از دست شوهر ژولیده ام کلافه شدم!

به گزارش واندر هنگر، روزنامه خراسان - زهرا وافر: آقایان محترم، آیا می دانستید بسیاری از خانم ها به دلیل بی توجهی شوهرانشان به آراستگی ظاهری، به زندگی مشترک خود بی انگیزه می شوند؟ در چند وقت اخیر، چندین پیامک با چنین مضمونی به دست ما رسیده است. به طور مثال یک مخاطب نوشته: چرا مشاوران صفحه خانواده، فقط و همواره به خانم ها توصیه می کنن که در خانه آرایش کنن و لباس جذاب بپوشن، اما هیچ وقت به مرد ها چنین توصیه ای نمی کنن؟ شوهر من از زدن یک ذره عطر هم دریغ می کنه، بعد توقع داره که .... داستان این هفته و تحلیل روان شناسی آن، در همین باره است.

از دست شوهر ژولیده ام کلافه شدم!

داستان

از دست شوهر ژولیده ام کلافه شدم!

زن و شوهر جوری وارد اتاق مشاوره شدند که کاملا معین بود مدت هاست با یکدیگر قهر هستند. با فاصله از هم روی جایگاه ها نشستند و زن خیلی بیشتر از مرد، اخم هایش را در هم فرو نموده بود.

بعد از سلام و احوال پرسی، رو کردم به آن ها وگفتم: مشکل چیست؟ زن با لحن عصبی آغاز کرد: من دیگه از دست این مرد خسته شده ام! یه سر سوزن برای من ارزش قائل نیست. پرسیدم: چرا؟ زن ادامه داد: هیچ وقت به خودش نمی رسه، انگار نه انگار که من هم آدمم، منم دل دارم! آرزو به دلم مونده یه بار یه ذره عطر به خودش بزنه، یه کم به خودش برسه، مو های سرش رو مرتب کنه، صورتش رو اصلاح کنه، لباس درست و حسابی بپوشه! چقدر باید این قیافه ژولیده و به هم ریخته رو توی خونه تحمل کنم؟

مرد پرید وسط حرف زن و رو به من گفت: می دونید چیه خانم؟ همسر من توقع داره من عین زن ها یه ریز به خودم برسم! بابا زنی گفتن، مردی گفتن! زن که حسابی حرصی شده بود، رو کرد به مرد و گفت: این که حداقل دو هفته یه بار بری سلمونی و یه نظمی به قیافه ات بدی، توقع زیادیه؟ این که وقتی از سر کار میای خونه پاهات رو بشویی که ما مجبور نباشیم بوی جورابت رو تحمل کنیم، غیر منطقیه؟ حداقل ناخن هات رو که می تونی هفته ای یه بار بگیری؟!

این بار من رو کردم به مرد و گفتم: فکر نمی کنم توقعات خانم شما، زیاد یا غیرمنطقی باشه. خب چرا به این خواسته های پیش پا افتاده همسرتون توجه نمی کنید؟ مرد جواب داد: خانم روان شناس شما دیگه چرا؟ من یه مرد هستم! صبح تا شب سر کار دارم جون می کنم، بعد شب که میام خونه بیفتم دنبال این سوسول بازی ها؟ پات رو بشور، عطر بزن، موهات رو مرتب کن! ولمون کنید تو رو خدا!

خنده ام گرفت و گفتم: فکر نمی کنم رعایت نظافت شخصی، سوسول بازی باشه! بیایید فرض کنیم خانم شما تصمیم بگیره از همین امروز در زمینه آراستگی و نظافت شخصی مثل خود شما رفتار کنه، همین قدر بی تفاوت و بی خیال، آیا می پسندید و می تونید به شکل طولانی مدت این وضع رو تحمل کنید؟ مرد کمی این پا و آن پا کرد و گفت: راستش نه، نمی تونم، اما به هر حال من مرد هستم و اون زن! باید یه فرقی بین زن و مرد باشه دیگه!

تحلیل روان شناس

خانم تان را نادیده نگیرید!

بسیاری از آقایان به ظاهر خود توجه چندانی ندارند و متاسفانه به این نقطه ضعف خود، تحت عنوان نشانه مردانگی حتی افتخار هم می نمایند! غافل از آن که وقتی به ظاهر خود اهمیت نمی دهند، انگار به شکل غیرمستقیم این پیغام را به همسرشان می رسانند که ارزشی برای او قائل نیستند. در واقع خانم ها در مواجهه با شوهری که به ظاهر خود بی اعتناست، دچار احساس نادیده گرفته شدن یا بی ارزش واقع شدن می شوند و در نتیجه در رابطه با شوهر خود بی انگیزه می شوند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پیش از هر روان شناسی، این پیغامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده اند که بر اهمیت آراستگی مرد در برابر همسرش تاکید نموده اند. پیغامبر (ص) می فرمایند: همان گونه که مردان دوست دارند زینت و آراستگی را در زنان خود ببینند، زنان نیز دوست دارند زینت و آراستگی را در شوهرانشان ببینند (مکارم الاخلاق ص 80).

نقش ظاهر افراد بر روان طرف مقابل

به لحاظ روان شناختی نیز انسان ها موجوداتی هستند که بیشترین اطلاعات محیطی را به وسیله بینایی به دست می آورند، پس هرگز نمی توان از نقش پررنگ و تاثیرگذار ظاهر فرد بر روان طرف مقابل غافل شد. در این بین خانم ها بسیار بیشتر از مرد ها به جزئیات ظاهری توجه دارند.

8 توصیه به شوهر ها

  • شاید خبر نداشته باشید، اما خانم ها معمولا حتی به چیز هایی مانند موی بلند گوش یا بینی مرد ها هم توجه دارند! پس به طور کلی رعایت چند نکته در زندگی مشترک برای شوهر ها لازم است:
  • همواره معطر و خوشبو باشید و هنگام خرید عطر، حتما با همسرتان مشورت کنید.
  • هنگام خرید لباس خانگی، رنگ و مدل مورد علاقه همسرتان را انتخاب کنید. همچنین سعی کنید لباس های کهنه و کثیف نپوشید.
  • برای سفیدتر شدن دندان ها هر شب مسواک بزنید و برای حفظ بهداشت دهان و برطرف بوی بد آن، حتما از نخ دندان بهره ببرید.
  • از نظافت شخصی خود از جمله شست و شوی پا ها پس از ورود به منزل، شستن دست ها با صابون و کوتاه و مرتب کردن ناخن ها غافل نباشید.
  • سعی کنید هر روز جوراب های خود را بشویید و به طور مرتب از دئودورانت ها بهره ببرید.
  • استفاده از کرم ضد آفتاب و مرطوب نماینده، فقط مختص خانم ها نیست. شما هم بهتر است برای پیشگیری از آفتاب سوختگی و ایجاد چین و چروک زودرس، از کرم ضد آفتاب و مرطوب نماینده پوست بهره ببرید.
  • رژیم غذایی مناسبی برای حفظ وزن ایده آل خود انتخاب کنید. میزان مصرف قند و چربی را به حداقل برسانید و در عوض مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید.
  • اصلاح موی سر و صورت را به طور منظم انجام دهید.
منبع: برترین ها
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 1076

به "از دست شوهر ژولیده ام کلافه شدم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دست شوهر ژولیده ام کلافه شدم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید