سرقت های 4 میلیارد تومانی مسافربران قلابی

به گزارش واندر هنگر، مسافربران قلابی که با دو خودروی پراید در تهران و البرز از مسافران سرقت می کردند پس از دستگیری به سرقت 4 میلیارد تومان پول و طلا اعتراف کردند.

سرقت های 4 میلیارد تومانی مسافربران قلابی

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

به گزارش، سردار عباسعلی محمدیان - فرمانده انتظامی البرز- در تشریح این خبر گفت: مأموران کلانتری 12 چمران در هنگام مأموریت در محدوده پل فردیس به یک دستگاه خودروی پراید با سه سرنشین جوان ظنین شده و اقدام به توقف خودرو کردند اما در بازرسی از داخل خودرو حدود 6 کیلو و 600 گرم شمش طلا کشف شد که به همراه سرنشینان خودرو برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شدند. متهمان نخست مدعی شدند که شمش طلا متعلق به خود آنها است اما در ادامه به ناچار لب به اعتراف گشوده و اظهار داشتند که فردی را از میدان آزادی تهران به عنوان مسافر سوار خودرو نموده و در بین راستا با تهدید سلاح سرد، از وی خواستند که محتویات ساک دستی که همراه وی بوده را به آنها بدهد بعد هم قصد داشتند طلاها را به مخفیگاهشان انتقال داده و در فرصت مناسب به فروش برسانند که از سوی پلیس دستگیر شدند.

بدین ترتیب تحقیقات گسترده برای شناسایی مالک طلاها شروع و محل سکونت وی در یکی از شهرهای غربی کشور شناسایی شد. وی درباره نحوه سرقت شمش هایش گفت: قصد انتقال 9 کیلوگرم طلا را که متعلق به فرد دیگری بود از بازار تهران به کارگاه طلاسازی در یکی استان های غربی کشور داشتم اما در طول راستا، سرنشینان یک خودرو که به ظاهر مسافرکش بودند با تهدید کیف دستی حاوی طلاها و تلفن همراهم را سرقت کردند. از آن جایی که مابقی طلاها را نگه داشته بودم اقدام به فرار کردم. این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: متهمان دستگیر شده که دارای سابقه سرقت هستند در بازپرسی ها به 30 فقره سرقت از شهروندان با استفاده از دو دستگاه خودروی پراید در استان های تهران و البرز اعتراف نموده و مدعی شدند که طعمه های خود را تحت عنوان مسافر سوار و در بین راه با تهدید، اموال آنها را به سرقت می بردند.

ارزش طلاهای سرقتی 40 میلیارد ریال برآورد شده است و در بازرسی از داخل خودرو متهمان تعدادی افشانه و سلاح سرد نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: تا به امروز 6 نفر از شاکی ها شناسایی شدند و تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

منبع: ایران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 817

به "سرقت های 4 میلیارد تومانی مسافربران قلابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت های 4 میلیارد تومانی مسافربران قلابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید