برگزاری مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر

به گزارش واندر هنگر، مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر منتهی به سال اقتصادی آذر 1399 با حضور 80 درصد سهامداران این هلدینگ برگزار گردید.

برگزاری مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر

در ابتدای مجمع مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر گزارشی از عملکرد این شرکت ارائه کرد.

سید امیرعباس حسینی گفت: این شرکت، شرکتی چند رشته ای هست که رشته های مختلفی در کشور را شامل می گردد و تقریبا در سراسر ایران کارخانه صنعتی یا پروژه عمرانی دارد. شرکت سرمایه گذاری غدیر با تکیه بر نیروی انسانی متخصص، جذاب ترین فرصت های موجود در بازارهای اولیه و ثانویه داخلی و بین المللی را شناسایی کرده و با سرمایه گذاری در آنها به وسیله هلدینگ های مبتنی بر دانش و فناوری، کوشش می کند تا انتظارات تمامی ذی نفعان به ویژه سهامداران را برآورده سازد. بر این اساس افق شرکت برای سال 1402 این گونه تدوین شده است.

شرکت سرمایه گذاری غدیر در افق سال 1402، شرکتی است: غنی از ارزش برای ذی نفعان به ویژه سهامداران؛ دانش محور و متخصص؛ یادگیرنده و منعطف؛ دوستدار محیط زیست و اجتماع؛ یادگیری از تجربیات گذشته و دانش روز؛ راهبر، راهنمایی کننده و ارزش آفرین برای تمامی بخش های زیرمجموعه.در این مدت با آنالیز عملکرد شرکت های زیرمجموعه و شناسایی شرکت های زیان ده کم بازده تصمیم به ادغام یا انحلال 24 شرکت گرفته شد. همچنین مقرر شد غدیر از حوزه هایی که مربوط به کار آن نیست خارج گردد.

وی اضافه نمود: 56 درصد ارزش سرمایه گذاری غدیر در شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان است. 16درصد در پتروشیمی پارس و نزدیک 24 درصد بر اساس ارزش روز شرکت های بورسی مربوط به صنایع و معادن است. 84 درصد ظرفیت فراوری اوره و 22 درصد ظرفیت پالایش نفت خام کشور در شرکت های تابعه این هلدینگ قرار گرفته است. شرکت سرمایه گذاری غدیر مالکیت حدود 68 درصد سهام این شرکت را که آخرین سرمایه ثبتی آن 40،500 میلیارد ریال است، دارا می باشد. شرکت سیمان هلدینگ غدیر یکی از 3 مجموعه عظیم فراوری سیمان در کشور است و سهم عمده ای در فراوری سیمان در کشور دارد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر در مورد عملکرد این شرکت در بورس گفت: سهام غدیر در بورس متناسب با رفتار بازار و عملکرد سهامداران دچار تغییراتی شد. ارزش این شرکت در بورس در حال حاضر 93 هزار میلیارد تومان است و به عنوان دومین شرکت ارزشمند در شرکت های چند رشته ای شناخته می گردد.در مقایسه سرمایه ثبتی شرکت غدیر در رده پانزدهم قرار گرفته است. اما عملکرد شرکت غدیر نسبت به شاخص بورس عملکرد بهتری داشت.

حسینی خاطر نشان کرد سود خالص شرکت در سال منتهی به 30 آذر 99 به 110 هزار میلیارد تومان رسید. بر این اساس نرخ بازدهی شرکت نسبت به سال 98 رشد داشت هرچند رشد قابل توجهی نبود. قیمت سهام در انتها این سال اقتصادی 1297 بود. غدیر رتبه اول بهره برداری از فراوری را در میان شرکت های چند رشته ای به دست آورد. در میان 500 شرکت برتر کشور رتبه سوم را با رشد 71 درصدی به دست آورد.

وی همچنین از عرضه اولیه یکی از زیرمجموعه های این شرکت در بورس خبرداد. در امسال ،6 پروژه به بهره برداری رسید و 44 پروژه هم در حال حاضر در غدیر در حال انجام هست.ارزش دلاری این پروژه ها حدود 20 میلیارد دلار هست.

لازم به ذکر است که در انتهای مجمع مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر پیشنهاد سود هر سهم 70 تومان را برای سال1400ارائه داد و گفت: سود این سهم در سال 99، 49 تومان بود که بارشد 40 درصدی به 70 تومان رسید اما مجمع این مبلغ را نپذیرفت و مجمع قیمت هرسهم را برای سال 1400، به ازای هر سهم 80 تومان تصویب کرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1551

به "برگزاری مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید