اجاره نشینی اشتراکی در تهران!

به گزارش واندر هنگر، بعضی از مستأجران می آیند قیمت می گیرند که سر سالشان قیمت ها چطور خواهد بود و افزایش قیمت ها چگونه است؟ از سوی دیگر صاحبخانه ها نیز براساس نیازشان خانه را اجاره می دهند و قانونی هم برای ساماندهی این اوضاع نیست و مستأجران هم کاری نمی توانند بنمایند باید از منطقه ای به منطقه دیگر بروند یا اینکه شرایط گرانی را تحمل نمایند.

اجاره نشینی اشتراکی در تهران!

آنالیز ها نشان می دهد که خریدار ملک زیاد است اما فروشنده ای نیست؛ بعلاوه شرایط گرانی اجاره بهای مسکن هم موجب شده تا مستاجران خانه ها را به صورت شریکی اجاره نمایند.

به گزارش مهر، آنالیز های میدانی نشان داده است که کمتر کسی خانه خود را می فروشد و از سوی دیگر تقاضای خرید خانه نیز ا فزایش پیدا کرد. از این رکود مستأجران هم بی نصیب نمانند و صاحبخانه ها براساس احتیاج خود خانه را اجاره می دهند.

اجاره خانه به صورت اشتراکی

یکی از مشاورین املاک در محدوده تهرانپارس به مهر گفت: روزانه حدود 10 نفر برای خرید خانه مراجعه می نمایند اما تنها جواب ما این است که خانه برای فروش کم شده است و افرادی حاضر به فروش خانه هستند که خانه قدیمی را با قیمت نوساز معامله می نمایند. که از این جهت خریدار هم پشیمان از خرید می گردد.

وی در ادامه در مورد شرایط اجاره بها گفت: در این منطقه اجاره بها نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته اما نکته ای که جلب توجه می نماید این است که دو یا سه خانواده یک خانه 120 متری را اجاره می نمایند تا هم رهن و هم اجاره بها را نصف پرداخت نمایند.

بعضی ها فکر می نمایند هر چه صبر نمایند اوضاع بهتر خواهد شد

یکی دیگر از مشاورین املاک به مهر گفت: در حال حاضر مشتری برای اجاره و خرید نداریم که شاید این اتفاق باعث گردد تا بعضی از مشاورین املاک که مغازه اجاره ای دارند تعطیل گردد چرا که با یک مشتری فروش داشتن در ماه نمی توان زندگی را اداره کرد. صاحبخانه ها همه بر این باورند که خانه هایشان طلاس و اگر مدتی بگذرد و بفروشند سود می نمایند در صورتی که هر زمان که بفروشند باید با همان قیمت نیز خانه بخرند این نیست که گران بفروشند و مقرون به صرفه بخرند.

وی در ادامه در مورد شرایط اجاره بها گفت: بعضی از مستأجران می آیند قیمت می گیرند که سر سالشان قیمت ها چطور خواهد بود و افزایش قیمت ها چگونه است؟ از سوی دیگر صاحبخانه ها نیز براساس احتیاجشان خانه را اجاره می دهند و قانونی هم برای ساماندهی این اوضاع نیست و مستأجران هم کاری نمی توانند بنمایند باید از منطقه ای به منطقه دیگر بروند یا اینکه شرایط گرانی را تحمل نمایند.

در ادامه به شرایط قیمت خرید خانه و اجاره مسکن در منطقه شرق تهران می پردازیم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1402 گردآورنده: wonder-hanger.ir شناسه مطلب: 2222

به "اجاره نشینی اشتراکی در تهران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاره نشینی اشتراکی در تهران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید