ذوالنوری: اگر سفر بورل نتیجه نداشته باشد گام ششم را برمی داریم

به گزارش واندر هنگر، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سفر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران گفت: اصولاً مقامات اروپایی به قصد انجام یک کار مفید و اقدام منسجم به ایران سفر نمی نمایند بلکه تنها هدفشان چانه زنی و فشار به جمهوری اسلامی ایران است و سفر آقای بورل نیز از این داستان مستثنی نیست.

ذوالنوری: اگر سفر بورل نتیجه نداشته باشد گام ششم را برمی داریم

جهت دریافت مشاوره سفر با تور لحظه آخری ارزان کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران، مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران اظهار کرد: اصولاً مقامات اروپایی به قصد انجام یک کار مفید و اقدام منسجم به ایران سفر نمی نمایند، بلکه تنها هدفشان چانه زنی و فشار به جمهوری اسلامی ایران است و سفر آقای بورل نیز از این داستان مستثنی نیست.

او اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه از مراودات دیپلماتیک استقبال نموده و کوشش دارد که در جهت منافع ملی از آنها بهره برداری کند، اما ما دلخوش و امیدوار به نتیجه این سفر نیستیم.

ذوالنور اعلام کرد: اروپا مانند یکی از ایالت های آمریکا گوش به فرمان ترامپ گام بر می دارد و از این رو به تعهدات خود در برجام عمل نکرد؛ اما اگر سفر آقای بورل در جهت انجام تعهدات باشد از آن استقبال خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس توضیح داد: اگر فرستاده اروپا بخواهد تنها به وقت کشی پرداخته و از ما امتیاز بگیرد قطعاً تسلیم خواسته های نامشروع اروپا نخواهیم شد.

او گفت: در مجموع به نظر نمی رسد که از جانب اروپا آبی برای تداوم برجام گرم گردد، چرا که آنها اراده ندارند و از طرفی نمی خواهند هزینه ای در برابر آمریکا پردازند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی خاطر نشان کرد: ما نمی توانیم به تنهایی تعهدات برجام پایبند باشیم و اگر نتیجه سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و اقدامات آنها نتیجه ای نداشته باشد، قطعا گام ششم کاهش تعهدات برجامی را برمی داریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 658

به "ذوالنوری: اگر سفر بورل نتیجه نداشته باشد گام ششم را برمی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالنوری: اگر سفر بورل نتیجه نداشته باشد گام ششم را برمی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید