خبرنگاران مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان: ادامه فعالیت لیگ برتر فوتبال نیازمند تصمیم منطقی است

به گزارش واندر هنگر، اصفهان- خبرنگاران- مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان گفت: برای ادامه رقابتهای لیگ برتر فوتبال در کشور باید تصمیم عاقلانه و منطقی از سوی مسوولان امر اتخاذ گردد.

خبرنگاران مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان: ادامه فعالیت لیگ برتر فوتبال نیازمند تصمیم منطقی است

جواد محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اظهارداشت: ادامه لیگ برتر در شرایط بحران کرونا می تواند لطمات جبران ناپذیری را ورزش فوتبال بزند که اثرات آن سالها باقی بماند بنابراین باید در این مورد منطقی برخورد کرد که آیا ادامه این رقابت ها توجیهی دارد یا اینکه تعلیق گردد و یا تعطیل که احتیاجمند دقت و تصمیم درست است.

وی با اشاره به این که تا اول ماه اردیبشهت فعالیت های ورزشی طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا تعطیل است، گفت: اگر فرض بگیریم مسابقات لیگ برتر فوتبال در این تاریخ آغاز گردد تیمها از نظر علمی و فیزیولوژیکی سه تا چهار هفته احتیاج دارند تا بدن سازی نمایند تا به حدقل نیرو و توان عادی خود برگردند.

وی توضیح داد: در ادامه یک ماه فرصت احتیاج است تا شرایط مسابقه را پیدا نمایند که به اول خرداد می رسیم و بعد از این حداقلیک ماه و نیم زمان احتیاج است که بازی ها تمام گردد که با این حساب در نیمه ماه تیر لیگ تمام می گردد.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان با اشاره به مسائل و چالش های فراروی برگزاری لیگ بعدی بیان کرد: طبق قانون باید 85 روز بین 2 لیگ فاصله باشد و اگر لیگ بعدی در ماه مهرآغاز گردد لطمه خواهد دید و دچار مشکل می گردد.

وی به جابجایی بازیکنان اشاره و افزود: در این مورد احتیاج به زمان است ولی به فرض اینکه این بازی ها را اگر اول مهرماه آغاز کنیم، مسابقات جام جهانی و بازی های ملی با توجه به اینکه فیفا بازی را شش ماه عقب انداخته است، وجود دارد و ممکن است دوباره لیگ تعطیل گردد و وارد آبان خواهیم شد که باز مشکل است.

محمدی با بیان اینکه مهمترین مساله سلامت بازیکنان است که این موضوع با آرامش خاطر آنان همراه است افزود: اگر لیگ برتر در زمان یادشده آغاز گردد و یکی از تیم ها خدای ننموده بازیکنی که ناقل این بیماری است داشته باشد چه مشکل بزرگی فراروی فوتبال ما را خواهد گرفت، 2 ماه تعطیل بودیم ، فاصله اجتماعی را رعایت کردیم و همه در خانه ماندیم مجدد یک فرد ناقل از نظر روحی و روانی چرخه مسابقات را با چالش روبه رو می نماید و اگر آرامش خاطر و امنیت روانی برای بازیکنان وجود نداشته باشد در عملکردشان تاثیر می گذارد.

وی در ادامه با اشاره به چالش های فراروی ادامه مسابقات لیگ برتر فوتبال افزود: این موضوع باعث می گردد آمار مصدومیت ها بالا رود و ادامه لیگ به فوتبال ما لطمه های جبرناپذیری را وارد کند تا اینکه تا ساهال نگردد آن را جمع کرد.

محمدی توضیح داد: اهمیت جلوگیری از انتشار یروس کرونا باعث شد تا کمیته بین المللی المپیک این رویداد جهانی را یک سال به تاخیر بیندازد، بازی های مقدماتی جام جهانی شش ماه و جام ملت های اروپا یک سال عقب بیفتد، پس ما در این زمینه باید تصیمی منطقی بگیریم چون سلامتی اولویت است.

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان به دستمزد بازیکنان اشاره نمود و افزود: این موضوع نکته مهمی است چون بازیکنان، کادر فنی ، خدمات، مربیان و همه بخش های مرتبط شغل دیگری ندارند و چرخش زندگی آنها به وسیله فعالیت فوتبال است به به طور قطع احتیاجمند یک تصمیم واحد است که دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: در این زمینه فیفا و ای اف سی در حال تهیه دستورالعمل های هماهنگ و واحدی هستند تا مسئله ای به وجود نیاید و طبق این دستورالعمل واحد همه باشگاه ها عمل خواهند کرد.

محمدی با اشاره به فعالیت ها و اقدام های باشگاه ذوب آهن در شرایط کرونا اظهارداشت: با توجه به دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا و آیین نامه هایی که ابلاغ شد فعالیت ها و تمرینات تیم های این باشگاه صد در صد تعطیل شد و به صورت انفرادی ورزشکاران در خانه خود فعالیت های بدنی را طبق دستورالعمل مربیان، انجام می دهند وروزانه به وسیله فضای مجازی گزارش آن برای مربیان ارسال می نمایند.

وی توضیح داد: در باشگاه ذوب آهن به صورت جمعی و تیمی هیچ گونه فعالیتی در هیچ رشته ورزشی صورت نمی گیرد وحداقل کاری که می توان اکنون انجام داد به همین شکل است.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه همه مسئولان ورزشی و باشگاه ها عمل به دستورالعمل ها و بخش نامه هایی ستاد ملی مقابله با کرونا است افزود: ورزشکاران که بر سایر اقشار جامعه تاثیرگذاری اجتماعی دارند از مردم بخواهند به آن وفاق و همدلی که برای در خانه ماندن ایجاد شد عمل نمایند تا از این روزهای سخت عبور کنیم و کرونا را شکست دهیم.

محمدی گفت: ورزشکاران همانند مردم، برای حفظ سلامت جسمانی خود توصیه ها و تمریناتی را که در خانه می تواند انجام دهد را به صورت منظم اجرا نمایند تا از فعالیت های جسمانی و ورزشی دور نمانند و مسائلی برای آنها بوجود نیاید.

وی با قدردانی از فعالیت خبرگزاری جمهوری اسلامی برای ایجاد وفاق و همدلی که در شرایط کرونا برای در خانه ماندن اظهارداشت: از سد کرونا عبور می کنیم و با صبر و تحمل این مخاطره هم پشت سر می گذارنیم.

وی توضیح داد: فوتبال یک پدیده اجتماعی است که باعث شادابی، سلامتی و لذت بردن مردم از آن می گردد و اگر این لذت بخواهد سلامتی را به خطر بیندازد ارزش ندارد چون سلامتی اولویت نخست افراد جامعه است و باید در این زمینه حساب شده رفتار کنیم که باعث بروز مشکل نگردد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یازدهم فروردین سال جاری بیان کرد: تا به امروز 41 هزار و 495 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند، 2 هزار و 757 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت نموده و 13 هزار و 911 نفر نیز بهبود یافته اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در زمان حاضر دست کم 900 بیمار در بیمارستان های مرجع مقابله با کرونا و بخش های کرونای سایر بیمارستان های استان (به جز شهرستان های کاشان و آران و بیدگل) بستری هستند، اظهارداشت: 176 تَن از این بیماران در شرایط سخت بسر می برند و در بخش مراقبت ویژه بستری هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 880

به "خبرنگاران مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان: ادامه فعالیت لیگ برتر فوتبال نیازمند تصمیم منطقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان: ادامه فعالیت لیگ برتر فوتبال نیازمند تصمیم منطقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید