رزمایش مشترک نظامی ژاپن و آمریکا برای مقابله احتمالی با چین

به گزارش واندر هنگر، روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی از اجرای رزمایشهای نظام مشترک ایالات متحده و ژاپن برای یک سناریوی تعارض احتمالی با چین بر سر تایوان خبر داد.

رزمایش مشترک نظامی ژاپن و آمریکا برای مقابله احتمالی با چین

به گزارش خبرنگاران، روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی به نقل از مقامات ارتش آمریکا گفت که ایالات متحده و ژاپن در حال انجام رزمایش های نظامی مشترک برای سناریوی تعارض احتمالی با چین بر سر تایوان هستند.

در این گزارش به نقل از شش فردی که نامشان ذکر نشده آمده است که مقامات نظامی آمریکا و ژاپن برنامه ریزی جدی برای یک تعارض احتمالی را در سال پایانی ریاست جمهوری دونالد ترامپ - رئیس جمهور پیشین ایالات متحده- آغاز کردند.

گزارش ها حاکی از آن است که در کنار این برنامه ریزی، واشنگتن و توکیو بازی های جنگی فوق محرمانه و مانور های مشترکی در دریای جنوبی چین و شرقی چین اجرا کردند.

شماری از این مقامات به روزنامه فایننشال تایمز گفتند که رزمایش های مشترک در دریای جنوبی چین میان متحدان (واشنگتن و توکیو) در پوشش آموزش امداد سوانح اجرا شده و همچنین رزمایش های بیشتری در نواحی پیرامونی جزایر سنکاکو - در 350 کیلومتری غرب تایوان- جهت آمادگی برای تعارض با پکن بر سر تایوان اجرا شدند.

بنا بر این گزارش، مقامات ایالات متحده و ژاپن در حال بررسی و آزمون مسائل حقوقی مرتبط با این رزمایش های مشترک از جمله دسترسی به پایگاه ها و پشتیبانی لجستیکی هستند که در صورت وقوع تعارض می تواند از سوی توکیو ارائه شود.

این گزارش به ویژه با ارزیابی امکان درگیر شدن ژاپن در یک چنین تعارضی، به چگونگی اتکای واشنگتن به پایگاه های هوایی خود در ژاپن می پردازد.

طبق اظهارنظر یکی از این مقامات، ایالات متحده و ژاپن نیاز دارند که به فوریت یک سازوکار اشتراک سه جانبه با تایوان را به منظور تبادل اطلاعات در مورد تحرکات نیروی هوایی و دریایی چین به وجود آورند.

بنا بر این گزارش، مقامات ایالات متحده، ژاپن و تایوان تأکید کردند که پس از توافق حاصله در سال 2017 برای به اشتراک گذاری کد های مخفی هواپیمای نظامی جهت شناسایی آسان تر جت های خودی، همکاری به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1692

به "رزمایش مشترک نظامی ژاپن و آمریکا برای مقابله احتمالی با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش مشترک نظامی ژاپن و آمریکا برای مقابله احتمالی با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید