اعمال تحریم ها چالش های پیش بینی نشده ایجاد کرد

به گزارش واندر هنگر، معاون وزیر خزانه داری امریکا چهارشنبه شب گفت که تحریم ها گرچه موفقیت هایی برای دستیابی به اهداف درپی داشته اما چالش های پیش بینی نشده ای را نیز ایجاد نموده است.

اعمال تحریم ها چالش های پیش بینی نشده ایجاد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، به دنبال جلسه والی آدیمو با انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای مالی، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای بیان کرد که دولت بایدن هزینه ها و مزایای تحریم های مالی را ارزیابی می نماید تا اطمینان حاصل کند که آنها یک ابزار قوی و قابل اجرا در سیاست خارجی هستند.

وی اضافه نمود: تحریم ها برای حل امنیت ملی و چالش های مالی بین المللی به ابزار اولیه تبدیل شده اند.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا ادامه داد : از آنجا که ایالات متحده با تغییر نظم بین المللی روبرو است و با توجه به این که آنها برای سال ها و دهه های آینده همچنان گزینه قوی و قابل توجهی برای سیاست گذاران به حساب می آید، وزارت خزانه داری در حال ارزیابی هزینه ها و مزایای استفاده از تحریم ها در هر مورد است.

دولت ترامپ در مدت چهارسال ریاست جمهوری برای پیشبرد سیاست های یکجانبه گرایانه خود تحریم های ظالمانه ای علیه ایران، کوبا، ونزوئلا و کره شمالی اعمال کرد.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا نیز در حالی که تنها 120 روز از شروع دولت وی می گذرد مانند دولت پیشین برای پیشبرد سیاست های آمریکا از اعمال تحریم ها استفاده نموده و هفته گذشته دولت وی تحریم هایی را به بهانه های واهی علیه روسیه اعمال کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1597

به "اعمال تحریم ها چالش های پیش بینی نشده ایجاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال تحریم ها چالش های پیش بینی نشده ایجاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید