عرضه اولیه های این هفته بورس کدامند؟

به گزارش واندر هنگر، خبرنگاران: در هفته اخیر عرضه اولیه آبادا انجام شد که در انتها آن، به هر کد بورسی حداکثر 48 سهم در سقف قیمتی 1550 تومان تعلق گرفت که معادل حدود 75 هزار تومان شد. اما پس از این احتمالا چه عرضه اولیه دیگری در راه باشد؟

عرضه اولیه های این هفته بورس کدامند؟

به گزارش واندر هنگر به نقل از تجارت نیوز، شاید در لیست عرضه اولیه های جدید بازار سهام نماد بگیلان از جمله نمادهایی باشد که عرضه اولیه زودتر آن محتمل باشد. طبق اعلام مسئولان قرار بود این عرضه اولیه تا انتها تیر ماه انجام گردد که با وجود فرا رسیدن ماه مرداد هنوز خبر جدیدی از آن نیست.

در 16 تیر ماه سال جاری اعلام شد: شرکت توسعه راستا برق گیلان با نماد بگیلان امروز مورخ 1399/04/16 در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج گشت تا این نماد نیز به لیست عرضه های اولیه 1399 بورس تهران افزوده گردد.

فردای این روز، حسنعلی تقی زاده لنده، مدیرعامل شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور، اعلام نمود: نماد شرکت توسعه راستا برق گیلان به عنوان دویست و نوزدهمین نماد معاملاتی فرابورس ایران درج شد و احتمالا تا انتها ماه جاری سهام شرکت مزبور توسط فرابورس عرضه خواهد شد.

سید فریدالدین معصومی، مدیر عامل هلدینگ برق و انرژی غدیر هم در جمع واندر هنگر با اشاره به اینکه دو واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی قشم تا انتها تیرماه جاری به بهره برداری تجاری می رسد گفته بود: ورود نیروگاه های تحت مالکیت هلدینگ غدیر به بورس در حال اجرا است و تا انتها تیرماه جاری قرار است نیروگاه گیلان در بورس عرضه گردد. علاوه بر این نیروگاه، قرار است نیروگاه هرمز بندرعباس نیز که در دستور کار است در بورس عرضه گردد.

به جز این دو نماد مورد اشاره، دیگر چه نمادهایی ممکن است عرضه اولیه شوند؟

نماد غزر هم از عرضه اولیه های محتمل دیگر است. 25 تیر ماه سال جاری قرار بود این عرضه اولیه انجام گردد اما ناگهان لغو شد.

علت لغو عرضه اولیه غزر این طور اعلام شده بود: با توجه به استعلام جدید واصله و ضرورت آنالیز آخرین شرایط ترهین دارایی های شرکت زر ماکارون عرضه اولیه امروز انجام نخواهد شد.

علی صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران هم اخیرا از عرضه سهام دو زیر مجموعه این بانک در بازار سرمایه اطلاع داد و گفت: شرکت تامین سرمایه تمدن و بانک مشترک ایران و ونزوئلا اکنون در حال تکمیل مراحل اداری ورود به بورس هستند.

اما هنوز در این مورد زمان خاصی اعلام نشده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1117

به "عرضه اولیه های این هفته بورس کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه اولیه های این هفته بورس کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید