ملاقات معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیان، عکس

به گزارش واندر هنگر، شاهین مصطفی یف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و رییس کمیسیون مشترک همکاری های مالی این کشور با جمهوری اسلامی ایران که برای ملاقات کاری یک روزه به تهران سفر نموده است عصر امروز با حسین امیر عبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان ملاقات و در باره آخرین تحولات منطقه قفقاز و همکاری های دوجانبه گفتگو و گفتگو کرد.

ملاقات معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیان، عکس

به گزارش خبرنگاران، امیرعبداللهیان در این ملاقات با ابراز خرسندی از فرایند رو به توسعه مناسبات تجاری فی مابین و پیوندهای عمیق دوملت، آزادسازی اراضی جمهوری آذربایجان را زمینه ساز شروع فصل نوین در مناسبات مالی دو کشور خواند و بر لزوم بهره گیری از ظرفیتهای مالی طرفین در حوزه های تجارت، حمل و نقل ، انرژی و گردشگری تاکید نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان بعلاوه با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران، آمادگی شرکتهای ایرانی برای مشارکت در بازسازی منطقه ها تازه آزاد شده را اعلام نمودو با استناد به موفقیت های دو کشور در زمینه واکسیناسیون، بر لزوم تسهیل مراودات اتباع طرفین و برقراری مجدد پروازها میان دو کشور تاکید نمود.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان نیز در این ملاقات با ابراز خرسندی از ملاقاتهای سازنده خود با وزرای نفت و راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، از نزدیک بودن دو کشور به توافقات تاریخی در حوزه های نفت، گاز و حمل و نقل اطلاع داد.

وی بعلاوه با تاکید بر نقش سازنده وزیران امور خارجه دو کشور در عبور از تنش های اخیر، از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های مالی دو کشور در اوایل سال میلادی آینده اطلاع داد.

شاهین مصطفی یف در بخش دیگری با اشاره به افزایش مبادلات تجاری طرفین از ابتدای سال 2021 ، افزایش 22 درصدی مبادلات تجاری در دوران پاندمی را نشانگر مناسبات محبت آمیز و ظرفیت های مالی طرفین مطرح کرد.

دو طرف بعلاوه در مورد اجلاس پیش روی سران اکو و اسناد توافقات فی مابین رایزنی کردند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1892

به "ملاقات معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیان، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با امیرعبداللهیان، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید