انگلیس: به توافق تجاری با آمریکا امیدواریم

به گزارش واندر هنگر، انگلیس می گوید مایل است تا اواسط سال میلادی آینده به توافق تجاری با آمریکا دست پیدا کند حال آنکه وقت آن رسیده که لندن با دور شدن از اتحادیه اروپا، بخت تجاری با دیگر کشورها را هم بیازماید.

انگلیس: به توافق تجاری با آمریکا امیدواریم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به نقل از یورونیوز، لیز تراس وزیر تجارت انگلیس ابراز امیدواری کرد که این کشور تا اواسط سال آینده با آمریکا به یک توافق تجاری برسد. وی همچنین گفت که به مرور زمان رابطه تجاری انگلیس-اتحادیه اروپا نیز دستخوش تغییر خواهد شد.

به گفته وی، لندن و واشنگتن تقریباً تمام متن ها را کنار هم گذاشته اند و در حال حاضر می توانند آنها را با هم ادغام نمایند؛ بنابراین پایه توافق چیده شده است.

تراس همچنین گفت: انگلیس علاقمند است تا جایی که می تواند تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پیشرفت هایی در حصول توافق داشته باشد تا از مزایای آن زودتر بهره مند شوند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از جمله حامیان سرسخت برگزیت بود و جانبداری وی از این موضوع تا حد دخالت در امور داخلی لندن پیش رفت. او مدعی بود اینکه انگلیس با آمریکا به طور مستقیم وارد تعامل تجاری گردد بسیار سودمندانه تر از انجام آن در چارچوب اتحادیه اروپا است.

وی درباره رابطه تجاری انگلیس- اتحادیه اروپا نیز گفت که به مرور زمان بخش تجاری انگلیس از اتحادیه اروپا دور شده و به سمت بخش هایی از دنیا که رشد سریع تری دارند روی خواهد آورد.

تراس در این باره اضافه کرد: معامله تجاری با اتحادیه اروپا مهم است اما باید به یاد داشته باشیم که به مرور زمان سایر مناطق دنیا اهمیت بیشتری پیدا می نمایند.

این اظهارات در حالی بیان شد که تنش ها بین اتحادیه اروپا و انگلیس شدت گرفته است. لایحه بازنگری در بعضی مفاد توافق برگزیت که موافقت اولیه نمایندگان مجلس را دریافت نموده، قرار است در مجلس عوام به تصویب نهایی برسد.

در صورت تائید این لایحه که از سوی بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس است پیشنهاد داده شده است؛ مذاکرات تجاری این کشور با اتحادیه اروپا دستخوش تغییراتی خواهد شد- موضوعی که با مخالفت شدید بروکسل روبرو شده است.

بر اساس توافقنامه برگزیت، لندن از 31 ژانویه وارد دوره انتقالی شد و از ماه مارس گفتگوهایی را بر سر روابط آینده با اتحادیه اروپا شروع کرد. بعضی تحلیلگران بر این باورند که شکست مذاکرات تجاری میان دو طرف، دولت محافظه کار انگلیس را بر آن داشته تا با دستاویز قرار دادن اختلافات موجود، بحث یک توافق جدید را دست کم بر سر بعضی محورها از جمله مرز ایرلند به میان بکشد.

محور اصلی در نظر گرفته شده در لایحه پیشنهادی بوریس جانسون به نحوه اجرای مقررات تجاری در ایرلند شمالی مربوط می گردد. این بخش از خاک بریتانیا بر اساس توافق برگزیت قرار است به مدت چهار سال از مقررات اتحادیه اروپا پیروی کند. این در حالی است که در طرح آقای جانسون تاکید شده که بریتانیا می تواند به صورت یک جانبه برای امور تجاری ایرلند شمالی تصمیم گیری کند. ،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1212

به "انگلیس: به توافق تجاری با آمریکا امیدواریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس: به توافق تجاری با آمریکا امیدواریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید