضی از خبرنگاران و رسانه، کارمند باشگاه، علی فتح الله زاده که البته بعدا به آشتی و دوستی ختم شد و کمیته داوران و ادعای شرط بندی و ادعای ارتباطش با رسانه های ایتالیایی و انتشار اخبار مربوط به استراماچونی که بگذریم، او چند دعوا و درگیری به یادماندنی با چهره های سرشناس فوتبالی از خودش به جا گذاشته و ثبت نموده است. اختلاف و دعوای اخیر خطیر با زنوزی مالک باشگاه های تراکتور و ماشین سازی بهانه خوبی است تا چند نمونه دیگر از حاشیه ها و دعوا های مدیر سابق فوتبال ایران با چهره های مطرح فوتبالی را مرور کنیم.

آنالیز حاشیه های ماندگار خطیر به بهانه درگیری تازه با زنوزی

کارلوس کی روش و دستیارش

دی ماه سال 96 زمانی که علی خطیر معاون اجرایی وقت دبیر کل فدراسیون فوتبال یعنی محمدرضا ساکت بود در ساختمان پک درگیری بین او و اوسیانو کروز دستیار کارلوس کی روش پیش آمد که طبق گزارش های منتشر شده چیزی نمانده بود کار به درگیری فیزیکی هم کشیده گردد. فدراسیون فوتبال هم در بیانیه ای حق را به دستیار کی روش داد و خطیر را به عنوان آغاز نماینده این درگیری مقصر دانست. در آن مقطع کی روش، تاج و ساکت در ایران حضور نداشتند. این موضوع باعث شد تا خطیر که رابطه اش پس از این ماجرا با کی روش و دستیارش تیره و تار شده بود و او را از فدراسیون فوتبال کنار گذاشتند.

وینفرد شفر، پسر و دستیارش

آذر سال 97 مصاحبه ای از ساناک، مربی سابق استقلال منتشر شد که مربی سابق استقلال مدعی شد مدیران باشگاه به او بی احترامی نموده اند: ابتدا مشکل اصلی، بیماری خودم و شرایط خانواده ام بود. دوم اینکه مشکل خروج از کشور و پاسپورت داشتم و مدیرعامل و معاون وقت باشگاه استقلال این مشکل را حل نمی کردند. رفتار باشگاه استقلال با من غیرحرفه ای بود. واقعیت مساله این است که آن ها به من بی احترامی کردند. من بیماری سختی دارم و باید اوکی باشم. من باید سالم باشم، اگر بیمار باشم، نمی توانم حضور داشته باشم. درضمن من خانواده و مسائل دیگری دارم.

شما درباره این موضوع چه نظری دارید؟ ساناک به همین دلیل مطلبی نیز در اینستاگرام خود منتشر و خاطرنشان کرد مسائل داخلی باشگاه اوضاع را برای او سخت تر نموده و ناتوانی مکرر باشگاه در حل مسائل ویزا و عوارض مختلف (که طبق قرارداد به عهده باشگاه گذاشته شده بود) باعث شد به این نتیجه برسد که ممکن است در صورت احتیاج نتواند از ایران خارج گردد.

ضمن اینکه در این مدت هم شرایط قرارداد از سوی باشگاه رعایت نشده است و هیچ ارتباطی بین او و باشگاه وجود نداشت. وقتی هم مدیر ورزشی جدید یعنی علی خطیر ارتباط با او را آغاز کرد، نتیجه نهایی اش تهدید و باج خواهی و ارسال یک شکایت رسمی به فیفا بود، با این هدف که ساناک از سوی فیفا با یک جریمه اقتصادی سنگین روبه رو گردد. خطیر هم در مقام پاسخگویی به اظهارات ساناک بر آمد و تاکید نمود که اسناد را به رسانه ها می دهد تا تعیین گردد او دروغ می گوید یا ساناک؛ چراکه تمام مکاتبات با این مربی موجود است و وعده داد بعد از بازی با پدیده آن را در اختیار رسانه ها قرار خواهد داد. قصه نیز به همین جا ختم نشد، وینفرد شفر بدون اینکه اسمی از خطیر بیاورد، در حمایت از دستیار سابقش غیرمستقیم علیه خطیر موضع گیری کرد.

در نشست خبری بازی با پدیده گفت: استقلال یک باشگاه ویژه در آسیا است و باید بدانیم چه رفتاری باید انجام دهیم. درباره سانی و پستی که منتشر کرد، همه چیز را از قبل می دانستم. سانی به خاطر مسائلی که از قبل داشت، بیمار بود. مهم ترین چیز برای ما و کادرمان احترام است. وقتی کسی مریض است باید به آن احترام گذاشت، مانند پادوانی. باید حمایت کنیم، نه اینکه کاری کنیم که علیه آن ها باشد. من با او همواره در ارتباط بودم. من و ساشا با مدیرعامل باشگاه صحبت کردیم و از آن ها خواستم که لطفا او را تحت فشار نگذارید. آن ها هم قبول کردند.

دوست ندارم یک نفر در باشگاه خلاف آن چیزی که تعیین نموده ایم، عمل کند. همواره 30 درصد از توان من صرف این مسائل شده است. همواره در باشگاه گفته ام صحبت اضافه انجام ندهید و ساکت باشید. بار ها گفته ام مدیرعامل و سرمربی باید درباره مسائل مهم باشگاه صحبت نمایند. بعد از این ماجرا شفر و خطیر به دلیل مذاکره باشگاه با چند بازیکن خارجی بدون اطلاع کادر فنی بازهم دپار اختلاف شدند.

دست آخر هم معاون باشگاه استقلال به شفر و فرزندش ساشا که عضو کادرفنی بود اتهام دلالی زد تا دعوای واختلاف آن ها حسابی بالا بگیرد. چند روز بعد هم خطیر اسکرین شاتی از مصاحبهیش با وینفرد شفر در فضای مجازی را منتشر کرد تا نشان دهد که سرمربی آلمانی استقلال به دلالی در این باشگاه مشغول بوده، اما محتوای این مصاحبه ها اثبات نماینده دلالی شفر نبود.

علیرضا حقیقی

یکی از عجیب ترین اتفاقاتی که برای خطیر افتاد درگیری فیزیکی او با علیرضا حقیقی دروازه بان سابق تیم ملی و پرسپولیس بود. این درگیری در جریان بازدید معاون وقت باشگاه استقلال از زمین چمن مجموعه ورزشی انقلاب رخ داد که قرار بود تمرینات استقلال در آن برگزار گردد.

در هنگام بازدید خطیر، حقیقی و مربی شخصی اش در زمین مشغول تمرین بودند و پس از خالی شدن بار کامیونی که خطیر با خود به زمین چمن آورده بود، حقیقی به سمت او رفته و پس از یک درگیری لفظی، با سر به بینی خطیر کوبیده و بینی او را می شکند. خطیر بعد از این اتفاق از حقیقی شکایت کرد، اما حقیقی مدعی بود که خطیر به او و خانواده اش فحاشی نموده است!

این ماجرا با صحبت های حقیقی در برنامه دورهمی و سوال مهران مدیری مجری برنامه از حقیقی درباره آن ماجرا دوباره داغ شد و خطیربا اعلام این موضوع که برای مدیری متاسف است از شکایت دوباره اش علیه حقیقی اطلاع داد که طبق گفته او دردادگاه قبلی محکوم شده بود.

فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی پس از قطع همکاری با استقلال و انتخاب شدنش به عنوان سرمربی جدید تیم ملی امید امصاحبه ای طوفانی انجام داد و در آن تلویحا از قدرت زیاد خطیر در استقلال انتقاد کرد: درباره این آقا که اسم بردید برای من جای تعجب دارد که چطور اجازه می دهند فردی که 10 ماه است به باشگاه استقلال آمده و تجربه ای هم ندارد، مسؤولیت تیم بستن و انتخاب سرمربی را برعهده بگیرد؟! چرا مدیران ورزش ما چنین اجازه ای را می دهند؟ هر بار هم که اعتراض ها بیشتر می گردد، خطیر شماره یک می رود و خطیر شماره دو می آید! همین الان توجه کنید به اینکه مثل قبلی ها مبلغ قرارداد واقعی سرمربی خارجی را اعلام نمی نمایند. چه اشکالی دارد با مردم صادق باشید؟ دلیل این اختلاف هم بسته شدن استقلال برای لیگ نوزدهم زیر نظر خطیر و با یاری و مشورت اعضای کمیته فنی نظیر پرویز مظلومی بود آنهم در شرایطی که قرار بود تیم زیر نظر مجیدی بسته گردد.

باند شل ها!

در فصل جابجایی مصاحبه ای علیه وریا غفوری وحسینی از قول علی خطیر روی سایت باشگاه منتشر می گردد درباره خواسته اقتصادی زیاد این بازیکنان و افشای جزئیات در مذاکرات صورت گرفته از جمله اینکه یکی از خواسته های گلر جوان استقلال نبودن رحمتی است.

این موضوع با واکنش و مصاحبه تند وریا و حسینی علیه معاون وقت باشگاه روبرو شد و بعضی از صحبت های مطرح شده را به شدت تکذیب و انتقاد هایی را به او وارد کردند. حتی بعد از استعفای خطیر هم این درگیری لفطی ادامه داشت و معاون سابق با حمله به بازیکنانی، چون حسینی، وریا، علی کریمی و عارف غلامی که مدیر برنامه های مشترک داشتند به آن ها لقب باند شل ها را داد و گفت: استقلال با باند سفتا لااقل خوب نتیجه می گرفت، اما با این ها نتیجه هم نمی گیرد! هرچند کمی بعد از این مصاحبه استقلال به اوج رسید و با استراماچونی ایتالیایی بر صدرجدول تکیه زد!

منبع: ایلنا

منبع: فرارو
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 951

به "آنالیز حاشیه های ماندگار خطیر به بهانه درگیری تازه با زنوزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز حاشیه های ماندگار خطیر به بهانه درگیری تازه با زنوزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید