احتمال شروع جنگ تجاری میان آمریکا و چین بخاطر این زن

به گزارش واندر هنگر، به نقل از پایگاه اینترنتی نشنال، دستگیری مدیر اقتصادی شرکت چینی هواوی در کانادا بر اساس درخواست آمریکا، می تواند تنش های تجاری میان پکن و واشنگتن و احتمال بروز اقدامات تلافی جویانه را افزایش دهد.

احتمال شروع جنگ تجاری میان آمریکا و چین بخاطر این زن

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

روز چهارشنبه وزیـر دادگستـری کـانـادا خاطرنشان کرد منگ وان جو، مدیر اقتصادی گـروه هـواوی چین، در روز اول دسامبـر در شهر ونکـوور این کشور دستگیر شده است و احتمال استـرداد وی به آمریکا وجود دارد. هنوز دلایل مربوط به این تصمیم اعلام نشده است.

دستگیری مدیر اقتصادی شرکت هواوی در کانادا، درست در روزی رخ داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، همتای چینی او در نشست گروه بیست در بوئیونس آیرس آرژانتین با هم دیدار کردند.

رئیس جمهور آمریکا پس از نشست آرژانتین خاطرنشان کرد که دو طرف به زودی مذاکراتی را به منظور کاهش تعرفه های تجاری آمریکا شروع خواهند کرد و چین نیز اقدام به لغو موانع تجاری بر سر واردات کالاهای ساخت آمریکا خواهد نمود.

با این حال دستگیری مدیر اقتصادی شرکت هواوی، که برای آنچه نقض تحریم های تجاری آمریکا علیه ایران خوانده شده، انجام شده است ادامه آتش بس موقت میان دو طرف را که ترامپ در روزهای اخیر کوشش بسیاری برای دفاع از آن نموده، را با شرایط بغرنج روبرو کند. پس از دستگیری منگ وان جو، شاخص اصلی بازار بورس اروپا با کاهش نزدیک به 3 درصدی در ارزش خود روبرو شد و شاخص پان اورپئن استوکس نیز به پایین ترین میزان خود در دو سال گذشته رسید. ارزش سهام شرکت هواوی نیز در چین به شدت کاهش یافت.

سخنگوی وزارت دادگستری کانادا خاطرنشان کرد آمریکا درخواست استرداد مدیر اقتصادی شرکت هوآوی را مطرح نموده است. به نوشته نشنال، این اتفاق می تواند به آتش بس موقت میان آمریکا و چین خاتمه داده و شروعگر یک جنگ تجاری میان دو طرف باشد.

شرکت هواوی ضمن تائید خبر دستگـیری مدیـر اقتصادی خود خاطرنشان کرد اطلاعـات بسیار اندکی از اتهامـاتی که به وی وارد شده است، در اختـیار دارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 444

به "احتمال شروع جنگ تجاری میان آمریکا و چین بخاطر این زن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال شروع جنگ تجاری میان آمریکا و چین بخاطر این زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید