انتشار سند انصارالله یمن درباره آتش بس، تجاوز دوباره جنگنده های سعودی به یمن

به گزارش واندر هنگر، رژیم سعودی علی رغم شعار ها برای استقرار آتش بس در یمن، اقدام به بمباران چند منطقه در این کشور کرد.

انتشار سند انصارالله یمن درباره آتش بس، تجاوز دوباره جنگنده های سعودی به یمن

به گزارش گزارش ، رژیم سعودی علی رغم شعار ها برای استقرار آتش بس در یمن، طی ساعات گذشته اقدام به بمباران چند منطقه در این کشور کرد.

بر این اساس، جنگنده های ائتلاف سعودی استان البیضا، عمران و صعده را در چند نوبت بمباران کردند.

این بمباران ها در حالی رخ می دهد که مقامات سعودی پیشتر از موافقت با طرح سازمان ملل و توقف تجاوز به یمن به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داده بودند.

خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان ساعاتی قبل بیان کرد عربستان از طرح سازمان ملل برای کاهش تنش ها و از سرگیری مصاحبه ها میان طرف های یمنی حمایت می نماید!

همچنین شبکه تلویزیونی الجزیره مدعی شد سندی را که جنبش انصارالله یمن به فرستاده سازمان ملل متحد در مورد طرحشان برای حل جامع سرانجام جنگ در یمن داده اند به دست آورده است. این طرح، اعلام توقف جامع و نهایی جنگ در یمن و توقف همه اقدامات نظامی زمینی و دریایی و هوایی را خواهان می گردد.

این سند اجرایی شدن آتش بس بلافاصله پس از امضای آن را در همه محور های درگیری خواهان شده است. این سند سرانجام حضور خارجی در سراسر خاک یمن و سرانجام حضور نظامی یمنی در خاک سعودی را درخواست می نماید.

بر اساس این سند، انصار الله بازگشایی همه فرودگاه ها در یمن و بازگشایی گذرگاه های زمینی و دریایی را خواهان است. این سند همچنین شروع فرایند سیاسی یمنی - یمنی که مرحله انتقالی جدیدی را ایجاد می نماید خواهان است.

بر اساس این سند انصار الله خواهان این است که مرحله انتقالی، وحدت و یکپارچگی و استقلال و حاکمیت ارضی یمن را تضمین کند و همه طرف ها پیشنهاد ها و دیدگاه خود را در مورد فرایند سیاسی به فرستاده سازمان ملل متحد به یمن ارائه نمایند.

این سند درخواست می نماید سازمان ملل متحد از همه طرف ها، حضور پای میز مذاکره را درخواست کند. همچنین انصار الله از شورای امنیت و سازمان ملل متحد می خواهند به برگزاری مصاحبه ها در فضایی آزاد و مستقل پایبند باشند.

این سند، همه پرسی یمنی را درباره نتایج فرایند سیاسی بر اساس قانون اساسی یمن را پیشنهاد نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 900

به "انتشار سند انصارالله یمن درباره آتش بس، تجاوز دوباره جنگنده های سعودی به یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار سند انصارالله یمن درباره آتش بس، تجاوز دوباره جنگنده های سعودی به یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید