خبرنگاران آلمان در مبارزه با کرونا جا پای کره جنوبی می گذارد

به گزارش واندر هنگر، تهران - خبرنگاران - آلمان برای جلوگیری از فرسودگی و کاهش کادر بیمارستان های خود با انتخاب راهبرد کره جنوبی در مبارزه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در صدد افزایش تست های آزمایش و قرنطینه کردن مبتلایان به این ویروس است.

خبرنگاران آلمان در مبارزه با کرونا جا پای کره جنوبی می گذارد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آلمان که اغلب براساس راهبردی که در اروپا به مدیریت ویروس معروف است، متوسل شده بود، اکنون مجبور شده است تا در هفته 300 تا 500 هزار تست شناسایی کرونا انجام دهد و این رقم بالاتر از بسیاری از کشورهای همسایه اروپایی آن به ویژه فرانسه است که فقط افراد مبتلا به موارد پیشرفته کرونا را آزمایش می نمایند.

دولت آنگلا مرکل صدراعظم آلمان قصد ندارد تا آزمایش کرونا را در همین حد متوقف کند.

سندی که توسط وزارت کشور آلمان صادر و توسط بسیاری از رسانه ها فاش شده است، یک راهبرد الهام گرفته از مدل کره جنوبی را توصیه نموده است که براساس آن باید روزانه حدود 200 هزار آزمایش کرونا برای تشخیص افراد مبتلا به این ویروس انجام گردد.

از این پس براساس این سند، تمام افرادی که احتمال می رود به ویروس کرونا مبتلا شده اند یا افرادی که احتمال می رود با مبتلایان در تماس بوده اند، آزمایش می شوند.

پیش از این آزمایش ها فقط شامل کسانی می شد که به کرونا مبتلا شده بودند.

از سوی دیگر، این سند براساس آنچه در کره جنوبی تجربه شده است، تاکید دارد که معین کردن اماکن حضور افراد امری حتمی در طولانی مدت است تا فرصت لازم برای ردیابی مکان افرادی که آزمایش کرونای آن ها مثبت است، فراهم گردد.

لوتار فیلر یک مقام مسئول در موسسه رابرت کوخ که ماموریت آن نظارت بر مبارزه با ویروس در آلمان است به یک روزنامه محلی گفت: کره جنوبی با وجود تفاوت های فرهنگی بین دو کشور می تواند به ویژه در مورد فناوری مشخص مکان جغرافیایی مبتلایان به کرونا الگو باشد.

در آلمان بحث و گفت وگو شدیدی در این خصوص انجام شده است زیرا مساله حفاظت از اطلاعات خصوصی شهروندان اهمیتی ویژه دارد چرا که این کشور در قرن بیستم شاهد دو حکومت دیکتاتوری بوده است.

در هفته های گذشته در آلمان با اقدام بر اساس مدل کره جنوبی همزمان با آزمایش های زیاد و قرنطینه مبتلایان به کرونا، مکان اشخاصی که با مبتلایان در تماس بوده اند با یاری فناوری مکان یاب ها معین می شد.

در آلمان بیش از 6 هزار و 700 نفر مبتلا به کرونا تا به امروز ثبت شده و 650 تن از آن ها جان باخته اند.

با این حال اوضاع در آلمان هنوز از دیگر کشورهای اروپایی بهتر است اما مقام مسئول در موسسه رابرت کوخ گفت که بعید نیست با خستگی و کاهش کادر بیمارستانی این کشورهم با سناریوی شبیه ایتالیا روبرو گردد.

اگر چه آلمان دارای سیستم بهداشتی خوبی است و شاید یکی از بهترین های دنیا باشد اما آنگلا مرکل صدر اعظم می گوید که این ویروس همه گیر در حقیقت شکاف هایی را در سیستم بهداشت آلمان نشان داده است.

رینار بوس متخصص اقتصاد بهداشت در دانشگاه فنی برلین گفت که در آلمان بیش از 25 هزار تخت مجهز به سیستم تنفس مصنوعی وجود دارد، اما در ماه های گذشته بعضی از تخت های مراقبت های ویژه به خاطر نبود تعداد کافی کادر پزشکی حذف شده اند.

از چند سال پیش، حدود 17 هزار پست شغل پرستاری خالی بوده است و این شرایط باعث شد بسیاری از موسسات از جمله بیمارستان عظیم دانشگاه برلین شاریته به دنبال یاری دریافت دانشجویان پزشکی یا متخصصان بازنشسته در این بخش باشند.

اوی لوبکینگ از انجمن شهرهای آلمان گفت: حتی قبل از شیوع ویروس کرونا، به دلیل کمبود پرسنل پزشکی، انجام عملیات عادی در بیمارستان های آلمان امکان پذیر نبود.

از سوی دیگر روش تامین اعتبار بیمارستان ها و درمانگاه ها و قیمت گذاری با مبلغ ثابت پرداخت شده برای عمل های جراحی ، مؤسسات را ترغیب می نماید تا عملیات از قبل برنامه ریزی شده را با هزینه بخش اورژانس انجام دهند.

مشکل عظیمتر دیگری که آلمانی ها را رنج می دهد، پیر شدن جمعیت است.

حدود 200 هزار تن از پرستاران لهستانی، اوکراینی و یا از شهروندان دیگر کشورهای حوزه بالتیک از بین 300 تا 500 هزار سالخورده در آلمان مراقبت می کردند، اما اکنون بیشتر آن ها این کشور را ترک نموده اند تا آلمان با یک فاجعه جدید در حوزه بهداشت و سلامت روبرو گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 858

به "خبرنگاران آلمان در مبارزه با کرونا جا پای کره جنوبی می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آلمان در مبارزه با کرونا جا پای کره جنوبی می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید