علی نژاد: نامه 4 باشگاه لیگ رجحان به وزارت ورزش نرسیده است، فدراسیون ها برای برگزاری مسابقات مجوز و استقلال دارند

به گزارش واندر هنگر، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد، نامه چهار باشگاه خصوصی لیگ رجحان برای تعطیلی این مسابقات هنوز به دست مسئولان وزارت ورزش نرسیده است.

علی نژاد: نامه 4 باشگاه لیگ رجحان به وزارت ورزش نرسیده است، فدراسیون ها برای برگزاری مسابقات مجوز و استقلال دارند

به گزارش خبرنگاران، مهدی علی نژاد، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان درباره نامه چهار باشگاه خصوصی لیگ فزونی به وزارت ورزش و جوانان برای تعطیلی این رقابت ها گفت: تا الان که ما داریم با هم صحبت می کنیم نامه این چهار باشگاه به وزارتخانه نرسیده است! ظاهراً کسی که قرار بوده نامه را بیاورد گرفتاری داشته و هنوز نیاورده است! احتمالاً در ترافیک مانده است و یا شاید در تبریز, مشهد یا قائمشهر جا مانده!

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: ما در وزارت ورزش این نامه را دریافت نکردیم. در فضای مجازی نمی توان این نامه را آنالیز کرد و باید فرایند اداری خود را طی کند.

وی راجع به موضع گیری این چهار باشگاه به برنامه ورزش و مردم گفت: ما در وزارت ورزش و ستاد ملی کرونا سیاست گذار هستیم و مجری نیستیم. تصمیمی که وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا گرفته این است که از اول خرداد ماه تمرینات آغاز گردد و از 22 خرداد ماه برای آغاز مسابقات لیگ برتر و دسته اول مجوز داده شده است. این مجوز در راستای بازگشایی پلکانی در ورزش های مختلف و همچنین صنوف دیگر داده شده است. الان خیلی از صنوف هم بازگشایی شده اند. سیاست کنونی ما حفظ سلامت و معیشت مردم است.

علی نژاد افزود: ما اعلام کردیم برگزاری تمرینات و مسابقات بلامانع است، ولی اینکه فدراسیون ها چه تصمیمی بگیرند و بخواهند این کار را انجام بدهند یا ندهند به فدراسیون ها مربوط است. ما فقط مجوز داده ایم و اینکه به چه شکل اجرا گردد، به فدراسیون فوتبال ربط دارد. البته برای این مجوز پروتکل هم داده ایم که باید این پروتکل ها نیز اجرا شوند. این پروتکل ها توسط کسانی که متخصص بوده و از آگاهی بالایی برخوردار هستند، تدوین شده است. اگر فدراسیون بخواهد لیگ را آغاز کند باید پروتکل را هم اجرا کند. کشور های صاحب نام فوتبال مثل اسپانیا, ایتالیا و آلمان یا لیگ های شان را آغاز نموده اند یا قرار است آغاز نمایند. در این کشور ها آمار مرگ و میر و مبتلایان چند برابر ما بوده است، ولی می بینیم تصمیم به برگزاری مسابقات گرفته اند. طبق نظر کارشناسان این ویروس ادامه خواهد داشت و از آن طرف کرونا در کشور ما کنترل شده و بعید است در پاییز هم شرایط خیلی بدتر گردد.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در انتها توضیح داد: فدراسیون ها استقلال دارند. باز هم تأکید می کنیم برگزاری مسابقات مجاز است، ولی اینکه برگزار گردد یا نگردد, این تصمیم برعهده فدراسیون و سازمان لیگ است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1014

به "علی نژاد: نامه 4 باشگاه لیگ رجحان به وزارت ورزش نرسیده است، فدراسیون ها برای برگزاری مسابقات مجوز و استقلال دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: نامه 4 باشگاه لیگ رجحان به وزارت ورزش نرسیده است، فدراسیون ها برای برگزاری مسابقات مجوز و استقلال دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید