بازداشت 400 نفر در ناآرامی های روز اول سال 2020 در هنگ کنگ

به گزارش واندر هنگر، پلیس هنگ کنگ چهار صد نفر را در جریان تظاهرات در اولین روز سال جدید میلادی بازداشت کرد.

بازداشت 400 نفر در ناآرامی های روز اول سال 2020 در هنگ کنگ

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با تداوم ناآرامی ها در هنگ کنگ و حضور تظاهرات کنندگان در خیابان ها علی رغم فرا رسیدن سال جدید میلادی، پلیس این منطقه مجبور به مقابله و بازداشت تعداد زیادی از این افراد شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، پلیس هنگ کنگ در اولین روز سال میلادی 2020 و بعد از به خشونت کشیده شدن تظاهرات ده ها هزار نفری در این منطقه، 400 نفر را بازداشت کرد.

بر این اساس، با احتساب بازداشتی های روز گذشته، تعداد کل افرادی که از زمان شروع ناآرامی ها و تظاهرات در ماه ژوئن بازداشت شده اند به حدود هفت هزار نفر رسیده و به نظر نمی رسد که نشانه ای از آرام شدن اوضاع در این منطقه وجود داشته باشد.

سازمان دهندگان تظاهرات روز گذشته ادعا نموده بودند که قرار است اعتراضات مسالمت آمیز باشد اما تعدادی از این افراد به مقر گروه بانکداری اِچ. اِس. بی. سی حمله نموده و بدین ترتیب تجمعات به خشونت کشیده شد.

از روز گذشته ده ها هزار معترض ضددولتی در هنگ کنگ با پوشیدن لباس های سیاه رنگ و در دست دریافت پلاکاردهایی با شعار آزادی آسان به دست نمی آید در خیابان ها حضور یافتند. (جزئیات بیشتر)

محور اعتراضات هنگ کنگی ها در ابتدا مخالفت با تصویب لایحه استرداد مجرمین به چین بود که مانع از گریختن آن ها به هنگ کنگ برای دور ماندن از دست عدالت بود. با این حال شماری از شهروندان هنگ کنگی این لایحه را تهدیدی برای خودمختاری این منطقه دانسته و با آن به مقابله پرداختند.

علی رغم آن که این تصویب این لایحه به طور کامل لغو شد، دخالت های کشورهای غربی نظیر آمریکا و انگلیس موجب شد اعتراضات ادامه پیدا کند و این بار خواسته های جدیدی نظیر استقلال کامل از چین مطرح شد.

دولت چین بارها از کشورهای غربی در خواست نموده در امور داخلی آن دخالت نکنند و تحریک نا آرامی ها از سوی این کشورها را محکوم نموده است.

هنگ کنگ تا سال 1997 تحت حاکمیت انگلیس قرار داشت. از آن سال حاکمیت چین بر این منطقه اعاده شد، اما ساختار سیاسی آن همچنان دست نخورده باقی مانده و اصطلاحا شرایط یک کشور، دو سیستم در روابط میان پکن و هنگ کنگ برقرار است. این منطقه از لحاظ نظام سیاسی در امور داخلی مستقل است و صرفا در سیاست های کلان نظامی و امنیتی از پکن پیروی می نماید.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 617

به "بازداشت 400 نفر در ناآرامی های روز اول سال 2020 در هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 400 نفر در ناآرامی های روز اول سال 2020 در هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید