تذکر به شهردار تهران درباره ساختمان پلاسکو

به گزارش واندر هنگر، عضو شورای شهر تهران در مورد ساخت ساختمان پلاسکو بدون اخذ پروانه ساخت وساز به شهردار تهران تذکر داد.

تذکر به شهردار تهران درباره ساختمان پلاسکو

جهت دریافت خدمات محوطه سازی ویلا در زمین شیب دار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش گروه اجتماعی واندر هنگر، زهرا صدراعظم نوری در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران در مورد ساختمان پلاسکو گفت: چطور یک ساختمان به این بزرگی ساخته می گردد، اما هنوز برای آن پروانه ساخت صادر نشده و نقشه و مهندس ناظر و تامین نیازمندی های آن از جمله پارکینگ صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که در کمیسیون ماده 5 مصوب می گردد، بدون رعایت این ضوابط، کار بازسازی پلاسکو شروع گردد. از شهرداری انتظار می رود با داشتن بخش های فنی و تخصصی مسائل فنی را به خوبی مورد توجه قرار دهند و نظارت کافی نیز وجود داشته باشد تا ایمنی ساختمان رعایت گردد.

صدراعظم نوری ادامه داد: نزدیک به 38 ماه از حادثه دردناک آتش سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو می گذرد؛ حادثه ای که علاوه بر جان باختن آتش نشانان و شهروندان تهرانی سبب از بین رفتن سرمایه های ملی و مالی شد ساختمانی که بار ها توسط شهرداری تهران بابت عدم رعایت تمهیدات ایمنی اخطار هایی داده شده بود، ولی به دلیل عدم توجه به قانون و برطرف موارد ایمنی این حادثه رقم خورد.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به بند 24 ماده 55 قانون شهرداری ها اشاره نمود و اضافه کرد: شهرداری موظف به صدور پروانه برای کلیه املاک سطح شهر است و مدیریت شهرداری بیش از هر کس باید دغدغه ایمنی در سطح شهر را داشته باشد در تاریخ 26 شهریور 97 مطابق مصوبه کمیسیون ماده 5 طبقات و سطح اشغال این ساختمان به تصویب رسید. بر طبق همین مصوبه باید اقدامات با همکاری معاونت شهرداری به پیش می رفت.

وی تاکید نمود: مطابق ماده 100 قانون شهرداری ها مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر و حریم باید قبل از هر گونه اقدامی از شهرداری پروانه اخذ نمایند؛ اما شاهد هستیم این ساختمان با سرعت بالا فرآیند ساخت و ساز را انجام می دهد بر خلاف ماده 33 نظام مهندسی بدون اخذ مهندس ناظر و بدون نظارت بر ساخت وساز شاهد بهره گیری از چندین پاور کرین و انتقال قطعات بزرگ فولاد بر فراز آسمان در این پروژه هستیم.

وی ادامه داد: کدام فردی در تهران چنین امتیاز ویژه ای داشته که بدون اخذ پروانه این حجم ساخت و ساز با سرعت بالا را انجام دهد. آن چه مسلم است حادثه دردناک آتش سوزی و تخریب پلاسکو به دلیل بی قانونی و عدم رعایت استاندارد های ساخت و ساز شهری رخ داد و آن چه در حال وقوع است ادامه رویه بی قانونی و استفاده از قدرت و ثروت است از این رو انتظار دارم فرآیند قانونی صدور پروانه برای این ملک رعایت و استاندارد های ایمنی و فنی صدور پروانه رعایت گردد.

نوری تاکید نمود: به شهردار تهران تذکر می دهم با این ملک همچون سایر املاک تهران برخورد قانونی داشته باشید همچنین انتظار می رود در جلسه بین شهرداری و بنیاد مستضعفان موضوع صدور پروانه، وجود مهندسین ناظر، رعایت موارد ایمنی سلامت کارگران، شهروندان و کسبه، تامین پارکینگ، اخذ استاندارد های آتشنشانی و نقشه های اجرایی معین تکلیف شوند.

وی اضافه کرد: بی تردید مساله پلاسکو و بازسازی آن مساله ای ملی و دارای وجوه ملی است که اخذ پروانه آن نیازمند پیگیری است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 745

به "تذکر به شهردار تهران درباره ساختمان پلاسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر به شهردار تهران درباره ساختمان پلاسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید