توهین های عجیب عربستانی ها به مدال آور ایران

به گزارش واندر هنگر، ورزش سه نوشت: در آخرین روز از رقابت های المپیک توکیو سجاد گنج زاده کاراته کای ایران پیروز شد یک مدال طلای خوش رنگ را برای کاروان کشورمان به ارمغان آورد تا ایران با صعودی قابل توجه در جدول مدالی مسابقات به رده بیست و هفتم برسد.

توهین های عجیب عربستانی ها به مدال آور ایران

طلای گنج زاده در کاراته، اما با حاشیه هایی همراه بود؛ در مسابقه فینال او مقابل طارق حمدی، نماینده عربستان سعودی نهاده شد و در شرایطی که با نتیجه 4 بر یک عقب بود، ضربه ای که ورزشکار سعودی به صورت کاراته کای ایران زد باعث دیسکالیفه شدن او و قهرمانی گنج زاده شد.

در حالی که هنوز 2 دقیقه از مبارزه به جای مانده بود و طارق حمدی از عربستان با یک ضربه پا به صورت و گردن گنج زاده، کاراته کای ایرانی را بیهوش روی زمین انداخت. داور بالای سر گنج زاده شمارش معکوس را می شمرد و او که خیلی عجیب نقش بر زمین شده بود، هیچ علائمی از خودش نشان نمی داد. بعد از دقایقی که پزشکان روی تاتامی آمدند، کار به برانکارد و تعدادی از عوامل اورژانس کشید که تا سجاد گنج زاده را به خاطر مصدومیت شدید بیرون از تاتامی ببرند. در این هنگام و در حالی که سالن در سکوت عجیبی فرو رفته بود، داوران جمع شدند و با یکدیگر مشورت کردند. بعد از لحظاتی داور وسط رای نهایی را به سود کاراته کای ایران صادر کرد و گنج زاده به مدال طلا رسید.

این مدال طلای عجیب، اما واکنش های مختلفی در فضای مجازی نزد کاربران ایرانی و خارجی داشته است. در کنار همه توییت ها و مطالبی که ورزشدوستان در داخل کشور منتشر کردند، واکنش عربستانی ها به این موضوع هم جالب و البته عجیب بوده است.

بسیاری از کاربران عربستانی بعد از مسابقه فینال و بر گردن انداختن مدال طلا به وسیله گنج زاده به صفحه رسمی این ورزشکار برجسته ایرانی در اینستاگرام رفتند و زیر آخرین پست او کامنت هایی گذاشتند.

بخشی از این کامنت ها در عین ناباوری توهین هایی است که سعودی ها به گنج زاده انجام دادند که عجیب به نظر می رسد و نشان می دهد چقدر آن ها از شکست ورزشکارشان مقابل نماینده ایران دلخور و ناراحت شدند.

ناراحتی عربستانی ها از آنجایی بیشتر شده که این کشور در تاریخ رقابت های المپیک هیچ مدال طلایی به دست نیاورده بود و اگر این کاراته کا به مدال طلا می رسید اولین طلای تاریخ این کشور به دست می آمد. از این رو کاربران عربستانی خشم خود را از اتفاقات فینال امروز کاراته زیر پست گنج زاده خالی کردند.

اگر سری به صفحه اینستاگرامی کاراته کای ایران بزنید، با کامنت هایی که پرچم عربستان عمده آن ها است روبرو می شوید. ورزش دوستان این کشور با انتشار استیکر پرچم عربستان زیر آخرین پست گنج زاده اعتراض خود را نشان دادند.

بخشی دیگر از این کامنت ها از سوی عربستانی ها اعتراض به داوران است که اعتقاد دارند آن ها با روابط پشت پرده مدال طلا را به ایران دادند در حالی که باید گنج زاده را بازنده اعلام می کردند! این واکنش های عجیب البته موضوعات دیگری هم در خود گنجانده است.

به اسم نمونه یکی از کاربران عربستانی با زبان عربی خطاب به گنج زاده نوشته است: خداراشکر که بازیگر خوبی هستی! تعدادی دیگر از کاربران عربستانی اعتقاد دارند گنج زاده مقابل ضربه طارق حمدی اغراق نموده تا داوران رای به رجحان اش بدهند در حالی که روی تاتامی بازی را تا آن دقیقه باخته بود.

یکی دیگر از کاربران عربستانی نوشته: طلا برای ما بود، شما ادای قهرمان را در می آوری!

این واکنش های عجیب در حالی اجرا شده که قوانین کاراته در تمام جهان یکسان است و ضربه ای که طارق حمدی به صورت ورزشکار ایران زد، در قوانین این رشته ورزشی جایی ندارد و در بسیاری از مواقع دیده شده که داوران رای به دیسکالیفه شدن کاراته کا ها بعد از پاانداختن های غیرقانونی داده اند.

البته که در همین آخرین پست سجاد گنج زاده پیغام های تبریک و روحیه بخش هموطنان خودمان به خوبی نشان می دهد که این کاراته کا کارش را به درستی انجام داده و توانسته با مدال خوشرنگ خود دل مردم ایران را که به افتخارآفرینی های ورزشکاران عادت دارند، شاد کند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1738

به "توهین های عجیب عربستانی ها به مدال آور ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توهین های عجیب عربستانی ها به مدال آور ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید