ثوری: بعید می دانم با 6 بوکسور در مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک حضور داشته باشیم، شرایط با سختی برای ما در حال گذر است

به گزارش واندر هنگر، رئیس فدراسیون بوکس گفت: بعید می دانم در 6 وزن نفرات خود را به مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک اعزام کنیم.

ثوری: بعید می دانم با 6 بوکسور در مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک حضور داشته باشیم، شرایط با سختی برای ما در حال گذر است

حسین ثوری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص تداوم اردوهای تیم ملی بوکس در روزهای تعطیلی اردوهای سایر رشته های رزمی گفت: در ابتدا قرار بود مرحله چهارم اردوی تیم ملی از روز شنبه اول آذرماه تعطیل شود، اما با توجه به اینکه اردو را از هفته قبل آغاز کرده بودیم قرار شد تمرینات با تدابیر بیشتر بهداشتی تا انتها هفته جاری ادامه داشته باشد. متاسفانه با درگذشت پدر علیرضا استکی اردوی ما از بعد از ظهر روز گذشته به انتها رسید. همین جا به سرمربی تیم ملی تسلیت می گویم و امیدوارم روح پدر بزرگوار او قرین رحمت الهی باشد.

وی شرح داد: تمام تلاش خود را انجام دادیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم. قبل از ورود بچه ها و در انتها اردوها تست PCR گرفتیم و از شرایط بچه ها کاملاً باخبر هستیم. رفت و آمد به اردوی تیم ملی نیز تحت کنترل است و فقط یک نفر مواد غذایی را تهیه می کند. حتی من نیز در زمان حضور در اردو ماسک می زنم و فاصله اجتماعی را با بچه ها و کادرفنی رعایت می کنم تا خدایی نکرده مسئله ای پیش نیاید.

رئیس فدراسیون بوکس تاکید کرد: شرایط نشان می دهد که قرار است مسابقات المپیک برگزار شود و کشورهای مختلف در حال برنامه ریزی هستند. شنیده می شود به زودی واکسن کرونا نیز در دسترس قرار خواهد گرفت و اعتقاد دارم کشورهای بزرگ جهان ورزشکاران المپیکی را در اولویت تزریق واکسن قرار خواهند داد. IOC نیز چنین دستورالعملی را برای کمیته های ملی کشورها صادر می کند تا ورزشکاران پس از گروهای درمانی و افراد مسن در میان اولویت های تزریق باشند.

ثوری در خصوص بازدید صالحی امیری از اردوی تیم ملی بوکس در ابتدای هفته جاری گفت: حضور صالحی امیری در تمرینات سرزده و همراه با انرژی و امیدبخش بود. صالحی امیری صحبت های خوبی را در اردو در خصوص کارهای فدراسیون بوکس انجام داد. بنا شد به صورت حضوری با ایشان جلسه داشته باشم تا در خصوص مسائل پیش روی فدراسیون صحبت کنیم. امسال سال ویژه ای شده است و برای ما با سختی در حال گذر است و بسکمک از برنامه های ما به دلیل بیماری غیرقابل اجرا شده است.

وی ادامه داد: اگر قرار است در مسابقات المپیک فقط حضور داشته باشیم می توانیم با همین شرایط پیش برویم، اما اگر قرار است حضور ارزشمند داشته و نسبت به دوره های قبل رشد بوکس ما محسوس باشد، باید تمام برنامه های خود را به اجرا در بیاوریم. بچه های ما باید با تیم های قدرتمند اردوی مشترک داشته باشند و ما به کشورهای آنها برویم یا شرایطی را فراهم کنیم تا آنها به ایران بیایند.

رئیس فدراسیون بوکس در خصوص مکاتبه برای برگزاری اردوی مشترک با کشورها گفت: با قزاقستان، ازبکستان، آذربایجان و هند مذاکره داشتیم، اما همه کشورها برگزاری اردوی مشترک را به عادی شدن شرایط جهان موکول کردند. تنها ما مبتلا به ویروس کرونا نیستیم و همه جهان درگیر این بیماری هستند. کرونا باعث شده بیشتر کشورهای جهان نیز نتوانند برنامه های خود را به اجرا بگذارند و شاید همین موضوع به نفع ما باشد. برخی کشورها روی بوکس سرمایه گذاری زیادی انجام دادند، اما این کشورها نیز نتوانستند برنامه های خود را پیاده کنند. برنامه هایی که قطعاً با توجه به توان آنها 10 برابر ما بوده است و همین موضوع شاید باعث ضرر بیشتر آنها نسبت به ما باشد.

ثوری در پاسخ به این سوال که تیم ملی بوکس در مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک با ترکیب کامل 6 نفره حضور خواهد داشت، گفت: بارها در این خصوص با استکی صحبت کردم و نظر سرمربی تیم ملی برای ما بسیار مهم است. استکی آمادگی بدنی، فنی و روحی بچه ها را رصد می کند و می داند ما در چه شرایطی هستیم. از طرفی ما شرایط توزیع سهمیه ها در مسابقات جهانی را بررسی می کنیم که در هر وزن چه تعداد سهمیه تعلق می گیرد. بعید می دانم در 6 وزن نفرات خود را به مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک اعزام کنیم و در 2 تا 3 وزنی که امیدواری بیشتر داشته باشیم کننده اعزام خواهیم کرد.

وی در انتها گفت: اطمینان داشته باشید آماده ترین و بهترین بوکسورهایی که شانس کسب سهمیه دارند را اعزام خواهیم کرد. هنوز مسابقات کسب سهمیه قاره های آفریقا، اروپا و آمریکا انجام نشده است و بعد از انتها این رقابت ها و معین شدن نفرات المپیکی لیست نفراتی که پیروز به کسب سهمیه نشدند را بررسی می کنیم تا به ما کمک کند در چه اوزانی شانس بیشتر برای کسب سهمیه داریم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1318

به "ثوری: بعید می دانم با 6 بوکسور در مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک حضور داشته باشیم، شرایط با سختی برای ما در حال گذر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثوری: بعید می دانم با 6 بوکسور در مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک حضور داشته باشیم، شرایط با سختی برای ما در حال گذر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید